reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

Mam jeszcze pytanko jako ciążowy świeżak... co myślicie o podróży samolotem (lot mniej niż 2h) na samym początku ciąży? Mam zabukowany lot za 10 dni, aktualnie jestem w 4 tyg....co więcej, mimo zejestem po 30stce będzie to mój PIERWSZY lot, więc dochodzi stres itp. Jestem na ten moment skłonna odwołać tą wycieczkę, ale chętnie posłucham Waszych rad/doświadczeń.
hmmm, ciężko powiedzieć, sama w ciąży jeszcze nie podróżowałam samolotem, mam taki plan, ale to w przyszłym miesiącu i do tej pory już zdążę się z moją gin skonsultować w tym temacie, a tak na samiuteńkim początku to nie mam pojęcia 🤷🏻‍♀️
 
reklama
Mam jeszcze pytanko jako ciążowy świeżak... co myślicie o podróży samolotem (lot mniej niż 2h) na samym początku ciąży? Mam zabukowany lot za 10 dni, aktualnie jestem w 4 tyg....co więcej, mimo zejestem po 30stce będzie to mój PIERWSZY lot, więc dochodzi stres itp. Jestem na ten moment skłonna odwołać tą wycieczkę, ale chętnie posłucham Waszych rad/doświadczeń.
w sensie: samo latanie samolotem raczej nie jest jakoś zabronione, ale to pierwszy trymestr, więc może się wiele wydarzyć, to to co na pewno bym doradziła to ogarnięcie jakiegoś dobrego ubezpieczenia zdrowotnego na wypadek hospitalizacji albo wizyty na sorze
 
Mam jeszcze pytanko jako ciążowy świeżak... co myślicie o podróży samolotem (lot mniej niż 2h) na samym początku ciąży? Mam zabukowany lot za 10 dni, aktualnie jestem w 4 tyg....co więcej, mimo zejestem po 30stce będzie to mój PIERWSZY lot, więc dochodzi stres itp. Jestem na ten moment skłonna odwołać tą wycieczkę, ale chętnie posłucham Waszych rad/doświadczeń.
Koleżanki latały, chyba nie ma przeciwwskazań. Ogólnie mowi się, że zdrowej ciazy nie tak łatwo zaszkodzić. Jeśli nie ma problemów, plamien, krwiaków itp. to raczej nie ma przeciwwskazań. Wiec najlepiej sputac gina o zdanie.
 
Mam jeszcze pytanko jako ciążowy świeżak... co myślicie o podróży samolotem (lot mniej niż 2h) na samym początku ciąży? Mam zabukowany lot za 10 dni, aktualnie jestem w 4 tyg....co więcej, mimo zejestem po 30stce będzie to mój PIERWSZY lot, więc dochodzi stres itp. Jestem na ten moment skłonna odwołać tą wycieczkę, ale chętnie posłucham Waszych rad/doświadczeń.
Najlepiej przegadaj to ze swoim ginekologiem. Jeżeli wszystko przebiega prawidłowo to nie ma przecwiwskazan. :)
 
Bardzo chciałam do was dołączyć ale niestety .W sobotę beta 22 ,a dziś 10 😣
Jutro jeszcze potwierdzę żeby odstawić leki .Życzę wam spokojnych ciąż i bijących serduszek 😘
Przytulam mocno. Doskonale rozumiem ten zawód…miałam ciąże biochemiczną w poprzednim cyklu. W kolejnym zaszłam w ciążę, czego i Tobie życzę. Ściskam ❤️
Mam wyniki dzisiejszej bety wzrost z 1313 z 03.08 na 5934! 😊
ale pięknie!
Mam jeszcze pytanko jako ciążowy świeżak... co myślicie o podróży samolotem (lot mniej niż 2h) na samym początku ciąży? Mam zabukowany lot za 10 dni, aktualnie jestem w 4 tyg....co więcej, mimo zejestem po 30stce będzie to mój PIERWSZY lot, więc dochodzi stres itp. Jestem na ten moment skłonna odwołać tą wycieczkę, ale chętnie posłucham Waszych rad/doświadczeń.
ja w poprzedniej ciąży w 7tygodniu lecialam na Kretę(też coś koło 2-3h lotu). Jedyne co czułam się fatalnie, wiec wakacje średnio wspominam 🙈 Lekarz nie widział przeciwwskazań. Dla odmiany teraz początkiem września też planuję urlop, podobnej odległości lot 😜 też będę pytać na wizycie czy są jakieś przeciwskazania. Każdy przypadek inny, ale jakichś ogólnych zakazów nie ma. Też polecam dobre ubezpieczenie
 
Mam jeszcze pytanko jako ciążowy świeżak... co myślicie o podróży samolotem (lot mniej niż 2h) na samym początku ciąży? Mam zabukowany lot za 10 dni, aktualnie jestem w 4 tyg....co więcej, mimo zejestem po 30stce będzie to mój PIERWSZY lot, więc dochodzi stres itp. Jestem na ten moment skłonna odwołać tą wycieczkę, ale chętnie posłucham Waszych rad/doświadczeń.
Teoretycznie jeszcze jest początek i jakbyś nie wiedziała o ciąży to byś pewnie poleciała.
Może lekarz rodzinny by doradził?
 
w sensie: samo latanie samolotem raczej nie jest jakoś zabronione, ale to pierwszy trymestr, więc może się wiele wydarzyć, to to co na pewno bym doradziła to ogarnięcie jakiegoś dobrego ubezpieczenia zdrowotnego na wypadek hospitalizacji albo wizyty na sorze

Koleżanki latały, chyba nie ma przeciwwskazań. Ogólnie mowi się, że zdrowej ciazy nie tak łatwo zaszkodzić. Jeśli nie ma problemów, plamien, krwiaków itp. to raczej nie ma przeciwwskazań. Wiec najlepiej sputac gina o zdanie.

Najlepiej przegadaj to ze swoim ginekologiem. Jeżeli wszystko przebiega prawidłowo to nie ma przecwiwskazan. :)

Teoretycznie jeszcze jest początek i jakbyś nie wiedziała o ciąży to byś pewnie poleciała.
Może lekarz rodzinny by doradził?


Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi :)
Mój przypadek jest o tyle "specyficzny", że mam nerwicę lękową i naprawdę ciężko powiedzieć jak zareaguję na ten pierwszy w życiu lot samolotem. Chciałabym chronić to moje ziarenko maku które mam w sobie 😁
Na pewno postaram się skonsultować to z lekarzem 👍
 
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi :)
Mój przypadek jest o tyle "specyficzny", że mam nerwicę lękową i naprawdę ciężko powiedzieć jak zareaguję na ten pierwszy w życiu lot samolotem. Chciałabym chronić to moje ziarenko maku które mam w sobie 😁
Na pewno postaram się skonsultować to z lekarzem 👍
To się zastanow, czy się stresujesz, czy nie, bo lekow raczej nie będziesz mogła zażyć, zwłaszcza w 1 trymestrze tego typu leki podaję się tylko w przypadku zagrożenia życia matki. A co będzie, jeśli polecisz i tak się będziesz bala, że nie wsiądziesz do samolotu powrotnego? Musisz wiedzieć, że podobasz, także myślę, że to warto przemyśleć.
 
To się zastanow, czy się stresujesz, czy nie, bo lekow raczej nie będziesz mogła zażyć, zwłaszcza w 1 trymestrze tego typu leki podaję się tylko w przypadku zagrożenia życia matki. A co będzie, jeśli polecisz i tak się będziesz bala, że nie wsiądziesz do samolotu powrotnego? Musisz wiedzieć, że podobasz, także myślę, że to warto przemyśleć.
Nieprawda. Są leki psychotropowe(w tym stosowane w leczeniu nerwicy) które mogą być stosowane w ciąży
 
reklama
Do góry