reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Hehehe Nikita każdy się czuje dobrze przy innej wadze;) Ja od wieków ważyłam 61-63, ale jestem miłośnikiem chudych ciał, więc mam ambicje zejść do 58, wcześniej planując kolejne ciąże nie miałam motywacji:) Także 10kg jeszcze, ale spokojnie daje sobie na to 1,5 roku i na razie nie cisnę.
 
reklama
Ewczis, a jak długo mały nie robił kupki, ze piszesz o zaparciach? Moja położna mówi, że u takich maluszków przy kp wystarczy jedna kupa na 12 dni, a przy mm na 3 dni. Mleko mamy właściwie nie zawiera substancji zbednych, wszystko jest wchłaniane i jelita mają prawo sie zapełniac długo.
Przy starszej córce miałam inną położną i wydawało mi sie, ze mała ma kłopoty z zaparciami, polecała mi wtedy położna pół czopka glicerynowego albo wacik do uszu zamoczyć w mydlinach i takim podrazniać pupę.

o zaparciach nie świadczy częstotliwość, tylko konsystencja kupy. nawet jak maluch robi codziennie, ale twarde bobki, to są zaparcia.

i absolutnie odradza się często stosowanie czopków, bo podrażniają śluzówkę, a już absolutnie się odradza podrażnianie odbytu patyczkiem, termometrem czy palcem, bo maluch potem może mieć problemy z normalnym zrobieniem kupy bez takiej stymulacji.

jak rozmawiałam z kilkoma pediatrami na czacie Medicoveru jak mały miał zaparcia po Enfamilu, to mi bardzo na to uwagę zwracali.
 
kupa raz na 12 dni hmm mi w szpitalu pediatra mówił ze przy kp właśnie sa częste kupy i w kolorze i konsystencji podobnym do musztardy i u nas tak na razie jest............

oj chyba bedzie ciezka noc bo cos niunia wyjatkowo duzo spi od rana.......... nadrobi pewnie wieczorem testowanie mojej cierpliwosci;-)

zdarzyło wam sie zakrztuszenie ??? moja dzis przy cycu sie zakaszlała wystraszyłam sie az mi slabo sie zrobilo ale podnioslam na ramie jak do odbicia i przeszlo .......
 
kupa raz na 12 dni hmm mi w szpitalu pediatra mówił ze przy kp właśnie sa częste kupy i w kolorze i konsystencji podobnym do musztardy i u nas tak na razie jest............

oj chyba bedzie ciezka noc bo cos niunia wyjatkowo duzo spi od rana.......... nadrobi pewnie wieczorem testowanie mojej cierpliwosci;-)

zdarzyło wam sie zakrztuszenie ??? moja dzis przy cycu sie zakaszlała wystraszyłam sie az mi slabo sie zrobilo ale podnioslam na ramie jak do odbicia i przeszlo .......

mnie też się wydaje, że 12 dni bez kupy to BARDZO dużo w przypadku dziecka na KP.

mały się zakaszlał ze 2-3 razy jak pił z butli, więc nie masz się co martwić :)
 
Wczoraj chyba za szybko się pochwalilam że Filip spokojniejszy spał cały dzień z przerwami na jedzenie a w nocy nam zrobił jazdę na całego. Kiedy on będzie w nocy tylko jadł i spał? :banghead:

Co do chust mamy z Natibaby ale nie mam pojęcia jak ją wiązać. Znalazłam na necie dwa sposoby kopertę i kangurka. Chustowe mamy który sposób polecacie? Od którego tygodnia najlepiej wiązać?
 
Ostatnia edycja:
Mój się często ksztusi tak to lapczliwie czasem je ale odkaszlnie i dalej je. Na początku się bałam go karmić ze się udusić ale daje go do pionu i poklepuje po plecach i przechodzi :-)

Ewczis ja mojemu tez daj żelazo ale zatwarxzenia nie ma spróbuj mu dać tej herbatki z kopru ja mu daje i ładnie robi kupy jak jajecznica :-)
 
reklama
Do góry