reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Ja planuje szczepić na pnetmokoki i meningo tez jeszcze nie wiem jaka cena ale pewnie coś jak rota czyli z 300 i o szczepieniach już nie czytam bo ludzie też różne rzeczy piszą i bardzo często są to zwykle plotki.... Tak jak naczytałam się przed pierwszym szczepieniem to chodziłam tydzień przed zestresowana....

Gosiaczek u mnie sprawdza się bepanthen na odparzenia :-)
 
reklama
Szczepicie pneumokoki? Ile uwas kosztują? Ja byłam na 100% zdecydowana bo pierwsza tez szczepilam ale coraz więcej ludzi mi odradza bo znają jakieś tam przypadki od znajomych co się działa po szczepionce pneumokoki ahhh juz sama nie wiem.

My na dworku ładna pogoda :)

My mamy za tydzień chrzciny zakupy juz w większości porobiłam. jeszcze tylko drobiazgi musze dokupić. Ksiądz tym razem też trochę marudzil....

Moja była wazona tydzień temu ma 7 tygodni i waży 4600 g i ma 59cm

My szczepimy na wszystko. Za dwa tygodnie (3 tyg po szczepieniu 6w1) idziemy na rotawirus i pneumo. Niedługo mała będzie chodzić na basen i ze mną na fitness, będą inne dzieci więc wolę ją zabezpieczyć. Gdyby siedziała tylko ze mną to bym się zastanawiała..

Dziewczyny, a że tak z głupa zapytam, jak wygląda odparzenie?
 
Właśnie dotarł...
Taki sobie z córa zrobilysmy prezencik :-D Chyba oszalalam :p
 

Załączniki

  • 1442333977623.jpg
    1442333977623.jpg
    30 KB · Wyświetleń: 69
Ja planuje szczepić na pnetmokoki i meningo tez jeszcze nie wiem jaka cena ale pewnie coś jak rota czyli z 300 i o szczepieniach już nie czytam bo ludzie też różne rzeczy piszą i bardzo często są to zwykle plotki.... Tak jak naczytałam się przed pierwszym szczepieniem to chodziłam tydzień przed zestresowana....

Gosiaczek u mnie sprawdza się bepanthen na odparzenia :-)

ooo, madziu, 300 zł (a nawet 400 zł) to kosztuje jedna dawka pneumo, a dziecko potrzebuje trzech + dawka przypominająca, także szykuj się na jakieś 1000 zł za same pneumokoki. z kolei jedna dawka przeciwko meningokokom to ok. 170 zł.

co do meningokoków, to w Polsce rocznie choruje ok. 400 osób, więc szanse na zarażenie się minimalne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jak u Was ze spaniem w dzień? Moja w dzień prawie w ogóle nie śpi. Jest tragicznie, nie jestem w stanie zrobić nic, bo albo cyc, albo przewijanie, odkładam ją, śpi no max 20 min i znowu to samo. Za to w nocy bajka. Wieczorem jak zaśnie to śpi 6h, potem pobudka na karmienie i śpi jakieś 4h jeszcze.. Ale w dzień po prostu zmiana o 180st. Martwię się co ją tak wybudza.. Czasem ewidentnie brzuszek - bo budzi się i jej się uleje, albo robi kupę, ale czasem to nie wiem zupełnie co... odkładam ją do łóżeczka nieprzytomną a ona po 15 min już ma oczy otwarte i mnie woła... Na dobę to z drzemkami przy cycu itd, to śpi może max 12h... To chyba za mało jak na takie małe dziecko?? Jestem wykończona każdym dniem...
 
Jak u Was ze spaniem w dzień? Moja w dzień prawie w ogóle nie śpi. Jest tragicznie, nie jestem w stanie zrobić nic, bo albo cyc, albo przewijanie, odkładam ją, śpi no max 20 min i znowu to samo. Za to w nocy bajka. Wieczorem jak zaśnie to śpi 6h, potem pobudka na karmienie i śpi jakieś 4h jeszcze.. Ale w dzień po prostu zmiana o 180st. Martwię się co ją tak wybudza.. Czasem ewidentnie brzuszek - bo budzi się i jej się uleje, albo robi kupę, ale czasem to nie wiem zupełnie co... odkładam ją do łóżeczka nieprzytomną a ona po 15 min już ma oczy otwarte i mnie woła... Na dobę to z drzemkami przy cycu itd, to śpi może max 12h... To chyba za mało jak na takie małe dziecko?? Jestem wykończona każdym dniem...

mały śpi w ciągu dnia niewiele, wydaje mi się, że nie więcej niż 3 godz., potem ok. 21-22 idzie spać, śpi do 3, je, i znowu śpi do ok. 7. ale w ciągu dnia leży sobie samodzielnie na macie i bawi się, więc mam czas na pracę i domowe pierdoły. ale na mm podobno dzieci lepiej ogarniają, bo nie potrzebują tak często jeść.
 
Moja mala też coraz mniej śpi w dzien a coraz dłużej w nocy...ale tak chyba się niemowlęta przedstawiają po prostu.
A może zakumaly że tyle jest wrażeń tyle nowych rzeczy do odkrycia że nie warto spać w ciągu dnia :-D
 
reklama
moj ma 4 drzemki w ciagu dnia lacznie wychodzi tez kolo 3 godzin. w ciagu dnia je co 2 godziny za to w nocy czasem mu sie zdarzy co 3 godziny na szczescie odraz zasypia przy cycu :)
moj czasem lezy sam czasem sie domaga noszenia jak musze cos ugotowac to biore go do wozka i jest kolo mnie w kuchni a ja gotuje innego wyjscia nie ma :p
 
Do góry