reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Madziula
No właśnie myślę o maści na te zgrubienia po szwach. Po poprzednim porodzie coś mi lekarka poleciła.
A ile masz wzrostu? U mnie przed ciążą 63kg przy 172cm, przybrałam do 77kg, teraz jest 68kg, więc jeszcze sporo zostało. Chciałabym schudnąć do 58kg. Ale póki mały tylko na piersi to nie ograniczam jedzenia.


Patka bardzo mi przykro.
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja bym patyczkiem nie czyściła, bo się włókna z niego mogą zaplątać, raczej gazikiem jałowym bym doczyszczała. ale martwić się nie musisz, u nas było to samo, położna powiedziała, że to może się zdarzyć.

Mi i położna w szpitalu i położna z przychodni kazaly właśnie dokładnie patyczkiem czyścić i psikac octaniseptem. Ja psikalam, czekałam chwilkę aż się odmoczy, czyscilam patyczkiem znów psikalam.

Ewa, z zaparciami nie mamy problemu, wiec nie pomogę.
 
Ewczis może jakieś probiotyki małemu podawaj na te zaparcia albo delicol?? Albo może więcej błonnika zjadaj Ty sama?? Nie mam pojęcia...

U nas położna też patyczkiem czyscila pępek i ja też tak robię na zmianę z gazikiem.
 
Cześć dziewczyny :) jak wasze dzieciątka ? Rzadko zaglądam tu z braku czasu przy trójce dzieci :( częściej bywam na fb i śledzę na bieżąco co piszecie na naszym wątku .. Czy wszystkie lipczątka się wykluły ? :) Moja dziś kończy 7 tygodni .. ale ten czas zasuwa .. jest grzeczna , śpi spokojnie i dziś pobiła rekord spania w nocy od 23 do 6:30 :) swego czasu mieliśmy problemy z brzuszkiem i według lekarki są to kolki ..podaję bobotic , herbaty z hippa - z kopru i na uspokojenie , i dopajam wodą żeby kupa była . Jesteśmy już po pierwszym szczepieniu , usg bioderek i główki :) mała cieszy się całą buzią jak mnie widzi a widok bezcenny a tak wyglądamy
 

Załączniki

  • IMG_2565.jpg
    IMG_2565.jpg
    31,3 KB · Wyświetleń: 51
Dziewczyny używa któraś nosidełka lub chusty dla bobasa ? Jestem na kupnie ale nie wiem jakiej firmy i na co zwrócić uwagę :/ ktoś coś podpowie?
 
Dziewczyny planujące zakup chusty lub nosidełka byliście juz na bioderkach? Czasami stopień dysplazji bioderek wymaga noszenia ortezy i wtedy z nosidełko i chusta są nieprzydatne. Tak było u nas z Natalka.
 
Ja mam chustę Natibaby i bardzo ją lubię. A na później, jak dzieć starszy, nosidło Tula, które jeszcze bardziej lubię:)

Jedzenie błonnika przez mamę nie ma wpływu na kupki dziecka, bo błonnik się nie wchłania z przewody pokarmowego.
 
my chcemy kupić nosidło Tula, koleżanka ma i bardzo poleca :)
na zaparcia to krople probiotyczne + dopajanie wodą i ew. herbatką, ale nasz akurat nie przepada za herbatkami.

nam położna ze szpitala kazał pępek gazikiem+octeniseptem, a z przychodni gazikiem ze spirytusem, bo ponoć octenisept spowalnia gojenie.
 
reklama
Do góry