reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Mnie też jest potwornie zimni wieczorami i jak kładę się spać. Dziś chyba założę dodatkowo skarpetki. W pierwszej ciąży było to samo, ale była zima i miałam problemy z pęcherzem i myślałam, że to jest powodem😉 Ja się kładę o 22 około 7 budzi się córka i gdyby nie ona to mam wrażenie, że mogłabym spać do 9 nawet🤭 Mam krople na mdłości jutro otwieram, może nie zaszkodzą😜 Ale na samą myśl, że mam coś przełknąć już mi🤢
 
reklama
@KasiaF92 @anka225 to ja nie wiem skad oni to biora, ze jedni moga wypisywac a inni nie :D
A powiedzcie jeszcze - te igle to wbijacie tak pod katem prostym do faldy brzucha? Ktos mi mówił, zeby sprobowac pod skosem, ale jakos nie widzi mi sie to, bo wszystkie instrukcje na necie i w ulotce kaza wbijac prostopadle do fałdy.
 
wady genetyczne. Klasycznie na badaniach prenatalnych tych genetycznych oceniane jest ryzyko wystąpienia 3 najczęstszych wad genetycznych tzw trisomi czyli zespołu Downa Edwardsa i Patau oraz duże wady widoczne w USG
Na badaniu płodowego DNA ( zależy które badanie Nifty , Harmony Panorama) badanych jest dużo więcej chorób. Nieprawidłowości chromosomów płci czy mikrodelecje np zespół DiGeorga , Prader-Willy i inne.
 
@KasiaF92 @anka225 to ja nie wiem skad oni to biora, ze jedni moga wypisywac a inni nie :D
A powiedzcie jeszcze - te igle to wbijacie tak pod katem prostym do faldy brzucha? Ktos mi mówił, zeby sprobowac pod skosem, ale jakos nie widzi mi sie to, bo wszystkie instrukcje na necie i w ulotce kaza wbijac prostopadle do fałdy.
Ja łapałam trochę tłuszczyku i wbijalam prostopadle w fałd skóry, jakkolwiek śmiesznie to brzmi 🙈
 
wady genetyczne. Klasycznie na badaniach prenatalnych tych genetycznych oceniane jest ryzyko wystąpienia 3 najczęstszych wad genetycznych tzw trisomi czyli zespołu Downa Edwardsa i Patau oraz duże wady widoczne w USG
Na badaniu płodowego DNA ( zależy które badanie Nifty , Harmony Panorama) badanych jest dużo więcej chorób. Nieprawidłowości chromosomów płci czy mikrodelecje np zespół DiGeorga , Prader-Willy i inne.
Macie jakieś obciążenia, czy tak poprostu, dla własnej wiedzy ?
 
Cześć dziewczyny,
Nadrabiam Was na raty i pozapominałam co komu mialam odpisac :D
Jeśli chodzi o zaparcia to niestety tez mnie już dopadły, ja cale zycie mam z tym problem a w ciąży to juz w ogóle. W ciąży z córką dorobilam sie przyjaciela heńka i przeraza mnie wizja, ze moge sie dorobic kolejnego... Potwierdzam ze sok z kapusty jest bardzo dobry, pomaga tez kefir, no i dużo wody... Ja sie zorientowalam, ze zwykla niegazowana najlepiej mi wchodzi (np z sokiem 100% z żurawiny) za to np gazowana lub lekki gaz jest fuj :D
Któraś się pytala o heparyne - ja mam podwyższony antykoagulant tocznia (badalam sie na zespol antyfosfolipidowy) i 4 straty za sobą i musze się kłuć. Ostatnio sie cieszylam, ze nie mam dużo siniaków i od tamtej pory siniak za siniakiem. Jak tak dalej pojdzie to nie bede miala sie gdzie wbić. Dziś po wyjęciu igły tak mi krew poleciała w miejscu wkłucia, a teraz sie zrobila twarda gulka i widze, ze kolejny siniak sie robi :(
Kurczę, ja tez mam problem z tymi zastrzykami. Nie wiem totalnie o co chodzi i dlaczego raz boli, raz nie, raz zrobi się siniak, a raz nie ma śladu nawet… Ja generalnie sama nie potrafię sobie zrobić, najlepiej jak ktoś mi robi. Zwykle mąż. Ciężko mi się przemoc, chodź dwa razy nie miałam wyboru i musiałam kuc się sama, było mega ciężko.
 
Pewnie wywołam tym pytaniem ***** burze, ale zapytam ;)

Dziewczyny któraś z Was jest już na zwolnieniu?
Jestem już w 12t5d ciazy czuje się bardzo dobrze, jedyne co mi doskwiera to że strasznie szybko się mecze, jestem śpiąca.

w mojej pracy większość czasu spędzam w biegu, dużo stresu audyty, kontole, spotkania, presją czasu, itp. ciągle na nogach itp. wracam do domu i jedyne na co mam ochotę to sen.

Na samym początku ciąży ustaliłam z pracodawcą że będę pracować do końca września, o ile będę się dobrze czuć.
A potem pójdę na zwolnienie.

Pracodawca również naciska na zwolnienie, nie chce się o mnie martwić że coś mi się stanie, itp. szkole teraz osobę na moje zastępstwo, ktora ma mnie zastąpić od października.


Jak ugryźć temat zwolnienia z lekarzem?
Nic mi tak na prawdę nie dolega, oprócz tego ze faktycznie pracuje mi się już zbyt ciężko..

Czy lekarz może mi nie wystawić zwolnienia?
Czy muszę uciekać się do naginania rzeczywistości co do mego samopoczucia.
 
reklama
Mam do was pytanie, czy któraś z was także ma bardzo mocny ból w piersiach i są tkliwe? Dziś 7+5 tc, w nocy nie dawałam rady się obrócić z boku na bok tak rwały 😪

Bonzur,
Mnie bolały dość mocno, ale przeszlo. I tak już pare dni. A bolało jak ściągałam stanik i jak wstawałam z łóżka chyba najbardziej. Teraz dziwnie nie mieć tego bólu 🤦‍♀️
 
Do góry