reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

Cześć dziewczyny, nieśmiało dołączę ☺️ Z ostatniej miesiączki przewidywany termin na 16.04, wczoraj pierwszy pozytywny test a dziś beta 403 😃 na pokładzie mamy już córkę z grudnia 2021.
Trzymam za nas wszystkie kciuki :)
O widzisz, ja ostatnia @ 10 lipca, a mam bete 130 dzisiaj. Mam nadzieję, że to nie za mało jak na ten czas :(
 
reklama
O widzisz, ja ostatnia @ 10 lipca, a mam bete 130 dzisiaj. Mam nadzieję, że to nie za mało jak na ten czas :(
Ja w 4+3 mialam 1600, 3x ponad normę dla danego tyfodnia ciazy, w pierwszej mialam to samo, w drugiej złapałam betę na poziomie 3,8, 2 dni później bylo 34 i potem już nie sprawdzałam.
Takze każdy ma inaczej, spokojnie. :)
 
To się zastanow, czy się stresujesz, czy nie, bo lekow raczej nie będziesz mogła zażyć, zwłaszcza w 1 trymestrze tego typu leki podaję się tylko w przypadku zagrożenia życia matki. A co będzie, jeśli polecisz i tak się będziesz bala, że nie wsiądziesz do samolotu powrotnego? Musisz wiedzieć, że podobasz, także myślę, że to warto przemyśleć.

Jeśli @Kedia choruje na nerwicę zabezpieczoną lekami, to pewnie po konsultacji będzie miała modyfikowaną dawkę/zmieniany lek - o ile w ogóle leki przyjmuje :) Leki skierowane na leczenie przewlekłych schorzeń zawsze powinny być brane, bo choroba matki może wyrządzić większe szkody dziecku, niż odpowiednio dobrana farmakoterapia. Leczenie jest bezpieczne, nawet w newralgicznym pierwszym trymestrze. Czasy nieleczenia w ciazy schorzeń przewlekłych, w tym psychiatrycznych, na szczescie dawno minęły
Leków nigdy nie brałam i nie biorę, jestem pozytywnie nastawiona do tej ciąży, po prostu boję się zbyt silnych emocji związanych z lotem i dlatego rozważam różne opcje :) poza tym to miala byc wycieczka "chodzona", a mi sie robi słabo jak nie zjem co 2-3 godziny🤣 i ogólnie czuję się jak taki przechodzony laczek
 
Leków nigdy nie brałam i nie biorę, jestem pozytywnie nastawiona do tej ciąży, po prostu boję się zbyt silnych emocji związanych z lotem i dlatego rozważam różne opcje :) poza tym to miala byc wycieczka "chodzona", a mi sie robi słabo jak nie zjem co 2-3 godziny🤣 i ogólnie czuję się jak taki przechodzony laczek
Aha, ja w pierwszej ciazy w 8 czy 9 tygodniu wybralam się zwiedzać Malbork, 1,5 godziny dalam radę, na tym zakończyliśmy wycieczkę. 🙈🤣
 
Tak jak napisała MadziaK83, każdy ma inaczej 🙂 najważniejsze są przyrosty
Nigdy nie sprawdzałam przyrostów. W tej drugiej ciazy tylko powtórzyłam, bo ta mała beta wyszla po terminie miesiączki, więc mogła być pozniejsza owulacja lub ciaza się nie rozwijała. Była późniejsza owulacja. 🙈 ogólnie sprawdzam przyrost cyckow, to moja miara, strasznie mi w ciazy rosna. 🤣
 
Ostatnia edycja:
Nigdy nie sprawdzałam przyrostów. W tej drugiej ciazy tylko powtórzyłam, bo ta mała beta wyszla po terminie miesiączki, więc mogła być pozniejsza owulacja lub ciaza się nie rozwijała. Była późniejsza owulacja. 🙈 ogólnie sprawdzam przyrost cyckow, to moja miała, strasznie mi w ciazy rosna. 🤣
A ja właśnie nie zauważam wzmożonej bolesności czy powiększenia piersi, nic. Ale pewnie jeszcze przyjdzie na mnie czas 😁
 
reklama
A ja właśnie nie zauważam wzmożonej bolesności czy powiększenia piersi, nic. Ale pewnie jeszcze przyjdzie na mnie czas 😁
ja czasami je czuje, czasami nie, totalny random
U mnie też z tym średnio, może są odrobine bardziej wrażliwe ale rozmiar nadal ten sam 😆
U mnie silikony normalnie, takie nabite, jeszcze nie za wiele, ale już wyjelam staniki z trpiumpha, takie sportowe, bo fajnie trzymają i nie gniota nigdzie. Za 2-3 tygodnie będą wielkie, potem już do końca ciazy spokoj względny. 😅
 
Do góry