reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

U mnie też dwójka brzdąców. 5 latka i 14 miesięczna córka. Bajki też muszą czasami wlecieć jak potrzebuję przymknąć oko, młoda wstaje przed 6 ostatnio, starsza max o 7.30 a z mężem lubimy czasami posiedzieć razem do późna. Bo małż pracuje cały dzień, wraca po 20 to młodsza już śpi, a starsza je z nami kolację i do spania. Czasami zastanawiam się jak to ogarnę z trójką, ale dzieci na szczęście mam w miarę grzeczne. Starsza się robi już niedobra, pyskuje i uważa, że wszystko jej się należy, ale cóż chyba taki wiek. 😂 U nas w domu często leci muzyka, bo młoda uwielbia tańcować a starsza ma ADHD i nie wysiedzi w miejscu.

Ja dzisiaj miałam koszmarne zawroty głowy, takie, że przez chwilę nic nie widziałam. Pierwszy raz mi się to zdarzyło. 🤷 a poza tym i okresową sennością nie mam objawów. Piersi normalne, mdłości brak, nawet brzuch już nie boli, ale pewnie zacznie jutro albo pojutrze, bo te bóle się pojawiają jednego dnia, wracają drugiego.

Z tym, że nie czuję się w ciąży za bardzo. Z każdym dzieckiem dopóki nie czułam ruchów nie czułam się w ciąży 🫣 czekam niecierpliwie do czwartku. W środę sprawdzę czy beta urosła..
Znam to! Mnie dzieci budzą punkt 6, zwłaszcza młodszy to ranny ptaszek 🙈 pomijam ze do dnia dzisiejszego mimo swoich dwóch lat namiętnie pije mleko w nocy i nic nie jest w stanie go oszukać... podgrzewacz do mleka który kupilam 2 lata temu jeszcze nie przeszedł na zasłużona emeryturę, a mnie już brakuje pomysłów co z tym fantem zrobić.

Co do Twojego samopoczucia - doskonale Cie rozumiem! Ja w obydwu ciążach względnie bezpiecznie czułam się po przekroczeniu drugiego trymestru
 
reklama
Znam to! Mnie dzieci budzą punkt 6, zwłaszcza młodszy to ranny ptaszek 🙈 pomijam ze do dnia dzisiejszego mimo swoich dwóch lat namiętnie pije mleko w nocy i nic nie jest w stanie go oszukać... podgrzewacz do mleka który kupilam 2 lata temu jeszcze nie przeszedł na zasłużona emeryturę, a mnie już brakuje pomysłów co z tym fantem zrobić.

Co do Twojego samopoczucia - doskonale Cie rozumiem! Ja w obydwu ciążach względnie bezpiecznie czułam się po przekroczeniu drugiego trymestru
Moj w październiku konczy 4 lata i też mleko w nocy musi być, uparty jak dwa osły. Starszy w wieku 10 miesięcy odstawił nocne wstawanie na cokolwiek.
 
Ostatnia edycja:
Znam to! Mnie dzieci budzą punkt 6, zwłaszcza młodszy to ranny ptaszek 🙈 pomijam ze do dnia dzisiejszego mimo swoich dwóch lat namiętnie pije mleko w nocy i nic nie jest w stanie go oszukać... podgrzewacz do mleka który kupilam 2 lata temu jeszcze nie przeszedł na zasłużona emeryturę, a mnie już brakuje pomysłów co z tym fantem zrobić.

Co do Twojego samopoczucia - doskonale Cie rozumiem! Ja w obydwu ciążach względnie bezpiecznie czułam się po przekroczeniu drugiego trymestru
U mnie też pobudka o 6 rano 🙈 ale nie narzekam, jakieś pół roku temu miała przez miesiąc okres gdzie budziła się między 4:00 a 5:00. Czułam się jak zombie 😅
 
Moj w październiku konczy 4 lata i też mleko w nocy musi być, uparty jak dwa osły. Starszy w wieku 10 miesięcy odstawił nocne wstawanie na cokolwiek.
Ta sama sytuacja, corka około roku przestała się w ogóle budzić na mleko, w sumie około 6 miesiąca już przesypiała dość sporo. Ciekawe jak będzie tym razem 🙈
U mnie też pobudka o 6 rano 🙈 ale nie narzekam, jakieś pół roku temu miała przez miesiąc okres gdzie budziła się między 4:00 a 5:00. Czułam się jak zombie 😅
Mialam tak przy pierwszym dziecku, więc chyba masz racje, nie ma na co narzekać:D pamiętam jeszcze jak moja mloda miała taki okres ze zasypiała kolo 20, po czym około 22 wstawała i bawiła się w najlepsze do 2, czasem 3 w nocy 😅
 
Moi zasypiają o 18 i 19, wstają przed 6, czasem przed 5 (dzis maly o 4.50), ale oni się sami sobą zajmują, od nas coś chcą dopiero po 7. 😅
 
Hej dziewczyny!
Nieśmiało dołączam i dorzucam fotkę z rana, by zacząć dobrą passę :)
To moja druga ciąża, na stanie charakterna 3-latka <3 kreska 10dpo. Wiem, że wszędzie wszyscy piszą, że to niemożliwe, żeby na tym etapie czuć objawy, ale ja miałam je ewidentnie już tydzień temu. Zawroty głowy, delikatne nudności, senność i pełniejsze piersi. Wizyta 23.08 :) trzymam kciuki za resztę z Was!
IMG_6678.jpeg
 
Hej dziewczyny!
Nieśmiało dołączam i dorzucam fotkę z rana, by zacząć dobrą passę :)
To moja druga ciąża, na stanie charakterna 3-latka <3 kreska 10dpo. Wiem, że wszędzie wszyscy piszą, że to niemożliwe, żeby na tym etapie czuć objawy, ale ja miałam je ewidentnie już tydzień temu. Zawroty głowy, delikatne nudności, senność i pełniejsze piersi. Wizyta 23.08 :) trzymam kciuki za resztę z Was!Zobacz załącznik 1554998
cześć, miło Cię poznać! :) życzę nudnej ciąży ❤️
 
Hej dziewczyny!
Nieśmiało dołączam i dorzucam fotkę z rana, by zacząć dobrą passę :)
To moja druga ciąża, na stanie charakterna 3-latka <3 kreska 10dpo. Wiem, że wszędzie wszyscy piszą, że to niemożliwe, żeby na tym etapie czuć objawy, ale ja miałam je ewidentnie już tydzień temu. Zawroty głowy, delikatne nudności, senność i pełniejsze piersi. Wizyta 23.08 :) trzymam kciuki za resztę z Was!Zobacz załącznik 1554998
Cześć, gratulacje. :)
Ja w drugiej ciazy wiedziałam w chwili poczęcia, nie wiem, jak i skąd, ale dziecko nie było planowane, a owulacja przesunięta, dziecko zrobione w dniu tej przesuniętej owulacji, zaraz po powiedzialam mezowi, że chyba jestem w ciąży, bo się dziwnie czuje.

Stoję właśnie pod diagnostyka, morfologia, wszystko tarczycowe, toxo i coombs, bo mamy z mezem konflikt.
 
reklama
Mam jeszcze pytanko jako ciążowy świeżak... co myślicie o podróży samolotem (lot mniej niż 2h) na samym początku ciąży? Mam zabukowany lot za 10 dni, aktualnie jestem w 4 tyg....co więcej, mimo zejestem po 30stce będzie to mój PIERWSZY lot, więc dochodzi stres itp. Jestem na ten moment skłonna odwołać tą wycieczkę, ale chętnie posłucham Waszych rad/doświadczeń.
Ja latam zawodowo 3-4 razy w tygodniu ;) i mogę latać do 16tc więc jeden krótki lot nic nie zmieni. :) Prawda jest taka, że jak coś ma się stać to się niestety stanie. A skoro pracując w zawodzie stewy mogę bez problemu latać dość długo to znaczy, że nie ma większych przeciwwskazań.
Zaawansowana ciąża jest przeciwwskazaniem 😊
Pij dużo wody i ciesz się pierwszym lotem :)
Gdyby to był dłuższy lot sugerowałabym podkolanówki uciskowe (ja latam w rajstopach uciskowych ale jak mówię, to moja praca i w samolocie spędzam kilkadziesiąt godzin w miesiącu).

PS w poprzedniej ciąży też latałam ale trochę krócej ale też lotów było mniej bo covid 😊
 
Ostatnia edycja:
Do góry