reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

@Martxx1 więc mi dermatolog przepisała do codziennej pielęgnacji: demakijaż Bioderma Sensibio H20, do mycia Cetaphil emulsja, po myciu Cetaphil PS lub CeraVe, La Roche Posay Toleriane Ultra lub Extreme. A na trądzik różowaty Skinoren krem i Zineryt (ale to chyba na receptę). Generalnie czekam z wszystkim do 2 trymestru ;)

To ja jedynie się męczę z okrutnym swędzeniem miejsc intymnych 😭 To od luteiny dopochwowej i dopóki biorę to infekcje nawracają, a lekarz nic mi nie może dać w pierwszym trymestrze. W pierwszej ciąży też miałam ale nie kojarzę, by było to aż tak nasilone :(
Super, dzięki za info!

Co do infekcji. Mnie też czasem coś zaswedzi, ale od początku mam lekko żółty śluz. Lekarz sprawdzał infekcje tyli patyczkami nic nie było, śluz mówił typowo ciążowy a infekcji w moczu też nie wykryto więc nie wiem też martwiłam się, że śluz żółty, ale chyba taka moja natura 🤷‍♀️🤷‍♀️
 
reklama
ale ja mam tak samo, z synem to tak radość, codziennie się sobie przyglądałam, czy już coś widać, dbałam o siebie na wyrost, czytałam książki, artykuły itd, a teraz to oczywiście bardzo się cieszę, ale jakoś nie ma takiej euforii...czekam ze spokojem na wizytę, nie wkręcam sobie nic...detektora użyłam tylko raz od kiedy wiem o ciąży, nie odżywiam się jakoś super zdrowo tak jak w pierwszej ciąży...i jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się na usg płakać...kurcze, moze jak zacznę kompletowac wyprawkę to wkońcu poczuje jakiś przypływ radości...🤔🤔
Ojjj jak ją dobrze znam to slizganie się na zabawkach 🙄🙄🙄 mój rocznik to robi taki bałagan, że szok...i włączył mu się od niedawna instynkt desteukcyjny...wszystko psuje i rozkłada na części pierwsze 😱😱🙈🙈😳
Ja to akurat jem zdrowiej niż w pierwszej bo jestem jakby bardziej świadoma tego co mnie czeka po porodzie ile zajęło mi zrzucanie 😅 ale też kwestia ze nie odczuwam głodu i zachcianek więc jem tak normalnie jak zawsze a przyzwyczaiłam się od 2 lat jeść regularnie i zdrowo :)
A ja po prenatalnych w poniedziałek tak szlochałam sobie pod nosem w rejestracji gdy czekałam w kolejce na zapłacenie ze ludzie się dziwnie na mnie patrzyli 😅😅
@Mama2018mama ja ma to samo! W pierwszej ciąży miałam książki, czytałam co w jakim tygodniu itd., a teraz boję się myśleć o maleństwie i modlę się tylko by było zdrowe. Mam nadzieję, że prenatalne coś zmienią i poczuję już jakąś radość.
Ja po prenatalnych odczułam ulgę i myślę że już mniej będę się bać, będę napewno ale nie tak panicznie :)
Moje dziecko mnie dziś rano rozczuliło mowi do mnie mamo kocham Cię i dzidzie też bardzo kocham 😍

Właśnie się zasapalam robiąc obiad z moim malym, niby oglada bajke ale wiadomo mamo to mamo tamto, i w ekspres tempie zrobiłam obiad aż chyba będę do końca dnia odpoczywać 😅😅
 
Hello Dziewczyny!
Witam Was w 16+2 z brzusiem! 🙈
Przesyłam Wam trochę Tunezyjskiego słoneczka 🌞
Jutro już wracamy 😭 podobno w Polsce zimnoooo...
Będę miała dużo do nadrobienia czytania Was po powrocie! 😂
Trzymajcie się cieplutko i pojutrze wracam do forumowej aktywności! 💪
Buzioooole 😘

A gdzie jest ten brzusio, bo nie widać ;p Fajnie, że odpoczęłaś, korzystaj jeszcze ten ostatni dzień


tak, a jak już zajdziesz w ciążę chwilę po pierwszym to są znowu komentarze "czemu tak szybko?" 😳😳😳🙄🙄🙄
Mnie np trochę zasmuciła reakcja mojej mamy na drugie dziecko, bo z pierwszym to taki entuzjazm i euforia, ciągle pytała jak się czuję itd, a teraz to niby się cieszy, ale tak tego nie widać...nawet sama nie zapytaj jak tam itd...sama muszę poruszyć temat zawsze...i jeszcze takich słów użyła, że "fajnie, ale Misiu to zawsze będzie Misiu" tak jakbym mi dała do zrozumienia, że synek to takie jej oczko w głowie i drugi wnuk już taki nie będzie...troche smutne 😔😔😔

Moja też ma takie reakcje czasami. Mam wrażenie, że nie myśli co mówi. Może jak się urodzi kolejny wnuk, to inaczej na niego spojrzy. Swoją drogą, to jak nie kochać takiego maluszka? ;)


mi się Kazik kojarzy z filmem "Listy do M" 😊😊😊🤗😍 tam był taki uroczy mały Kazik 😊😊😊
Z imieniem to nigdy nie dogodzisz, my jak wybraliśmy do syna Mieszko to też były dziwne reakcje, ale teraz już wszyscy się przyzwyczaili i twierdzą, że innego imienia sobie do niego nie wyobrażają 😉 teraz do córki mamy Lilia i akurat to wszystkim się spodobało 😱😱😱 szok 🙈🙈🙈😂😂😂 ale jak zaproponowałam Jagne to się nasłuchałam, że co to za imię, że jakaś na taczce gnoju wywieźli itd 😳😳🙄🙄 ja się tym nie sugerowałam, ale mieliśmy z mężem układ, że ja wybierałam imię dla syna i on się zgodził na takie, chociaż jemu na początku się nie podobało, więc ja musiałam się teraz zgodzić na imię dla córki 🙈🙈🙈😝 ...ale Lilia akurat jest ok 😅
Co do macania brzucha to też tego nie cierpię, a już najbardziej mnie wkurzyło jak moja przyjaciółka kiedy do niej przyszłam w 6msc ciąży koniecznie chciała żeby jej pies mi łapy kładł na brzuchu, bo fotkę chciała zrobić 😡😡😡 myślałam, że szlag mnie trafi na miejscu 😡😡😡 moja mama chyba tylko raz dotknęła brzuszka jak jej powiedziałam, że mały kopie, a teściowa chyba też tylko raz mnie po nim pogłaskała i wrozyly z kształtu, czy to chłopiec, czy dziewczynka 😂😂😂
Będzie Lilia czy Lilja?

Dziewczyny ja wczraj byłam na prenatalnych.. ogólnie szybko poszło mam wrażenie... jakieś 20 minut... wszystko z Maleństwem w porządku 💓 ma 62 mm (12tyg. +4 dni), strasznie się wierci 😁

To moja pierwsza ciąża i jestem w szoku, że takie tycie dzieciątko i już wygląda jak mały człowieczek..

na wynik z testów PAPPA i HCG oczywiście muszę poczekać.. podobno mam się po to zgłosić dopiero 5 listopada.. strasznie długo..

super wieści :)



Byłam dzisiaj u położnej. Przytyłam całe 300g od 1 września. Kolejna wizyta za 8 tyg. Długo strasznie. Słuchałyśmy tętna dziecka, było na poziomie 130-140z hakiem czyli tak jak u mnie na detektorze.

Mamy chłopców, jakie kupowałyście kolory ubrań dla nich? Nie chciałabym za bardzo wzorzystych ubrań, bardziej stonowane kolory, ale wszystko co dziewczęce mi się tylko podoba ;) Jeszcze nie znam płci, ale zastanawiam się nad chłopięca wyprawką, bo dla dziewczynki nie będzie problemu. Chłopca to chyba tylko w białe będę ubierać 😂
 
Ja to akurat jem zdrowiej niż w pierwszej bo jestem jakby bardziej świadoma tego co mnie czeka po porodzie ile zajęło mi zrzucanie 😅 ale też kwestia ze nie odczuwam głodu i zachcianek więc jem tak normalnie jak zawsze a przyzwyczaiłam się od 2 lat jeść regularnie i zdrowo :)
A ja po prenatalnych w poniedziałek tak szlochałam sobie pod nosem w rejestracji gdy czekałam w kolejce na zapłacenie ze ludzie się dziwnie na mnie patrzyli 😅😅

Ja po prenatalnych odczułam ulgę i myślę że już mniej będę się bać, będę napewno ale nie tak panicznie :)
Moje dziecko mnie dziś rano rozczuliło mowi do mnie mamo kocham Cię i dzidzie też bardzo kocham 😍

Właśnie się zasapalam robiąc obiad z moim malym, niby oglada bajke ale wiadomo mamo to mamo tamto, i w ekspres tempie zrobiłam obiad aż chyba będę do końca dnia odpoczywać 😅😅
no ja po prenatalnych tylko taką radość odczułam i tak się ucieszyłam, że to może córka będzie 😊😊😊😍🤗
Mój syn to mnie ostatnio rozbraja, bo się taki coraz bardziej samodzielny robi i np ostatnio jak słyszy muzykę to tańczy 🙈🙈😂😂
Nauczył się też swojego pierwszego słowa "am" i ciągle chodzi i "am", "am", "am" i czeka na ciastko 🙈🙈🙈😂😂😂
Śmieszne są te dzieciaczki i takie kochane 😁😁😊😊😍😍❤❤
 
A gdzie jest ten brzusio, bo nie widać ;p Fajnie, że odpoczęłaś, korzystaj jeszcze ten ostatni dzień




Moja też ma takie reakcje czasami. Mam wrażenie, że nie myśli co mówi. Może jak się urodzi kolejny wnuk, to inaczej na niego spojrzy. Swoją drogą, to jak nie kochać takiego maluszka? ;)



Będzie Lilia czy Lilja?



super wieści :)



Byłam dzisiaj u położnej. Przytyłam całe 300g od 1 września. Kolejna wizyta za 8 tyg. Długo strasznie. Słuchałyśmy tętna dziecka, było na poziomie 130-140z hakiem czyli tak jak u mnie na detektorze.

Mamy chłopców, jakie kupowałyście kolory ubrań dla nich? Nie chciałabym za bardzo wzorzystych ubrań, bardziej stonowane kolory, ale wszystko co dziewczęce mi się tylko podoba ;) Jeszcze nie znam płci, ale zastanawiam się nad chłopięca wyprawką, bo dla dziewczynki nie będzie problemu. Chłopca to chyba tylko w białe będę ubierać 😂
też myślę, że jak się urodzi to mama znowu zwariuje na jej punkcie i tym się pocieszam 😊😊😊
Będzie Lilia jak ten kwiat 😊😊😍
Ja mam jutro wizytę i jestem ciekawa ile przytyłam i czy potwierdzi mi płeć, bo u mnie jutro 16+2 i nawet na zwykłym usg powinna być widoczna płeć, a tymbardziej siusiak jeśli to jednak chłopiec 🙈🙈🙈😝😂
Ja dla synka kupowałam paki ubranek od innych mam i tam były najróżniejsze ubranka...na początku pamiętam, że nosił głównie pajacyki, bo to było najłatwiej założyć, a nasz syn nie znosił się ubierać i kąpać 😳😳😳🙈🙈
 
no ja po prenatalnych tylko taką radość odczułam i tak się ucieszyłam, że to może córka będzie 😊😊😊😍🤗
Mój syn to mnie ostatnio rozbraja, bo się taki coraz bardziej samodzielny robi i np ostatnio jak słyszy muzykę to tańczy 🙈🙈😂😂
Nauczył się też swojego pierwszego słowa "am" i ciągle chodzi i "am", "am", "am" i czeka na ciastko 🙈🙈🙈😂😂😂
Śmieszne są te dzieciaczki i takie kochane 😁😁😊😊😍😍❤❤
Hehe. No śmieszne, mój w styczniu będzie miał 3 lata a też chcę być samodzielny, sam w prysznicu się kąpię zamyka te drzwi od prysznica i nie ma mowy żebym ja go kapała ale wiadomo na koniec i tak go kąpię, jak siku robi czy coś grubszego to nie pozwala z nim być tylko leci sam do łazienki zamyka za sobą drzwi i tylko slysze jak się nocnik przesuwa i mówi "mamo nie wchodź bo Ci będzie śmierdzieć" 😅😅😅 takie "maleńkie stareńkie" 😅😅😅 maly człowieczek który chce juz być duży słodkie
 
Mamy chłopców, jakie kupowałyście kolory ubrań dla nich? Nie chciałabym za bardzo wzorzystych ubrań, bardziej stonowane kolory, ale wszystko co dziewczęce mi się tylko podoba ;) Jeszcze nie znam płci, ale zastanawiam się nad chłopięca wyprawką, bo dla dziewczynki nie będzie problemu. Chłopca to chyba tylko w białe będę ubierać 😂
Kolorów ubranek dla chłopców jest mnóstwo - ja gustowałam w bielach błękitach zieleniach szarościach ale i żółty czy pomarańcz lub czerwony dla ożywienia zestawu. Możesz zestawiać do woli, ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia.
 
reklama
Do góry