reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2015

U nas generalnie skóra na całym ciele piękna, nawilżona (używam oleju kokosowego, który tutaj któraś polecala), ale na twarzy lipa. Na policzkach trądzik, a czoło tak suche, że się łuszczy. No nic nie pomaga - myślicie, że czas sięgnąć po emolienty?
 
reklama
Tylko nie wiem czy dobrze widac
 

Załączniki

  • 1440357875006.jpg
    1440357875006.jpg
    27,4 KB · Wyświetleń: 57
U nas generalnie skóra na całym ciele piękna, nawilżona (używam oleju kokosowego, który tutaj któraś polecala), ale na twarzy lipa. Na policzkach trądzik, a czoło tak suche, że się łuszczy. No nic nie pomaga - myślicie, że czas sięgnąć po emolienty?
nie, po prostu staraj się przemywać/smarować też olejem kokosowym albo jakimś gęstym kremem, samo powinno przejść (naszemu też się na maksa na czole skóra łuszczyła, minęło). a co do krostek, to jak był ten upał, to mały miał i na klacie takie malutkie kropeczki czerwone, ale się ochłodziło i poznikały, o chyba od potu.
 
Olga to potowki były. Ja miałam nadzieję, że u nas to tez od gorąca, ale się ochlodzilo i nie zniknęły. W związku z tym teraz gloduje , bo wszystko ma w składzie mleko .
 
Moja mała po bebilon pepti skore miała super, ale dawałam zwykły lakcid i buzia czoło to masakra... Ale juz nie daje i sie poprawia:) musze nas w koncu do alergologa umówić bo ceny tego mleka robia spustoszenie...
 
Po wieczornych histeriach mala zasnela ok 21 i wstała o 1.30. Ładnie zasnela po karmieniu, potem pobudka o 5.30 i od tej 5.30 dalej się z nią bujam.

Powiedzcie jakie macie podejście do zasypiania przy piersi? Czytam artykuły na ten temat i są skrajne opinie. Jedne, że absolutnie trzeba to ograniczyć bo dziecko się przyzwyczai a inne ze to podstawowa potrzeba takiego malucha, daje mu poczucie bezpieczeństwa itp. U nas mała czasem zaśnie z tata ale wczoraj po 4h histerii dałam na chwile cyca i usnęla od razu. Z jednej strony fajnie, a z drugiej mnie to martwi, że jak mnie nie będzie w pobliżu to ona nie usnie. Poza tym nie chce karmić piersią w kółko i na okrągło...
 
Thriade ja pierwszego syna przystawialam przed spaniem jak był mały. Potem starałam się go lekko wybudzonego kłaść. Teraz mam inny przypadek i tylko 2 razy przystawialam żeby lekko przyspiesza a tak to karmię wcześniej.
 
reklama
thriade - moja zasypia glownie przy piersi. z mojej wygody, takze dla jej dobra i poczucia bliskosci i bezpieczenstwa, jak piszesz, ona jeszcze taka malutka:)..
stopniowo bedziemy to ograniczac, ale powoli, malymi kroczkami...jeszcze tydxien temu przystawialam na kazdy krzyk i do spania, dzisiaj przystawiam tylko na karmienie, jak usie -dobrze, jak nie usnie , to nie "dostawiam" tylko oszukuje smoczkiem i usypiam, niestety na rekach. Sama usnac nie potrafi
zdarzylo jej sie to raz na razie, predzej w wozku na spacerze.
 
Do góry