reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2015

Thriade- próbowałam ją przystawiać ale nic z tego- dla niej pierś to zabawa i usypiacz.
Dziś byłam u pediatry i okazało się że ma problem z wędzidełkiem i to przez to może być problem ze ssaniem piersi. Mamy się umówić na podcinanie....
Do tego pojawiły się u nas zaparcia przez mleko modyfikowane.. całe noce nieprzespane..
Mała była na zwykłym bebilonie. Z tego co pamiętam któraś mama stosuje ENFAMIL. Wiecie może czy jest enfamil specjalnie na zaparcia?? bo bebilon jest ale pediatra kazała zmienić na enfamil i nie wiem czy pchać się w zwykły czy od razu na zaparcia. Niestety zjeździłam u nas wszystkie możliwe sklepy i takiego nie znalazłam.
 
reklama
Mam nadzieję, że nikt nie ma wątpliwości, że ja nie sugerowałam nikomu powyższych rzeczy i jest to totalne przekręcanie moich wypowiedzi.

My po wizycie i pobraniu krwi do badania hormonów tarczycy. Wszystko jest ok i Stef waży już 4100. W poczekalni szpitalnej wydawał się ogromny w porównaniu do tych głównie około 10 dniowych maluchów co tam przychodzą;)

Obrazek dla Klary -

image.jpg
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    24,2 KB · Wyświetleń: 57
Ostatnia edycja:
Ja się właśnie zastanawiam gdzie jest granica. Bo u nas mała zasypia jedynie przy cycu lub utulona przez któreś z nas np. na klacie. I ok jest malutka, potrzebuje bliskości itp. ale zastanawiam się kiedy trzeba jednak trochę ją od nas odstawić żeby uczyła się zasypiać sama w łóżeczku. Szczęśliwa mama = szczęśliwe dziecko - zgadzam się z tym w zupełności.

Hej
Nasza też zazwyczaj zasypia przy cycu,lub po odbiciu gdy leży nam.na klacie na brzuszku i wtedy do łóżeczka.Czasami jak już jest senna i nic jej nie przeszkadza np. szokująca się kupka lub bączek to uśnie. Na spacerach,w domu,w łóżeczku śpi tylko na brzuszku,w nocy przespała dziś 6h! Oczywiście na spacerach pozycja dzień ka wzbudza powszechną ciekawość i wiele komentarzy starszych pań...pierwsza córka spała identycznie na plecach nie czuje się bezpiecznie i szybko wzbudza. Mała jest strasznie silna,dźwiga łapek wysoko i przekręca bez problemu główkę na boki. Odstikać w niemalowane...super dziecko,jedynie co mnie może martwić to to,że mało przybiera na wadze po niecałych 4 tyg przybrała 555 g niby w normie i podobnie jak starsza ale drobna jest. Na pewno te upały są tu nie bez znaczenia:/
A to moje serduszko
 

Załączniki

  • 1439381910379.jpg
    1439381910379.jpg
    23,6 KB · Wyświetleń: 55
Ojej dziewczyny spokojnie :-)

Aneczka ja podaję enfamil premium lipil on chyba nie jest na zaparcia i mała ich nie ma ale coś mnie zaczęła niepokoić duża liczba baczkow u małej i że prze zrobieniem kupy tak się napina jak by jej to trudność sprawiało ale konsystencja bez zmian i dosłownie słychać jak jej tam bulgocze w brzuszku dlatego zaraz idziemy do pediatry i zapytam o zmianę mleka....

U nas też problem ze spaniem chyba przez te upały mała śpi po maks 1,5 godziny denerwuje się krzyczy nawet jak najedzona a z piersi cwaniara spija tylko pierwsze mleko bo szybko leci a po chwili jak już nie ma tak szybkiego wypływu zaczyna się histeria....
Co do noszenia i spania na mnie to jak zaśnie jest odkładana nie zawsze do łuzeczka często śpi na naszym łóżku nie lubi być sama ja jakoś nie myślę o tym czy się przyzwyczai czy nie robię to czego w danej chwili widzę że potrzebuję a zasypia albo przy cycu albo po butli na klatce mojej jak biorę do odbicia :-)
 
Byłam dziś z małą na wizycie u lekarza rodzinnego. Nie było naszej lekarki, była inna na zastępstwo - średnio mi do gustu przypadła, ale cóż. Młoda spała jak zabita, nie dało się jej obudzić, co więcej nie obudziło jej: świecenie po oczach latarką, wkładanie patyka do buzi, ani przewracanie kilkukrotne na brzuch. Nie dało się sprawdzić odruchów, bo była normalnie wiotka. W domu kuźwa tak nie zasypia :/ No nic, połozna w piątek będzie to jeszcze raz odruchy posprawdza.

Dziwna sprawa, bo zważyli małą i wygląda jakby od piątku (ważona przez położną) nic nie przybrała - ale może to kwestia innej wagi - porównamy w piątek. Urosła niby 2 cm. Również dziwnie, bo przy porodzie obwód klatki ma wpisany w książeczce 34cm, teraz wyszło 32.5 cm - chyba nie możliwe, żeby jej się klatka skurczyła, zwłaszcza, że widzę nawet po zdjęciach, że jest większa... Powiedziałam lekarce, że mała ciągle przez sen mi się przewraca na prawy bok - ewidentnie to jej ulubiony, ułożona na lewym, po 2 minutach już leży na prawym, jeszcze często przy tym wędruje o 90 stopni - czyli stopami jest na szczebelkach. Dostałyśmy skierowanie do poradni rehabilitacyjnej... będę jutro dzwonić, ciekawe jakie terminy mają. Mam nadzieję, że to nic poważnego :( około 6-tego tygodnia szczepienia, muszę zdecydować co i jak, lekarka radziła jednak wziąć tę szczepionkę 5 albo 6 w jednym, ze względu tak jak ktoś tu wspomniał już krztusiec - podobno ta darmowa szczepionka pojedyncza nie jest za dobra. No i mamy przed szczepieniem zrobić morfologię i tsh.

co do usg bioder - kiedy miałyście zalecenie żeby je zrobić? Bo mnie powiedziała 6-8 tydzień, a w wypisie ze szpitala napisali 4-6?
 
Ostatnia edycja:
My usg mielismy zrobic miedzy 4-6 tyg. Zrobilismy rowno w piatym :) co do szczepien rowniez ddcydujemy sie na skojarzone ze względu na krztusca ale i opinie kilku lekarzy.
 
Ostatnia edycja:
Thriade moja mala też wędruje po całym lozeczku,ciężko ja ułożyć na plecach do spania,no chyba ze to twardy sen.od razu na bok wskakuje :-D to dlatego masz skierowanie czy źle zrozumiałam?
Jeśli ktoś mi powie ze ochraniacze na łóżeczko nie są Potrzebne przy tak małym dziecku to chyba nagram mu filmik i wyślę :p
 
Ostatnia edycja:
Thriade moja mala też wędruje po całym lozeczku,ciężko ja ułożyć na plecach do spania,no chyba ze to twardy sen.od razu na bok wskakuje :-D to dlatego masz skierowanie czy źle zrozumiałam?
Jeśli ktoś mi powie ze ochraniacze na łóżeczko nie są Potrzebne przy tak małym dziecku to chyba nagram mu filmik i wyślę :p

nie tyle, że nie są potrzebne, co niezalecane, bo podobno tamują przepływ powietrza. tak czytałam, sama nie mam ochraniaczy.

my mamy późno to badanie bioderek i się zastanawiam, czy jednak nie iść prywatnie /:
 
reklama
Do góry