reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
o to zima obawiam się najbardziej 🤣 chyba kupię jakieś emu co zawsze uważałam, ze jak papućki, ale chyba będą najwygodniejsze 😁 To w takim razie tez będę mierzyć ciuchy o rozmiar większe, ciekawe ile ja przebiore w ciąży, aż się boje 😁
ja też się zawsze z tych butów śmieje, ale chyba faktycznie nie pozostanie nam nic innego, bo jak rodziłam rok temu w październiku to botki nosiłam rozpięte 🙈🙈🙈 nie mówiąc już o tym, że ledwo wciskałam w nie nogi...😱 ja nie sądziłam, że tyle przytyje, bo pierwsze dwa miesiące nic nie przybierałam, później tak po 1-1,5 kg w miesiąc, a na końcu to potrafiłam tyć 4kg w 2 tygodnie 😱😱😱 i jak zaczynałam ciążę to miałam 57kg tak jak ją kończyłam to na liczniku miałam 74,5kg 😱😱😱 nigdy tyle nie ważyłam 🙈🙈🙈 i aż się boję co będzie teraz
 
Oooo jakbyś pisała o mnie😜! Lubię gotować i piec, ale jak mam czas, bo ciągle pracuję, więc drugi etat zaczynam o 17😛🙈! Preferuję jedzenie zrobione przez siebie, ale oczywiście że w zamrażarce sa gotowe pyzy czy pierogi, a czasami nawet i to za duzo i gramy kebab i falafel 🙈🙈!
To musisz zdradzić jakie pyszności planujesz na urodziny Synka! 😋
Ogólnie to będzie tylko kawa i słodkie, bo robimy chrzciny z roczkiem tylko dla rodziców i rodzeństwa (chrzestnych) :) także sama będę piekła tort, mini bezy Pavlova z kremem malinowym i kremem cytrynowym i deserki z chia na mleku kokosowym :) 😋
 
Też się zastanawiam co będę nosić zimą. Islandzkie zimy są paskudne i długie, i najbardziej martwi mnie co z kurtką. W te co mam, to się nie zmieszczę, a kupić kolejną tylko jaką? Ja jestem zmarzluch, wiec większość kurtek i tak odpada. W tamtym roku kupiłam jedna porządna, ale w tym roku nie kupię drugiej, bo za droga żeby kupić tylko na chwilę. A jeszcze patrząc na to w jakim tempie rosnie mi brzuch, to już się boję ;-) ale schudłam dzisiaj 300g :-D jestem 1.5kg do przodu od początku i czuję się gruba :-( najlepiej jak leżę, bo brzuch się robi mniejszy :-D wiem, że w ciąży rośnie brzuch, wiem że to juz moja trzecia ciąża i wszystko jest szybciej, ale kurde aż tak? Po prostu czuję się nieatrakcyjna
 
Tak w ogóle to powiem Wam, że od wczoraj swędzą mnie dłonie po wewnętrznej stronie. Od razu pomyślałam o cholestazie (moja bratowa miała w ciąży) ale ona pojawia się zazwyczaj w III trymestrze. Czytałam gdzieś w internecie, że to po prostu hormony. Miałyście kiedyś coś podobnego ?

Hej, niechce cie straszyć ale siostra też tak miała i zostało to zbagatelizowane przez lekarza II potem miała problemy ze swoim zdrowiem, itd stan przedrzucawkowy że ciążę musieli zakończyć CC w 33tc potem z nią było źle ale ogarnęli sytuację a mały zdrowy i też jest ok, a to też się zaczęło od swędzenia dłoni potem stop.
 
weszłam już w 12tc i czuję się coraz lepiej, więc i chęć do gotowania wróciła :) ja ogólnie bardzo lubię gotować i piec ciasta :) jakiś czas temu zaczęłam robić torty i tez się w to trochę wkręciłam do tego stopnia, że nawet sobie kupiłam talerz obrotowy i szpatułki do gładzenia 🙈🙈😁😁😂 oczywiście miewam takie dni, że nie chce mi się stać przy garach i idę na łatwiznę zamawiając pizze albo gotując pierogi z paczki 😝😝😝 teraz jeszcze niedługo czeka mnie roczek syna, więc trochę sobie postoje znowu w kuchni, bo wszystko będę robiła sama, ale na szczęście dla niewielkiej grupki gości 😊😊😊🙈
Ja też mam nadzieję ze jakos po 12tyg to wroci mi życie do normy 😀 ja również robilam sama roczek na 25 osób i tort również, narobilam tyle jedzenia ze az za duzo naprawdę przesadziłam sama myślę jak to zrobiłam z dzieckiem na rękach :) za miesiąc czeka mnie szykowanie mojej 30 na jakieś 15 oosb i tak myślę o tym co zrobić zeby było szybko smacznie i zeby nie stac przy garach dlugo 😀

Właśnie mialam drzemke a w niej piękny sen w którym bylam w szpitalu po urodzeniu malutkiej dziewczynki i karmiłam ja piersia z piersi leciało geste mleko i dzidzia lapala ładnie piers a ja sie cieszyłam, ze bede karmic piersia :) az nie mogę sie ogarnąć po tym snie 🥰🥰🥰🥰 i była podobna ale nie taka sama do mojego synka po urodzeniu 🥰🥰🥰🥰 piękny sen
 
Ostatnia edycja:
No ja jestem - 3kg ale to, pewnie dlatego że jem ledwo co, na nic zabardzo ochoty, nie mam, jem tyle żeby nie burczało mi w brzuchu, w sumie to ja w ciązach nie miałam spuchniętych nóg i chodziłam, w butach jakich chodziłam przed ciąża, no ale kurtka na zime może być ciężko hmm bo ja rodziłam w jesień i lato więc no kurtki zimowej nie nosiłam a teraz akurat tak rodzimy ze bez kurtki zimowej się nie obejdzie
 
Ja przytylam 30 kg w ciąży, rodziłam w styczniu chodzilam w kurtce z pepco w rozmiarze xxl w cenie 70 zl :) do porodu wazylam 104 kilo i miescilam sie w ta kurtke mimo olbrzymiego brzucha
 
reklama
Hej, niechce cie straszyć ale siostra też tak miała i zostało to zbagatelizowane przez lekarza II potem miała problemy ze swoim zdrowiem, itd stan przedrzucawkowy że ciążę musieli zakończyć CC w 33tc potem z nią było źle ale ogarnęli sytuację a mały zdrowy i też jest ok, a to też się zaczęło od swędzenia dłoni potem stop.
O kurcze, też na tak wczesnym etapie ciąży miała takie swędzenia? Jutro mam wizytę u lekarza więc na pewno to zgłoszę. Nie swędzi przez cały czas tylko od czasu do czasu więc mam nadzieję że to nic groznego
 
Do góry