reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Tak, to prawda @Minnie Mouse . Lekarz też człowiek i powinien na urlopie zresetować głowę, bo zawód jest bardzo obciążający psychikę.
Ale tu chodzi o życie tych naszych kropków.. I z doświadczenia wiem, że lekarz wczasujący się, oznajmiający, że telefon wyłączony pisać maile tylko w pilnych przypadkach.. to jednak jak odpisze kobiecie, która walczy o ciążę przy obcych dla niej lekarzach, to tak podnosi na duchu. Wsparcie psychiczne jest bardzo ważne i cieszę się, że lekarze zaangażowani potrafią odpisać w każdej sytuacji swojego życia.
 
reklama
Tak, to prawda @Minnie Mouse . Lekarz też człowiek i powinien na urlopie zresetować głowę, bo zawód jest bardzo obciążający psychikę.
Ale tu chodzi o życie tych naszych kropków.. I z doświadczenia wiem, że lekarz wczasujący się, oznajmiający, że telefon wyłączony pisać maile tylko w pilnych przypadkach.. to jednak jak odpisze kobiecie, która walczy o ciążę przy obcych dla niej lekarzach, to tak podnosi na duchu. Wsparcie psychiczne jest bardzo ważne i cieszę się, że lekarze zaangażowani potrafią odpisać w każdej sytuacji swojego życia.
Wiem, łatwo mi się pisze, bo ta sytuacja nie dotyczy mnie i mój lekarz pewnie na urlopie tez by odebral telefon. Konflikt interesów tak naprawdę nie do rozstrzygnięcia 😅
 
Dzięki dziewczyny ❤️

Jutro jeszcze zrobię betę, ale nie mam już żadnej nadziei.
Wiem, że nie mam na to wpływu i to jest jedyne co mnie troszkę pociesza. Fakt, że to nie do końca moja wina, że nie ja zawaliłam.

Wczoraj było to dla mnie o tyle trudne, że w poczekalni była kobieta, która była w 6 ciąży. Rozmawiała ze swoją koleżanką, że chciała jechać na Słowację usunąć ciąże ale jej facet stracił prawko po jechał po % i no niestety ale musi urodzić tego bachora...
Serce łamało mi się na kawałki. Życie jest takie niesprawiedliwe :(

Wiem, że wiele z nas jest po wcześniejszych przykrych doświadczeniach i wiem, że niejedna z dziewczyn miała smutniejsze historie ode mnie, dlatego Was podziwiam. Ja jestem wyczerpana psychicznie, każda strata to taki niesamowity ból.
Trzymam za Was kciuki!
 
Tak, to prawda @Minnie Mouse . Lekarz też człowiek i powinien na urlopie zresetować głowę, bo zawód jest bardzo obciążający psychikę.
Ale tu chodzi o życie tych naszych kropków.. I z doświadczenia wiem, że lekarz wczasujący się, oznajmiający, że telefon wyłączony pisać maile tylko w pilnych przypadkach.. to jednak jak odpisze kobiecie, która walczy o ciążę przy obcych dla niej lekarzach, to tak podnosi na duchu. Wsparcie psychiczne jest bardzo ważne i cieszę się, że lekarze zaangażowani potrafią odpisać w każdej sytuacji swojego życia.
Ale pomyśl sobie ze taki lekarz ma np 20 pacjentek i każda na urlopie pisze lub dzwoni... lekarz też musi stawiać granicę bo też potrzebuje odpoczynku. Mój poprzedni gin oddzwaniał jak miał czas - nie miałam do niego numeru prywatnego, dzwoniłam na recepcję do kliniki mówiłam co się dzieje i czekałam na telefon, czasem nawet o 20, tez byłam wtedy zła ale uważam że to jedyna opcja zachowania "zdrowej glowy" lekarza 🤷🏽‍♀️
 
Ale pomyśl sobie ze taki lekarz ma np 20 pacjentek i każda na urlopie pisze lub dzwoni... lekarz też musi stawiać granicę bo też potrzebuje odpoczynku. Mój poprzedni gin oddzwaniał jak miał czas - nie miałam do niego numeru prywatnego, dzwoniłam na recepcję do kliniki mówiłam co się dzieje i czekałam na telefon, czasem nawet o 20, tez byłam wtedy zła ale uważam że to jedyna opcja zachowania "zdrowej glowy" lekarza 🤷🏽‍♀️
Tak, rozumiem to doskonale. Jednak miałam na myśli sytuacje naprawdę krytyczne.. podziwiam ich za to, że mimo wszystko odpisują gdzieś z jakieś plaży na końcu świata 💓, bo wcale nie muszą. Ale to już ich dobra wola i serce.
 
Ostatnia edycja:
No macie racje dziewczyny, urlop jest od odpoczynku, ale też z drugiej strony to tez jest taki specyficzny zawód, że nie da sie zawsze zupełnie odciąć. Jednak wiecie, sytuacja jest taka, że kobieta z podejrzeniem zaśniadu groniastego zostala jakby sama sobie. Nie mowie, ze mialby zrezygnować z urlopu czy co, no ale chociazby doradzić co ma dalej robic czy cokolwiek..
Ja mowie ze swojej perspektywy, ze bym nie chodziła do lekarza z którym nie ma kontaktu, ktory nie daje swojego nr tel. bo bym sie czuła niepewnie. Cieszę sie, ze znalazłam taką, do której mogę sie zwrócić z kazdym pytaniem i problemem i wiem ze mi odpowie. Rozumiem tez oczywiście, ze nie kazdy sobie życzy kontakt pacjentek i to tez jest w porządku.
 
Ja tak mam zdecydowanie 😢 staram się myśleć pozytywnie, jednak te strach cały czas jest. Ja najchętniej chodziłabym na USG co kilka dni żeby widzieć czy rośnie i czy serce bije 😭
Ja to najchętniej chciałaby mieć usg w domu 🤣 z jednej strony już mam dość tego że ciągle chce mi się rzygać a z drugiej wiem że to świadczy o tym że jest dobrze.
 
reklama
@Tymczasowa28 daj znać jak beta i jak tam po wizycie u innego lekarza.. Kurde do tego co to na urlop idzie i ma wywalone to bym chyba juz nie poszła.. no ja pierdziele. Moja lekarka do ktorej chodzilam na NFZ, jak napisalam jej ze jestem znow w ciazy, byla ze mna na biezaco w kontakcie - kazala wyslac wyniki powtornej bety, mówiła zebym odezwala sie do niej po usg u innego lekarza - mimo ze byla na urlopie, interesowala sie losem pacjenta i wiem ze ona ze wszystkimi tak robi.

@sara.woj jejku :( beta mimo wszystko rośnie, czy to juz wszystko jest przesądzone? Będziesz powtarzac bete?

Ja już leżę sobie na sali szpitalnej. Obserwacja, i albo łyżeczkowanie albo… ?? Nie wiem co to będzie.
Kończę już pisanie tutaj, bo nie chce Was stresować swoimi porażkami.

Trzymajcie się i powodzenia 🍀
 
Do góry