reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Między mną a moim facetem jest całe 7 lat różnicy, ale nie zamieniłabym go na żadnego innego. I tak jak przy synku się cieszył, tak cieszy się na drugie i nie ukrywa, że liczy na córkę. Ale uznał, że jak będzie syn to spoko, do trzech razy sztuka 😂. No i jak syn się urodził to mimo wieku naprawdę mogłam na nim polegać.

Co do siusiania to jeśli nie piję wieczorem to wstaję TYLKO dwa razy, a jak piję to i ze cztery 😂. Kładę się z myślą, że będę musiała wstawać i to jest takie nie pocieszające.

Ja łóżeczko po synu oddałam kuzynce i się zastanawiam jakie kupić teraz. Macie jakieś fajne sprawdzone? Z tego poprzedniego byłam średnio zadowolona. Dałam chyba z 800 zł, a było dość słabe. Miał je dwa lata, na drugie urodziny dostał duże łóżko już z materacem na lata. Śmiesznie taki mały w nim na początku wyglądał 😅.
Łóżeczko kupiłam używane na olx. W super stanie i z szuflada. Dokupiłam dobry materac. To, które mi się podobało kosztowało prawie 1500 zł. Bez materaca i reszty.

@magnolia1505 podobno w Volvo xc90 zmieścisz 3 foteliki w drugim rzędzie. Chcę jechać to sprawdzić.

@kika1kika nie wyobrażam sobie wytargiwac noworodka z fotelika. Bezpieczniejszy jest w łupinę. Starsze dziecko samo wyjdzie, ale póki nie chodzi najbezpieczniejsze są łupinki. Oczywiście do limitu wagowego lub póki główka nie wystaje ponad.
Dieta cukrzycowa łatwa i przyjemna z której strony? [emoji23][emoji23][emoji1751] To jest wieczne pilnowanie zegarka i glukometru , nie zjesz byleczego na szybko , ja nawet jabłka samego nie mogę zjeść. Jem tylko to co zalecają a i tak cukier po godzinie ponad 120 więc co by było gdybym jadła wszystko? Pewnie 200...
Ciężka orka z tą dietą szczególnie jak reszcie domowników robisz "normalne" posiłki. Zastanawiam się poważnie nad dieta pudełkową. Koszt trochę odstrasza, ale mam zamiar przeliczyć to co teraz robie+mój czas i zobaczymy... Póki co zamówiłam na próbę na 3 dni od poniedziałku.
 
reklama
dieta cukrzycowa - nie jest łatwa, ja czekam na termin do diabetologa, i mnie przerwazają posiłki z zegarkiem w ręku i ich ilośc ...
nie mniej dieta z niskim ig jest fajna, ale ja mam odrzut od miesa, twarogów, serków, od tygodnia od wedliny ale udaj mi sie zjesc ser zołty,
Ojej, to co będziesz jadła? Współczuję bardzo. No, ale też wiem ile wysiłku trzeba włożyć, żeby zjeść COKOLWIEK.
 
jeszcze bym porównała kształt brzucha, symptomy ( wymioty, apetyt na słodkie/kwaśne)
No mój brzuch wygląda inaczej niż w ciąży z synem, jest bardziej taki rozlany na boki, a z synem miałam taki spiczasty: boki zwężały się do środka brzucha 🙈🙈 co do wymiotów to nie miałam na szczęście ani w poprzedniej ani teraz, a apetyt teraz zdecydowanie na słodkie, a z synem to tak różnie było, na początku dużo kiwi jadłam 🙈🙈😂
 
Ojej, to co będziesz jadła? Współczuję bardzo. No, ale też wiem ile wysiłku trzeba włożyć, żeby zjeść COKOLWIEK.
nie wiem, poki co zmuszam się, jak nie bedę dostarczać białka - to maleństwo sobie znajdzie źródło, ale w dużej mierze kosztem moich kości i zębów,
te co mają mdłości to wiedzą o co mi chodzi - jak myślisz/ widzisz jedzenie i czujesz jak ci rośnie w gardle ...
Któraś z was nawet kuchennych rewolucji czy czegoś nie daje rady oglądać :/

Co do fotelika jeszcze - ja mam na mysli taki 0-ileś+ dedykowany noworodą, z wkładką na główkę - tyle ze ja miałam na stałe zamontowany w samochodzie.
juz się zakręciłam z tematem :)
 
Dziewczyny pytanie do Warszawianek. Czy macie wybrane polozne środowiskowe? Ja zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac.....

Ni cholery nie mam wybranej, ani nie wiem jak się do tego zabrać :) to jeszcze chwilę, moze po prenatalnych 🙂

Poczytałam o tej płci z moczu. 5-6 dziewczynka, 7-8 chłopiec.
Sprawdzam ile mam...no oczywiście że mam 6,5 przecież nie mogłabym sobie po ludzku powróżyć jak reszta dziewczyn 🙈🙈🙈

Chiński dziewczynka, a pH nie pozostawia wątpliwości 7.5 chłopak...
Wogole chiński zawsze Przepowiada mi dziewczynę, a w poprzedniej był chłopak też :)
 
Ja patrząc na dzieci wśród znajomych czy rodziny, to pierwsze dziecko to ksero ojca 😍😍
I Tak to później jest, my nosimy 9miesiecy, wymiotujemy, rośniemy, Puchna nogi itp, A na końcu okazuje się, że to cały tatuś 😂😂😂🤔🥰😍
Mój mąż chciał syna i ma syna. Ale Młody jest podobny do mnie, tylko od pasa w dół tatuś😅 mąż troche zazdrosny że wszystko ma po mnie, ale co ja poradze na to😁
Teraz mąż od początku mówi że będzie córka, może znów się sprawdzi i może będzie podobna do niego. Zobaczymy :)
 
Ja mieszkam w Dubaju. Rodzę planowo pod koniec kwietnia. W maju już się tu będę gotować. Temperatury non stop 35+ lub więcej. Dobre na urlop przy basenie a na ciagle życie to już mniej fajnie. Nikt tu nie spaceruje 3h z dzieckiem, siada na ławeczce i karmi bo to jest sauna. Można posiedzieć w ogrodzie aż pot tylka nie zaleje i koniec. Tez dlatego chcemy większy dom i ogród żeby chociaż tam się wyszaleć.
Ach Dubaj ❤️ byłam dwa razy i fajne na wakacje, ale nie chciałabym tam mieszkać. Zdechlabym z przegrzania. Mimo wszystko piękne miejsce. No i takie mega modne 😉
 
O kurczaczki to identycznie jak ja na samym początku 7 a teraz 6,5 , skisne do wtorku [emoji23][emoji23][emoji23][emoji1751][emoji1751]szkoda , że nie mam wyników z młodą , chociaż trzymanie 11 lat wyników moczu byłoby dziwne [emoji23][emoji23]
hahaha ja mam taką teczkę, która dostałam od lekarza w pierwszej ciąży i mam wszystkie wyniki badań z ciąży z synem i teraz zbieram w osobną przegródke wszystkie wyniki z ciąży z prawdopodobną córką 😊😊🙈 nawet kartę ciąży z poprzedniej mam 🙈🙈😂😂
 
reklama
Kurcze ja troszkę smutna.. Bo jesteśmy pewni że córka... No ale oby tylko zdrowe... Zobaczymy jak coś się pokaże i wtedy napisze... Moje ph7. Chocuaz nie wierzę w takie zabobony.. Bo chiński pokazuje córkę [emoji23].
Ja też twardo za córą u siebie obstawiam , a mój za synem i że niby ma być jego racja? [emoji23][emoji23][emoji23][emoji1751]
 
Do góry