reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Przemko jak na razie mięski je jako dodatek do zupek (kupuję zupki gerbera powyżej 6 miesiąca),np.z królikiem,z kurczakiem
 
reklama
Dziewczyny,mam pytanie

z tego co czytam podajecie swoim Pociechom już rózne dania, ja karmilam do 5 miesiąca tylko piersią, od piątego zaczęłam wprowadzać, marchew, jabłuszko, dynie i zupki jarzynowe.Michaś ma 6 m i 4 dni, czy moge mu dawać juz mięsko?
Dzięki:-)
Siaśka jeżeli juz jakiś czas podajesz zupki jarzynowe, to jasne, że możesz spróbować z mięskiem:tak: :-)
 
a ja muszę przejść z domowych zupek, które ola jadła aż jej się uszy trzęsły na słoiczki, bo po ostatnich strasznie jej buźkę wysypało, musiała mi się trafić jakaś trefna marchewka albo co i musimy się upewnić czy to o to chodzi. zła jestem bo bardzo jej te moje zupki smakowały, kiedyś próbowałam słoiczkowych to nie za bardzo jej szły i boję się, że teraz też tak będzie.
poza tym zupełnie odmawia deserków, nie chce żadnych owoców ani soczków. już nie wiem co zrobić żeby się przekonała
 
a ja muszę przejść z domowych zupek, które ola jadła aż jej się uszy trzęsły na słoiczki, bo po ostatnich strasznie jej buźkę wysypało, musiała mi się trafić jakaś trefna marchewka albo co i musimy się upewnić czy to o to chodzi. zła jestem bo bardzo jej te moje zupki smakowały, kiedyś próbowałam słoiczkowych to nie za bardzo jej szły i boję się, że teraz też tak będzie.
poza tym zupełnie odmawia deserków, nie chce żadnych owoców ani soczków. już nie wiem co zrobić żeby się przekonała
Magda, Ala też woli zupki niż deserki, ale jak jej tak trochę powciskam do pyszczka to ostatecznie zje:tak: :-D , z sokami nie mam problemów bo Ona to cały czas by piła, wszystko jedno co.;-) A co do zupek to moja jednak woli bardziej słoiczkowe zwłaszcza gerbera.:tak:
 
Ja też muszę wciskać zupki Dominiczkowi. Najbardziej lubi zupkę z ziemniaka, marchwi i buraka. Jeśli chodzi o zupkę z brokułami to też mu gotuję, ale tej już nie je tak chętnie. Jak mu dałam dwa tygodnie temu pierwszy raz zupkę to zrobił taką żałosną minkę i się rozpłakał. A gdy przystawiłam go do piersi to był taki szczęśliwy, że się nie chciał odessać. Jak na razie nie próbowałam dawać mu zupek ze słoiczków. Tylko deserki mu dawałam z Bobo Fruta i Hippa. Nawet mu smakowały. Bardzo lubi deserek, który mu robię z jabłek z kleikiem ryżowym. Wprost go uwielbia!
 
Partysia zjadała wszystko.ostatnio dostała zupki buraczkowej i niechciała jeśc,wypluwała.Kupuje któraś z was kaszki Bobowity na noc.Sprawują się wam?Mnie średnio.Zastanawiam się czy ona mało się najada w ciągu dnia i dlatego nie przesypia całej nocy?
1.30-mleko z kaszką 120ml
7 - herbatka 100ml
9 -mleko 120ml
11- soczek100ml
14- zupka 130 ml
16 - soczek 100ml
18 - kaszka na noc 130ml
20 - kaszka na noc 140ml
 
ola od 2 dni je zupki słoiczkowe (bleee:no:) i wysypka zaczyna znikać. marnie jej to jedzenie idzie i wcale się nie dziwię, ja też bym nie chciała tego jeść. ale jakoś zjada cały słoiczek.
a tak jej smakowały moje zupki, potrafiła zjeść nawet 180ml. za jakiś czas muszę wyczaić jakąś ekologiczną marchewkę i spróbuję znowu, bo ja zbankrutuję i na same zupki nie wyrobimy:-(
 
moja wiktusia to uwielbia jarzynki z kurczakiem albo z indykim az cala sie trzesie ze szczescia jak je hehe ze sloiczka gerbera wcina woli takie dania od deserkow ja nie wiem czemu bo desaerki sa smaczniejsze a te dania to takie nie dobre blee ale jej smakuja hehe
 
reklama
ola od 2 dni je zupki słoiczkowe (bleee:no:) i wysypka zaczyna znikać. marnie jej to jedzenie idzie i wcale się nie dziwię, ja też bym nie chciała tego jeść. ale jakoś zjada cały słoiczek.
a tak jej smakowały moje zupki, potrafiła zjeść nawet 180ml. za jakiś czas muszę wyczaić jakąś ekologiczną marchewkę i spróbuję znowu, bo ja zbankrutuję i na same zupki nie wyrobimy:-(
A moja Ala bardzo lubi zupki słoiczkowe tylko, że GERBERA, zresztą moim zdaniem są duuużo smaczniejsze od np. obiadków Bobovity.:tak: :-D

Uleeczka moja córa tez woli zupki od deserków:tak: :-) ;-)
 
Do góry