reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Ja tak samo,usypia mi przy piersi,bardzo się wtedy uspokaja i widzę że to mu pomaga zasnąć a ja nie zamierzam mu tego zabierać:-)Gurek to twój maluszek ma skazę białkową czy trądzik?my pojechaliśmy do pediatry i jest prawdopodobieństwo skazy,albo silnego alergenu na coś co zjadłam.Starsza córa ma azs więc dla pewności wyrzuciłam z jadłospisu wszystko co ma w składzie mleko.Na oko dostaliśmy dicortoneff,zobaczymy co dalej.
 
reklama
Od 5.30 nie usnęla mi na dłużej niż 30 min. Czasem wybudza ja kupka, czasem nie wiem nawet juz co. Oczy ciężkie, już prawie spi, nagle patrze a tu oczy jak 5zl, że spania nic. Boli mnie głowa i normalnie padam na twarz.

Co do trądziku to u nas dziś tez widzę, że pojawił się na uszach.
 
Thriade u nas też jest dokładnie jak opisujesz.Jak to czytam to widzę sytuację u nas.W końcu podanie piersi go usypia.No nie ma innej opcji i mam w nosie czy się przyzwyczai czy nie.Córka była identyczna i nie noszę i nie usypia mi przy piersi.:no:
 
Oj tam...mnie też zazwyczaj usypia przy piersi,albo na mojej piersi :-)
I tez czasem budzi się w nocy co godzinę,staram się nie denerwować bo ona to wyczuwa,więc śpi do rana z nami w łóżku...No właśnie,w lozeczku śpi krócej-choc ostatnio coraz dłużej-niz z nami,czasem potrafi spać 5 godzin...poprzekreca się w prawo w lewo puści bąka i śpi dalej. Mała oszukiwaczka ;-)
Czasem ma dni że budzi się tylko na cyca i śpi dalej a czasem siedzę z nią do pierwszej w nocy i zmieniamy cyca z prawego na lewego odbicie i dalej z lewego na prawego :-D
 
Ostatnia edycja:
Gosica najpierw był trądzik i te zmiany już nam schodzą. Potem pojawiło się zaostrzenie na polikach i zmiany na kończynach i tulowiu. Stąd podejrzenie skazy. Zobaczymy bo jest lepiej, a wątpię żeby 2 dni bez mleka go tak uzdrowilo . Za 2 tyg wprowadzenie nabiał to się okaże czy to skaza. Pediatra raczej obstawial trądzik i zmiany od ulewania.
 
Kurde myślałam o tym żeby kupić jej ten otulacz woombie, bo dziś np. pięknie spała 1.5h na mnie, odłożyłam ją do łóżeczka a ona się turla od prawej do lewej, macha łapkami... i się budzi. Ale czytam, że jak dziecko się turla to nie może być otulane :/ ehh....
 
Kurde myślałam o tym żeby kupić jej ten otulacz woombie, bo dziś np. pięknie spała 1.5h na mnie, odłożyłam ją do łóżeczka a ona się turla od prawej do lewej, macha łapkami... i się budzi. Ale czytam, że jak dziecko się turla to nie może być otulane :/ ehh....

Ostatnio przyuwazylam że jak odkladam mala na boczek to śpi ale jak na plecaki to jest ryk. Może spróbuj zmienić sposób. Ja jeszcze nie próbowałam ale znajoma kładla do łóżeczka butelkę z ciepłą wodą owinieta pielucha koło brzuszka. Pomaga w kolkach no i możesz trochę poszukiwać bombla...
 
Woombie u mnie też by się sprawdziło, ale nie wydam 150zł na miesiąc, dwa użytkowania. Teraz jak młoda jest niespokojna to otulam ja bardzo ciasno otulaczem bambusowym, biorę na ręce i trzymając przy klatce piersiowej energicznie wykonuje ruchy góra dół (u mnie jest to zgięcie w kolanach i wyprostowanie) o jednocześnie powrarzam corce przy glowie sylabe "sza-sza-sza". Zawsze ją to uspokaja. Poradziła to znajoma neuroterapeuta.
 
reklama
Ja kupiłam używanego woombiaka 80 zł,młody śpi w nocy cudnie.Ale go można tylko dopóki dziecko się nie kula... chyba ,że jest ten z możliwością wyciągania rączek.
Potem można sprzedać prawie bezstratnie.

Któraś pytała o wiotkość krtani - niektóre niemowlaki , głównie chłopaki mają niedorozwój mięśni krtani, do 3 mca to się naprawia,ale do tego czasu warczą,charczą,przeważnie przy spaniu ,bo wtedy tchawica się zapada i furczy.
 
Do góry