reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Dzwoniłam na świąteczna opiekę zdrowotną. Zalecili jedynie apap, dużo ciepłych napoi z miodem, cytryną i imbirem, mogę spokojnie nadal brać czystka. Mówiłam o bólach kostno-stawowych no,ale nie ma przesłanek u nich o covidzie. Jutro jeszcze zadzwonię do ginekolog,bo mały szaleje w brzuchu i mam dziwne skurcze od czasu do czasu w macicy. Migdały też mam powiększone i straszny kaszel od popołudnia z wydzieliną.
Powiem Wam że mnie to dziwi. Robią nagonkę że coraz młodsi ludzie w szpitalach bo sie nie badają bo bagatelizują a potem swiatczna nie może Cię nawet na test skierować? Masakra. Ja bym do swojego lekarza poz zadzwoniła chociażby tylko po to żeby wiedzieć,postępowanie może się różnić nie będzie ale np.wiedząc że przeszłam już to do czasu porodu byłabym spokojniejsza
 
reklama
Powiem Wam że mnie to dziwi. Robią nagonkę że coraz młodsi ludzie w szpitalach bo sie nie badają bo bagatelizują a potem swiatczna nie może Cię nawet na test skierować? Masakra. Ja bym do swojego lekarza poz zadzwoniła chociażby tylko po to żeby wiedzieć,postępowanie może się różnić nie będzie ale np.wiedząc że przeszłam już to do czasu porodu byłabym spokojniejsza
Tak dzis zrobię chociażby po to żeby być spokojniejsza. U tych ze świątecznej liczy się tylko gorączka ponad 38 stopni żeby byl covid.
 
A powiedzcie mi jak miałyście co id to jak u Was długo trwało zanim się dobrze poczułyście? Ja dopiero trzeci dzień z takimi większymi objawami, ból kości trochę mija. Kolejny raz wypociłam się w nocy i trochę się dziś lepiej czuję. Jedyne to ból gardła i kaszel z wydzieliną mi tak bardziej przeszkadza i temperatury juz nie mam a nawet osłabienie bo dzis cały czas 36.3
 
Podobno w internecie jest test/ankieta po wypełnieniu której (odpowiednio) można dostać skierowanie na test. Tylko ze wypełnienie równa się z kwarantanną, którą anuluje dopiero wynik negatywny.
 
Tak dzis zrobię chociażby po to żeby być spokojniejsza. U tych ze świątecznej liczy się tylko gorączka ponad 38 stopni żeby byl covid.
Tez właśnie mialam Ci podpowiedzieć ze teraz na test możesz się umówić wypełniając ankietę gdzies na stronie ministerstwa zdrowia bodajże. Wypełniasz objawy, specjalista jakis je sprawdza i wystawia skierowanie na test w razie potrzeby.

A powiedzcie mi jak miałyście co id to jak u Was długo trwało zanim się dobrze poczułyście? Ja dopiero trzeci dzień z takimi większymi objawami, ból kości trochę mija. Kolejny raz wypociłam się w nocy i trochę się dziś lepiej czuję. Jedyne to ból gardła i kaszel z wydzieliną mi tak bardziej przeszkadza i temperatury juz nie mam a nawet osłabienie bo dzis cały czas 36.3
Ja mialam lekko przebieg, bo delikatnie bolalo mnie gardło plus utrata smaku i węchu. Bylam osłabiona przez miesiąc czasu, węchu tez nie mialam ponad 3 tyg. Tesciowa przeszla gorzej, ona z łóżka nie wychodziła bity tydzień, a kolejny tydzień jedynie do kuchni zrobić sobie coś do jedzenia i znowu do lozka. Także ciezko powiedzieć ile to może trwać....
 
A powiedzcie mi jak miałyście co id to jak u Was długo trwało zanim się dobrze poczułyście? Ja dopiero trzeci dzień z takimi większymi objawami, ból kości trochę mija. Kolejny raz wypociłam się w nocy i trochę się dziś lepiej czuję. Jedyne to ból gardła i kaszel z wydzieliną mi tak bardziej przeszkadza i temperatury juz nie mam a nawet osłabienie bo dzis cały czas 36.3
Ja właściwie miałam jeden dzień taki bardzo kiepski, potem gorączka odpuściła, ale za to nasilił się ból gardła i to trwało jakies 3 dni, także po teście (który miałam we wtorek, a gorączka była w niedzielę) 2 dni i po wszystkim. Męża trzymało jakoś tydzień łącznie.
 
Podobno w internecie jest test/ankieta po wypełnieniu której (odpowiednio) można dostać skierowanie na test. Tylko ze wypełnienie równa się z kwarantanną, którą anuluje dopiero wynik negatywny.
Tak, ale jak ja miałam teleporade w przychodni to też z automatu dostaliśmy kwarantanne, mogliśmy tylko pojechać na wymaz. Teraz na wymaz czeka się kilka godzin ledwo, a wynik na drugi dzień, także w razie negatywu to kwarantanna ledwie na jeden dzień ;)
 
reklama
Hej, ja wizyte mam w nastepny czwartek i tez lekarka mowila, ze mi pessar zalozy. Dostałaś jakies leki, bo ja tylko luteina 2x2, magnez i asparginian na zmianę 2x3. Lezysz caly czas, bo ja juz fiola dostaje. Ja jak wstane to tylko zeby gdzies usiasc, bo nogi słabe. Moj 2latek w domu, bo nie mamy zlobka... Dobrze, ze 8 latek chodzi do szkoly a nie jest na zdalnym, bo chociaż wyjdzie z domu, z kolegami sie zobaczy. Ostatnio mi sie termin zmienil z 11 na 6, bo mala duża, wiec pewnie zalapie sie na maja, byle wytrwać. Rowniez pozdrawim, trzymaj sie ciepło 🙂
Hej. Miałam dzisiaj wizytę. Szyjka się skróciła do 23 mm. Mam założony pessar więc jestem spokojniejsza. Nic nie bolało. Nic też nie czuje. Wizytę kontrolną ma za tydzień bo lekarz musi sprawdzić jak leży.
 
Ostatnia edycja:
Do góry