reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Adasiu,Zuzia probowala juz kaszke z jabluszkiem,malinami i bananem,no i kazda Jej smakowala. :-D Ale ja nie podaje tej kaszki lyzeczka,tylko dosypuje do butli z mlekiem. :-) :tak:
 
reklama
Adaś lubi kaszkę jabłkową równie jak i malinową. Innych jeszcze nie kosztował. Tylko my Adasiu robimy na wodzie i gęstą podajemy łyżeczką, inaczej Adasiek nie chciał jeść kaszek.

Dziś w końcu wrócił mu apetyt i nadrabia zaległości. Jadł dziś zupkę jarzynową z indykim. Aż mu się uszy trzęsły tak mu smakowało. Potem jeszcze zjadł 2 chrupki kukurydziane.
A w poprzednie dni, jak nie chciał nic jeść zrobiłam mu kleik ryżowy wymieszałam z jabłuszkiem lub innym deserkiem (1/2 słoiczka). To chociaż chętnie zjadał.
 
Madzia, a nie za wczesnie na miesko? podobno dopiero od 6 miesiaca. ale na prawde nie wiem, Dorotka to bedzie taki maly krolik doswiadczalny, jesli chodzi o wprowadzanie nowych pokarmow. na razie zjadla 4 x zupki warzywne 2 od gerbera i 2 z bobovity. po bobovicie nic jej nie bylo, a po gerberku to wlasnie przed chwila dostala atak placzu, a ma zatwardzenie, juz dzis zrobila dwie male geste kupki :-(jutro sprobuje ugotowac zupke sama. juz posciagalam z netu cale mnostwo przepisow :-)
 
Dziś byłam z małym u pediatry. Wazy już 7600gr mierzy 65 cm. Jeżeli chodzi o wprowadzenie produktów to pediatra pozwolila mi na zupki jednoskładnikowe potem dwu i trzy i z mięskiem z królika alo z indyka. Powiedziała zeby kupować słoiczkowe bo są dokładnie przebadane a ugotować samej nie radzi bo niewiadomo jakie są warzywa itd. Takze zacznę od jutra wprowadzac mu zupkę. Jak wrócę do prac to bedzie mial odciągane mleczko, potem deserek i zupkę :-D

A co do zębów pytałam sie jej czy kamilkowi wychodzą bo tak strasznie pcha te swoje rączki do buzi - ale nie wychodzą rozwija mu się slinotok. I powiedziała, ze dobrze, ze jeszcze nie wychodza bo jak tak wczesnie wychodzą to te zęby są potem słabe najlepiej zeby wyszły około 6-7mca.
 
a jakie sa zupki jednoskladnikowe? szukalam ostatnio w sklepie, ale byly tylko kilkuskladnikowe. najmniej bylo w pierwsza zupka krem z bobovity, marchew, ziemniak i por
 
Iwonko to podziel się tymi przepisami :tak:

O tych ząbkach to też słyszałam, że im później wyjdą tym są zdrowsze.
 
co do kaszki to my narazie tylko malinową /taka trochę mdła mi się wydaje/
karmię piersią ale na noc Majula dostaje butle z mleczkiem i kaszką, w sumie to lekarz powiedział, że i tak DOBRZE /tzn. dużo/ przybiera na wadze, więc kaszka jest zbędna takiej
:-)okrągłej klusce:-D

a jaka jest różnica między ryżową a gryczano-ryżową, w smaku czy jak?

a z tym miąskiem to w sumie jak dzieciątko dobrze reaguje to niema chyba problemu
 
A My dzisiaj z Zuzia kupilysmy kaszke BoboVity o smaku brzoskwiniowym. DZIEWCZYNY!!! Jak dla mnie to ona jest najlepsza! :tak: Pod wzgledem smaku i zapachu! Czuc w niej brzoskwinki. :-D Za ktorymi zreszta przepadam. :-p Mniam! Pyszna jest! :tak: :-D
A na podwieczorek Zuzia zjadla dzis pol sloiczka "Jablka i gruszki" z Hippa. :-D
 
iwonka - o jednoskładnikową to chodzi z marchewki niewiem czy taka jest bo nie widziałam w sklepie ale mąż coś mówił, że jest i niewiem czy to czasami nie sama marchew.A potem np daje się marchew ziemniak itd
 
reklama
no wlasnie bylam dzis na poszukiwaniach w tesco i znalazlam "mloda marchew" ale to nie zupka tylko bardziej deserek, a zupki sa najmniej trzyskladnikowe. ale glownie marchew i ziemniak a tego pora to tylko 2%. jutro sprobuje ugotowac sama marchew z ziemniaczkiem. nawet kupilam jakies drozsze ziemniaki, zeby byly lepsze, bo te na straganach to sa okropne :-)
 
Do góry