reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

U mojej zaczęło ropiec wydaje mi się że się zadrapala bo pcha te rączki i do buzi i oczka trze też od wczoraj wieczora się zaczęło nałożyłam na rączki rękawiczki nie drapki i przemywam solą fizjologiczna jak się nie poprawi te do lekarza chyba trzeba się wybrać....
 
reklama
Olga jak u ciebie z ropiejacym oczkiem u małego? Dostałas antybiotyk? Minęło? Bo u mnie od dwóch dni koszmar...

dostaliśmy na to tobrex, miałam mu dawać tydzień 3 x dziennie, ale to nie pomogło, więc w środę zapytam pediatry co dalej, ale mówiła, że zapewne będzie konieczne udrożnianie kanalika łzowego /:
 
My mieliśmy dwa antybiotyki. Żaden nie pomógł. Zostaliśmy na przegotowanej wodzie i było spoko ale od paru dni non stop jedno oko ma polepione nie nadążam z przemywaniem. Ciągle tam piąstki wkłada. A lekarz za tydzień.
 
U nas po dwóch antybiotykach bidacynie i dicortineffie ropieć przestało,ale ciągle ma to oko łzawe.Jak płacze to drugie ma suche a w tamtym jezioro.Słyszaam że dziecku ten kanalik sam się po 6 miesiącach udrożni.Raczej bałabym się zabiegu na tak małym oczku.Stres mój niewyobrażalny
 
Nooo ja też sobie nie wyobrażam tego zabiegu. I mam nadzieję że to faktycznie samo się naprawi,podobno może nawet do roku to trwać...ale to przez ten czas dziecko ma się męczyć? Przez dzień to przemywam ale w nocy znajduje ta zaschnieta ropke na jej piastkach i na prześcieradle.
 
U nas jak by lepiej bo mała wciąż w rękawiczce i już nie trze oka....

Dziewczyny czy u was w parafiach też są katechezy przed chrztem? U nas chyba nici na razie z chrzcin byliśmy u księdza pomarudzil że ślubu nie mamy ale zgodził się udzielić sakramentu bez mszy tylko ze trzeba odbyć i my i chrzestni 4 katechezy które są co tydzień w niedzielę i tu jest problem bo ja małej nie mam z kim zostawić rodzice jeszcze się boją ja zająć nawet na ręce nie biorą zresztą ona taka nie raz maruda że tylko cyc ja uspokoi i co ja mam teraz zrobić chore to jest u was jest tak samo????
 
Słyszałam gdzieś o jakiś katechezach ale my nie mieliśmy. Ksiądz kazał przyjść 15 mim wcześniej wypełnił papiery udzielił instrukcji co kiedy i tyle :)
 
Kurde a nam miesiąc temu ksiądz powiedział żeby przyjść tydzień przed zgłosić chrzest. Na tą sobotę mamy zamówioną restaurację gości zaproszonych z daleka niektórzy już w drodze a wczoraj w kościele nam nagle kazali wystąpić o zgodę do proboszcza? ??
 
reklama
Kurde a nam miesiąc temu ksiądz powiedział żeby przyjść tydzień przed zgłosić chrzest. Na tą sobotę mamy zamówioną restaurację gości zaproszonych z daleka niektórzy już w drodze a wczoraj w kościele nam nagle kazali wystąpić o zgodę do proboszcza? ??

Tez wystepowalismy o zgodę bo chrzcilismy w innej parafii. Ksiądz od reki nam to wypisal i po problemie :)
 
Do góry