reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Basiu ciesz sie ze mozesz karmic piersia, gdybym ja nadal karmila piersia to nie wprowadzalabym Małej niczego no ale coz...nie bylo mi dane karmic piersia :-( ale i tak jestem szczesliwa:tak: :-) a pani doktor kazala nam juz wprowadzac wszystko co jest od 4 miesiaca wiec sie dostosowujemy:tak: ale jaki ten los jest przewrotny-Wy karmicie peirsia i musicie cos wprowadzic do diety Waszych maluchow bo wracacie do pracy a ja siedze w domu i nie moge karmic :eek:
 
reklama
Agutko mi Hippowska marchewka z jabłuszkiem też za bardzo nie smakuje:-( , chociaż to nie mi powinna smakować, wiem:-D :laugh2: :-D .Mała niby zjadła i nie wybrzydzała, ale taki sam deserek z Bobo fruta jest smaczniejszy. W tym hippowskim, to mam wrażenie że jest duuuużo więcej marchewki i smakuje jakby tylko marchewka w nim była.
 
Ja kupilam Oliwce wlasnie deserek jablko-marchew z Bobo Frut'a wiec mam nadzieje ze faktycznie jest dobry tak jak pisze Renee, bo Mała wczoraj dostala jablko z bananem i niezbyt Jej to podeszlo, wiec nie chce, aby drugi dzien z rzedu miala cos niesmacznego na deser. Sprawdzimy gdzies za 1-2h i dam Wam znac ;-)

Ale musze sie Wam przyznac ze wogole jakos najbardziej z tych wszystkich robionych dan dla dzieci przemawiaja do mnie produkty firmy Bobo Vita :tak: Mamy kaszki i soczki z Bobo Vity i Oliwka bardzo je lubi. Mnie tez odpowiadaja ;-) Kupilam tez jeden soczek z Bobo Frut'a jablkowo marchewkowy (taki gestszy) zobaczy,y jutro czy sie sprawdzi. Mam nadzieje ze tak.
 
dziewczyny.. AGUTKo (przedewszystkim ty bo wyczytałam, żę tydałaś dwa składniki od razu)
dajecie maluchom na poczatek dania dwuskładnikowe?? czyli np, jabłko z bananem??
ja daję jeden skąłdnik ( czyli na razie co tydzień dwie łyżeczki jabłka i obserwuję czy alergii nie ma..)..
dwuskładnikowe dania mam zaczać wprowadzac dopiero gdy stwierdzę, że jednoskłądnikowe są przyjmowane i nie ma ani problemów z brzuszkiem ani z alergią..
a codo marek.. tez jestem za bobovitą :)

jeżeli chodzi o alergie - to kaszki mlecznoryżowe są na mleku modyfikowanym - alergiczne dzieci ich nie mogą.. można zrobić kaszkę ryżową z owocami albo sam kleik na własnym mleku, na wodzie albo na sinlacu.. (ew. na nutramigenie jak ktoś ma w domu) ale nutramigen to okropność.. fuj :)
 
Aga, moja to zjada pół słoiczka na raz a z 2 łyżeczkami to nawet by mi się nie chciało paprać. Za pierwszym razem dostała chyba z 4 łyżeczki z czego może 2 faktycznie zjadła, reszta wylądowała na śliniaku. Ja Alicji dałam 2-składnikowy deserek bo samego jabłka nie chciała jeść:no: . Nic jej nie jest i robi ładnie kupki, więc ja się nie obawiam, ale jak Twój Franio ma problemy z alergią, to wcale sie nie dziwię, że naprawde ostroznie podchodzisz do nowości żywieniowych w jego diecie.;-)

A moja mała przed snem zjada 210 ml Bebilonu, wydoi jednego cyca i spi czasem nawet do 5 rano, tak jak dzisiaj.:tak: Więc chyba na razie żadnych eksperymentów z dodawaniem kleiku nie bedę robić.;-)
 
Agamamaani,mi pediatra powiedziala,zebym najpierw dala przez 3 dni samo jabluszko i jesli po nim bedzie wszystko ok,to moge podac sama marchewke,tez przez 3 dni,zeby sprawdzic,jak Zuzia na nia zareaguje. :tak: No i,ze wszystko bylo ok,to polaczylam jabluszko i marchewke w soczek - sama robilam. ;-)
No,a dzis Moja Zuzia zjadla cale to pudeleczko (100g) FrutaPura BoboVity. :-D I krzyczala na mnie z calej sily,ze chce jeszcze! :szok: No,ale,ze nie mialam,to musialam Ja zajac cycochem. ;-)
A poza tym,to bardzo Jej smakuje kaszka malinowa z boboVity. :tak: Swietna jest ta firma! Polska i dobra. :tak: Nie to,co Hipp. :dry:
 
Ja tez podawalam Oliwce najpierw samo jabluszko a dopiero potem jabluskzo z bananem, lub z winogronami (z Bobo Frut'a) lub z marchewka. Wiecej skladnikow na razie Jej nie daje, max dwa rozne. A dzisiaj dalam Oliwce pierwszy raz deser jablko-marchewka z BObo Frut'a i Oliwce ogromnie to smakowalo :tak: Tak sie tym zajadala ze ho ho! Zjadla pol sloiczka i chciala jeszcze :szok: Ale ja nie daje Jej narazie wiecej niz pol bo boje sie zeby nie bylo tego za duzo za jednym razem. Z czasem napewno zwiekszymy ilosc. I widze ze Oliwce bardzo odpowiadaja deserki z Bobo Frut'a :tak: Ona je wprost uwielbia :-)
 
Dzisiaj po raz pierwszy zdecydowałam się dodać Filipowi kleik do mleka. Chciałam zobaczyć jak długo będzie spał i niestety efekt był odwrotny, właśnie musiałam go nakarmić, obudził się już po 4 godz. a zazwyczaj przesypia ok. 6
 
ROYANNA, Bobovita produkuje takie mleczko : Bebiko sojowe 2R, (PRZEZNACZONY DLA NIEMOWLĄT Z ALERGIA NA BIAŁKO MLEKA KROWIEGO LUB NIETOLERANCJA LAKTOZY, ZAWIERA DODATEK KLEIKU RYZOWEGO) moze to byś dodawałą do mleczka? łyżeczkę, tak jak ja dodaje kaszkę? to chyba będzie odpowiednie dla twojego bobasa!
 
reklama
My też zaczęliśmy od samej marchewki, potem samo jałuszko (którym Adaś pluje na odległość). Potem próbowałam jabłko z winogronem i jabłko z dynią, ale Adasiek nic co z jabłkiem nie chce jeść. Chyba że jest to jabłko normalnie tarte a nie ze słoiczka :dry: Dziwne. wczoraj pierwszy raz dostał deserek z jabłka z maliną i jagodą. To mu podchodziło bo już nie przeważa samo jabłko.
Zupki jarzynowe i marcheweczkę z jarzynami też bardzo lubi.
A mnie też rajcuje jak podaje mu coś nowego :tak: ;-) I też preferuje Bob Fruit'a
Akleik jemy juz dawno, ale nie zauważyłam różnicy w spaniu po kleiku. i tak budzi się po 6-7 godzinach, wtedy daje mu herbatkę (wypija jej około 120ml wnocy) i dopiero koło 5 dostaje mleczko. Robimy tak, bo Adaś dopiero co skończył 3 miesiące a waży już 8 kg :szok:
 
Do góry