reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2024

reklama
W normie, ale robilam nie po 48h i te wartosci🙈 z córką skończyłam pomiary na 8000🤣
Ja mialam w 1 ciazy 21.400 w 5+6, i byłam w 5+6, kazałam szukać bliźniaka, bo górna granica normy przekroczona 3 razy, ale był tylko jeden pęcherzyk z jednym zarodkiem. Teraz też 1600 w 4+3, i to było 4+3. A norma do 500 czy jakoś tak. Znaleziony jeden pęcherzyk, ginka się śmiała, ze moze jeszcze jednojajowe będą. No, tylko tego mi potrzeba. 😮‍💨😅
 
Hej, witam wszystkie przyszłe kwietniowe mamy😊 To moja pierwsza ciąża. Jestem po pierwszym "roboczym" usg bo nie u lekarza u którego chciałabym prowadzić ciąże, na którym już widziałam zarodek. Wychodzi na to, że to 5+5. Chciałam podpytać, czy któraś z was bierze bądź brała może progesteron ? Ja od początku ciąży biore progesteron besine 200 na noc i jestem ciekawa, czy lekarz zaleci brać do kónca I trymestru 🤔 Może macie jakieś doświadczenia ? Dodam, że poprzedni ginekolog przypisał mi go z racji niskiego poziomu progesteronu i trudności w zajściu w ciąże.
 
Wlasnie, dostałaś jakieś leki w tej ciąży? Jeżeli pisałaś to przepraszam ale nie pamiętam, za dużo postow🙃
miałam zawsze dobre przyrosty prócz jednej biochemicznej. Więc ta beta również na mnie wrażenia nie robi. Ostatnio mieliśmy wadę genetyczna.
Zawsze mam utrogestan 200mg rano i wieczorem- progesteron jak w luteinie tylko lepszy jakościowo, heparynę raz dziennie w zastrzyku i nospe w przypadku skurczy. A ty?
 
Hej, witam wszystkie przyszłe kwietniowe mamy😊 To moja pierwsza ciąża. Jestem po pierwszym "roboczym" usg bo nie u lekarza u którego chciałabym prowadzić ciąże, na którym już widziałam zarodek. Wychodzi na to, że to 5+5. Chciałam podpytać, czy któraś z was bierze bądź brała może progesteron ? Ja od początku ciąży biore progesteron besine 200 na noc i jestem ciekawa, czy lekarz zaleci brać do kónca I trymestru 🤔 Może macie jakieś doświadczenia ? Dodam, że poprzedni ginekolog przypisał mi go z racji niskiego poziomu progesteronu i trudności w zajściu w ciąże.
Gratulacje! Z tego, co się orientuję, ostawienie progesteronu może spowodować poronienie, zmniejsza się dawki i schodzi z niego po 1 trymestrze, czasem w polowienciazy, czasem bierze się do końca, jeśli są jakieś problemy.
 
rozumiem to. Ja poroniłam 4 razy. Wogole się nie cieszę aktualnie. W sumie to czekam kiedy się skończy tym razem....
rozumiem doskonale, ja tez troche jak na szpilkach jestem, dzisiaj mialam moment po poludniu, ze myslalam, ze to juz koniec i po prostu poczulam panike, a normalnie nie naleze do panikujacych osob. Zestresowalam sie na tyle, ze jutro pojde jeszcze bete zbadac dla swietego spokoju, zeby wiedziec czy dobrze przyrasta czy szykowac sie na koniec znowu :(
 
reklama
Gratulacje! Z tego, co się orientuję, ostawienie progesteronu może spowodować poronienie, zmniejsza się dawki i schodzi z niego po 1 trymestrze, czasem w polowienciazy, czasem bierze się do końca, jeśli są jakieś problemy.
Dobrze wiedzieć, czyli lepiej kontrolować progesteron. Pierwszą wizytę u ginekologa zaplanowaną mam na 17.08, ale musze wcześniej gdzieś się zapisać żeby lekarz wypisał receptę na progesteron bo nie starczy mi do połowy sierpnia. Trzymam w takim razie za wszystkie kciuki i mam nadzieję, że dotrwamy do końca 😊
 
Do góry