reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2023

Mam do was pytanie, czy któraś z was także ma bardzo mocny ból w piersiach i są tkliwe? Dziś 7+5 tc, w nocy nie dawałam rady się obrócić z boku na bok tak rwały 😪
Moje piersi odpuściły około 8 tc czasami rano jak wstaję to czuje że sa ciężkie i troszkę bolą ale to po chwili mija. Nadal mam wrazliwe sutki to juz cały dzien
 
reklama
zjadlam cala czekolade z nadzieniem truskawowym brawo ja, tylko ja takich czekolad nie lubie 😂
Mmm czekolada 🥰 ostatnio rano- oczywiście ten sam problem co na śniadanie 🙄. Wybór padł na płatki z mlekiem ale okazało się że skończyły sie czekoladowe 😔. Na szczęście miałam kakao bez niego chyba bym nie przełknęła śniadania. Przed ciążą lubiłam śledzie, wędliny a teraz? Strasznie ciężko mi dogodzić...
Jeśli chodzi o wątek prywatny to pewnie, że tak jak jak ktoś wcześniej pisał poznamy się lepiej i będziemy bardziej otwarte. Ogólnie staram się codziennie nadrabiać to co piszecie i czym się dzielicie. To moja pierwsza ciąża wiec nie mam takiego doświadczenia jak inne kolezanki ale staram sie zapamiętywać każdą dobrą radę i serce mi się raduje gdy piszecie o pozytywnych wizytach to i mi daje poczucie, że będzie wszystko dobrze 🙂.
 
A ja znowu jak nigdy nie piję gazowanych napoi, tak teraz mogę się napić tylko fantą i cola, zimną i mega zgazowaną, taką najlepiej po wstrząsie 😂 za to ukochany sok pomarańczowy powoduje 🤮 o wodzie nie wspomnę...
Ktoś pisał o piciu, generalnie też mam ten problem, że za mało piję, do wody się za nic nie mogę zmusić, choć normalnie pije 2-3l bez problemu. To dla mnie jakieś nielogiczne...
Ja mam generalnie z piciem to samo. Woda jeśli już to musi być z mocnym gazem. Cola, kawa, słodkie soki - wszystko w odstawkę poszło. Ewentualnie kompot czego wcześniej wcale nie piłam 😉 Ale od początku bardzo podchodzi mi słodka herbata z cytryną i tym się ratuję.
 
Tak piszecie o czekoladzie i pączkach... a mnie na takie rzeczy nie ciągnie ... nawet w sklepie nie mam potrzeby iść na dział ze słodyczami, ale na zupke ogórkową to o matko 🤪
Dzisiaj bez mdłości 👍 ale posmak w buzi nadal więc dalej zagryzam tic takami 😅 cycki bolą że masakra 😳 nie miałam czegoś takiego w poprzednich ciążach żeby bolały nawet same z siebie.
Mnie dzisiaj zacząl dokuczać pęcherz, wiedziałam ze mnie to czeka. Dobrze ze i tak badania musze iść teraz zrobić bo za tydzień wizyta.
 
Cześć dziewczyny,
Nadrabiam Was na raty i pozapominałam co komu mialam odpisac :D
Jeśli chodzi o zaparcia to niestety tez mnie już dopadły, ja cale zycie mam z tym problem a w ciąży to juz w ogóle. W ciąży z córką dorobilam sie przyjaciela heńka i przeraza mnie wizja, ze moge sie dorobic kolejnego... Potwierdzam ze sok z kapusty jest bardzo dobry, pomaga tez kefir, no i dużo wody... Ja sie zorientowalam, ze zwykla niegazowana najlepiej mi wchodzi (np z sokiem 100% z żurawiny) za to np gazowana lub lekki gaz jest fuj :D
Któraś się pytala o heparyne - ja mam podwyższony antykoagulant tocznia (badalam sie na zespol antyfosfolipidowy) i 4 straty za sobą i musze się kłuć. Ostatnio sie cieszylam, ze nie mam dużo siniaków i od tamtej pory siniak za siniakiem. Jak tak dalej pojdzie to nie bede miala sie gdzie wbić. Dziś po wyjęciu igły tak mi krew poleciała w miejscu wkłucia, a teraz sie zrobila twarda gulka i widze, ze kolejny siniak sie robi :(
 
Ja mam kolejną wizyte po dwóch tygodniach od ostatniej, a co ile bedziemy sie spotykac z ta lekarka to sama jestem ciekawa. Mam nadzieje, ze co 2 tyg, przynajmniej na razie.. ale bedzie mnie prowadzic w poradni patologii ciąży na NFZ, wiec nie wiem jakie mają tam przepisy.

A jeszcze odnosnie tej heparyny, to placicie za nia? Ja pierwsze 2 opakowania placilam 100% (czyli ponad 160 zl za 20 ampulek), ale wtedy bylam u innego ekarza prywatnie i mimo ze byl juz pecherzyk w macicy to dal mi pelnoplatna. Teraz dostalam za darmo, ale lekarka mi wypisala z przychodni gdzie pracuje na NFZ i tu bez problemu. Czyżby prywatni lekarze nie mogli wypisac na ryczałcie?
 
Mialam dzis wizytę i chyba będę bardziej kwietniowa niz majowa 😁
Dzis 6+5, dzidzia ma 1 cm I odpowiada 7+1 🙈
Lekarka powiedziała że termin blizej określi na następnej wizycie 😊 dostałam leki na mdłości i liczę że pomogą 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Super! Bardzo dobre wiadomosci ♥️♥️♥️ a co dostalas na mdłości? Ja dzis kupilam jakis anaketon, mam nadzieje ze trochę pomoże 😁
 
reklama
Do góry