reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Agutko dużo lepiej jest dać dziecku w zimie lub wiosną warzywka mrożone niż nowalijki - w nich jest za dużo pestycydów
 
reklama
Patrycja ma już w swoim jadłospisie:zupkę marchewkową z jarzynami(pietruszka i seler) Gerbera,kartofelki i marchewką Hippa.Zdeserków jadła jabłko z winogronem,jabłko z jagodą i ....(?).Ogólnie jedzenie wygląda tak że wkładam jej troszkę na języczek a ona jakby chciała mi to spowrotem oddac a jakby zjeśc.Czasami krzyczy przy jedzenie ale jak ją zagadam zjada wszystko.Narazie daję jej po pół słoiczka dziennie.Kaszki jadła jabłkową i malinową.Tą drugą mało czuc malinami.Jutro daję jej bananową.Z soczków jabłkowy.jabłkowo-winogronowy,jabłoko winogrono i dzika róża.Po raz pierwszy się krzywi a po chwili już ładnie piję.
 
Dzieki Kochane. :tak: Tyle,ze moja Mama juz mnie dzis wyprzedzila i kupila swieze brokuly. ;-) Udalo Jej sie znalezc. :szok: No nic,pomroze sobie porcje i bede miala na kilka zupek. :tak:
 
Powiem wam że Milenka z dużo większym apetytem zjada zupki mojej roboty niż te sklepowe:tak::tak: z czego się oczywiście bardzo cieszę.
A czy możecie mi powiedzieć jakiego koloru kupki i konsystencji robią teraz wasze dzieci.Milenka robi je zbite ale nie ma zatwardzenia, ale kolor hmmmm czasem jasnobrązowy a czasem bardzo ciemny:dry::baffled: zastanawia mnie czy nie za ciemne te kupki. Może to po dzisiejszym deserku bo jadła jabłko, malina i jagoda?:baffled::dry:
 
Mycha,wydaje mi sie,ze to nic zlego. ;-) To,chyba,normalne,ze Dzieci robia takie kupki,bo jedza juz "zwykle" jedzonko. ;-) Zuzia tez ma kolorowe bobki. :-D :tak:

A dzis kupilam Jej sloiczek z Hippa banan-morela i tak sie nim zajadala,ze mruczala w nieboglosy! :-D
 
MIJA Leonek tez tak je, ze ozorkiem miele na zewnątrz ;-) śmiesznie to wygląda, no ale on się dopiero uczy od 3 dni, takze i tak jest dobrze, bo wie juz ze jak leci łyzeczka to trzeba otorzyć buzke, smiesznie to wyglada ;-)
MYCHA mój malec tez po nowosciach, a dopiero jestesmy na początku czyli na jabłuszkach, zaczął robić bardziej zbite kupki i kolory przeróżne, i chyba troche bardziej męczy go robienie ich!!! a myślałam ze po jabłuszkach to raczej bedą luzne kupki, no ale pewnie to narazie szok dla organizmu, coś nowego zamiast mleczka ;-)
 
U nas Igor to przeważnie robi zbite kupki a Natasza rzadki a przecież jedzą to samo!

Luczynko! Czy to nie za wcześnie na "owoce i zboża" wydaje mi się, że one są dla starszch dzieci...
 
:-) właśnie dzisiaj dałam Maćkowi skrobane jabłko, nie wiedział za bardzo co z nim zrobićZABAWNIE TO WYGLĄDAŁO:-) ,więc po jakimś czasie wypływało mu razem ze ślinką a ja mu znowu i wtedy zjadł.Po pół godz. zrobił kupę.Poradźcie mi jak często mam mu je dawać
icon5.gif
gdzieś wyczytałam że co 5 , 7 dni i jak zje dać cyca
icon5.gif
 
madziag - ja od wczoraj daję Kamilkowi jabłuszko ze sliczka. wczoraj dałam mu dwie łyżeczki a dzisiaj trzy. Po jabluszku dalam mu od razu cyca bo mialam wrażenie, że chce jeszcze jabluszka a nie chcialam przesadzić. Jutro dam mu cztery lyżeczki jabluszka i tak będe zwiększala jak będzie jadl już więcej jabluszka to od razu cyca już mu nie bedę dawała.
 
reklama
Mój Adaś dziś dostał pierwszy raz ziemniaczki z szpinakiem. Ale mu nie smakowało. Zjadł parę łyżeeczek, bo coś nowego, a później pluł. Owocki też traktujemy jako deserek. Czasem dostaje 40min przed jedzeniem, aby przesunąć troszkę wieczorne karmienie bo potem zbyt wczas się kąpie.
 
Do góry