reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Ja dostałam chustę elastyczną od koleżanki, czekam aż Henio skończy miesiąc i właśnie będzie po tym USG bioderek, żeby spróbować jej użyć. Mam nadzieję, że będziemy mogli z niej korzystać i Heniek ją polubi, bo na razie to ciągle chce być na rękach noszony, a mając go w chuście i on byłby zadowolony i ja miałabym wolne ręce, żeby coś robić, a nie tylko nosić mojego Kluseczka:-p
 
reklama
Kropka -w elastycznej teraz sie ugotujecie oboje-także poczekaj też az będzi chłodniej

ja chcę bawełnę tkaną...myślałam nad nati lub little frog.Teraz do tego doszło mei tai
 
patka współczuje to pewnie ten wypadek co było głośno o nim w tv........

ewcia z ja jakoś jestem sceptycznie nastawiona do smarowideł czy to coś da ??? a boli Cie czy nie??? bo mnie kurcze nadal boli po wysiłku z tego względu nie chce mi sie nic robić bo nawet zmywanie naczyn jak postoje dłuzej to czuje ból i mam ochotę sie położyc.........a kiedy wybierasz sie na kontrole do gina?
jestem niższa od Ciebie mam 163 cm ale przy 55/54 kg czułam się bdb :)

my z racji upału wykąpaliśmy malutką już rano jak wstała potem zjadła i ładnie spała a teraz leży po jedzonku ale nie śpi coś tam majaczy i macha rączkami ;)

u nas kupki często około 5/6 ale to pewnie dlatego ze karmie też piersią zazwyczaj właśnie przy cycu słyszę że robi ;)
 
Witajcie dziewczyny ;-)
Normalnie jak mala tylko zaśnie to od razu zastanawiam się co mam do zrobienia w pierwszej kolejności,prawie w panike wpadam bo nie wiem za coś się chwycić,ale myślę że za niedługo opanuje każdy krok do perfekcji i żadna sekunda się nie zmarnuje ;-) my mamuśki to za planowanie i organizacje powinnyśmy jakieś nagrody dostać :-D
Jutro mija trzy tygodnie od porodu-pepuszek już całkowicie zagojony,prawie śladu nie ma. To samo z moim nacieciem,nic nie boli,nie czuje kompletnie nic po palcami,tak jakby niczego nigdy tam nie było,tylko jeszcze tego nie widziałam bo wciąż boję się zajrzeć :$
Ja kupiłam nosidlo babybjorn z siatki 3D oddychającej. To skandynawska firma,zapewnia pozycje żabki i naturalne ulozenie kręgosłupa,jeszcze nie używałam...zobaczymy :-)
Mala nie ma problemu z zaparciami więc też nie pomogę.
 
Ewczis, a jak długo mały nie robił kupki, ze piszesz o zaparciach? Moja położna mówi, że u takich maluszków przy kp wystarczy jedna kupa na 12 dni, a przy mm na 3 dni. Mleko mamy właściwie nie zawiera substancji zbednych, wszystko jest wchłaniane i jelita mają prawo sie zapełniac długo.
Przy starszej córce miałam inną położną i wydawało mi sie, ze mała ma kłopoty z zaparciami, polecała mi wtedy położna pół czopka glicerynowego albo wacik do uszu zamoczyć w mydlinach i takim podrazniać pupę.

Moja maluda ma dzis miesiąc, jak szybko mija ten czas.... :)
 
Co do chust. Ja mam bawełnianą Didymos. Kupiłam używana na forum chusty. Info. Młody podobnie jak brat lubi się nosić. Na później, jak usiądzie , mamy nosidlo Manduca - bardzo polecam. Tez używane na forum kupiłam.
Chusta jest wskazana przy problemach z biodrami, bo utrzymuje pozycję żabki
Chustę elastyczną odradzam bo na krótko starcza. Jak dziecko jest cięższe to za bardzo kręgosłup to odczuwa.
 
Ostatnia edycja:
Wrzuciłam listę w kolejności narodzin.

Co do nosideł to znajoma chustowy doradca poleca tulę, ergobaby i manducę dla dzieci samodzielnie trzymających głowę i plecy. Dla młodszych może być marsupi, meitai, ale najlepiej chusta.

Madziula ja też jestem sceptycznie nastawiona, ale zawsze można spróbować;) Mnie już nie boli, chyba że tam dotknę jakoś mocniej, ale ja miałam nieduże pęknięcie tylko. Szwy jeszcze się nie rozpuściły. Zaglądałam tam to ładnie zagojone, tylko mam wrażenie, że położna chciała się mężowi spodobać, bo mnie tam bardziej zszyła niż było wcześniej...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny po cc jak długo z was leciało?bolą was blizny?moja ciągnie,brzuch drętwy pod blizną zgrubienia i boli....chyba lekarz się szykuje....
Nic mnie nie boli, ale sie oszczedzam jeszcze. Smaruje blizne kremem Cepan, kuzynka mi poleciła.

My usg mamy jak mała będzie miała 4 tygodnie.

Jej jaka tragedia moja ciocia zmarła (mojej mamy brata zona) byli córkę odwiedzić ona trochę dalej mieszka z mężem wracali do domu stali w korku na autostradzie i samochód dostawczy nie zauważył korka i nie zdarzył wyhamować uderzył w ich samochód.... Pierw była w śpiączce ale nie przeżyła miała 30 złamań :( wujek tez jest trochę polamany jeszcze nie wie ze jego żona nie żyje lekarze nie pozwalają mówić bo jego stan może się pogorszyć. Strasznie mi żal moich kuzynek takie młode i juz bez mamy :( jedna ma 2 letnia coreczke. ale ten świat jest niesprawiedliwy. Musiałam się wyzalic.....

Wyrazy współczucia, przekre bardzo :(


patka straszna tragedia. Mnie przerażaja te codzienne newsy z polskich dróg... co chwilę ktoś ginie..

Dziewczyny trochę mi podkrwawił kikut przy pielęgnacji.. Czytam na necie, żeby się nie przejmować jeśli tylko się trochę krew sączy.. popsikałam to octeniseptem, przyłożyłam gazik jałowy na chwilę. Myślicie, że powinnam się niepokoić?

U nas sie nie sprawdzily ani gaziki ani octenisept, pepek sie paprał i podkrwawial. Wnerwiłam sie, wywaliłam te nowe wynalazki w chole.re i kupilam stary dobry spirytus. Czyściłam pepek patyczkiem do uszu zamoczonym w spirytusie i zasuszył sie po 2 dniach a po 4 odpadł i spokój.

Madziula
No właśnie myślę o maści na te zgrubienia po szwach. Po poprzednim porodzie coś mi lekarka poleciła.
A ile masz wzrostu? U mnie przed ciążą 63kg przy 172cm, przybrałam do 77kg, teraz jest 68kg, więc jeszcze sporo zostało. Chciałabym schudnąć do 58kg. Ale póki mały tylko na piersi to nie ograniczam jedzenia.

Te, 68 ważylam przed ciążą ja a jestem niższa, sugerujesz że jestem gruba? :-D

Nie przejmujcie sie dziewczyny kilogramami, wazniejsze jest ze jestescie dobrymi mamami i fajnymi babkami :-)
 
Do góry