reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
Jaki jest koszt Nifty? I czy ono wykrywa ewentualne wady genetyczne?
Tak wykrywa podstawowe wady genetyczne (Trisomia 21, 18, 13, 9, 16, 22) i mniej popularne mikrodelacje/duplikacie genetyczne (84 rodzaje) Testy NIFTY PRO ja zapłaciłam 2200 zł. Na wyniki czekałam 6 dni kalendarzowych.
 
Dziewczyny to znów ja, przepraszam za truvie ale czy Wam podają np. wymiar YS (pecherzyk żoltkowy) na usg? Ciezko bo pytałam moich koleżanek ale im nawet nie podali, napisali tylko, że jest ok. Nie mam jak porównać :(
Życze Wam wszystkim oczywiscie zeby sie ciąże rozwijały jak najlepiej.
Sprawdziłam, że w 6+5 miałam pęcherzyk ciążowy 27,9 mm, YS 4,2 mm, zarodek 6,2 mm z serduszkiem. W 9+5 już mi nie mierzyła YS, ale mówiła że jest.
 
Sprawdziłam, że w 6+5 miałam pęcherzyk ciążowy 27,9 mm, YS 4,2 mm, zarodek 6,2 mm z serduszkiem. W 9+5 już mi nie mierzyła YS, ale mówiła że jest.
Dziekuje Ci bardzo, wiec niestety moj 5.4mm jest zdecydowanie za duzy. Pytalam tez kolezanek i niestety rozmiary miedzy 3. 5 a 4.3mm tylko ja mam w 7.0hbd juz 5.4mm no zdecydowanie za duzo juz stracilam wlasciwie cala nadzieje :( To w takim razie zwiastuje u mnie wady genetyczne i pewnie bede musiala wykonac badanie kariotypu :( Ja juz sie chyba poddaje bo czuje, ze nie dam tak dluzej rady. Zrobie badania ale chyba najblizsze lata beda bardzo ciezkie :(
 
Dziekuje Ci bardzo, wiec niestety moj 5.4mm jest zdecydowanie za duzy. Pytalam tez kolezanek i niestety rozmiary miedzy 3. 5 a 4n.3mm tylko ja mam w 7.0hbd juz 5.4mm no zdecydowanie za duzo juz stracilam wlasciwie cala nadzieje :( To w takim razie zwiastuje u mnie wady genetyczne i pewnie bede musiala wykonac badanie kariotypu :( Ja juz sie chyba poddaje bo czuje, ze nie dam tak dluzej rady. Zrobie badania ale chyba najblizsze lata beda bardzo ciezkie :(
A co mówi lekarz? Też uważa że to fatalny wynik? Może nie ma się co denerwować.
 
A co mówi lekarz? Też uważa że to fatalny wynik? Może nie ma się co denerwować.
Z jednym konsultowalam w tym tygodniu, mowil ze bedzie sie jeszcze powiekszac YS i ze ma nieprawidlowy wymiar, do drugiego lekarza ide skonsultowac w tym tygodniu o ile mi nie odwolaja wizyty, ale pewnie bedzzie to samo na dodatek nowe usg i okaze sie ze pecherzyk zoltkowy jest jeszcze wiekszy niz byl tydzien temu. Nie wiem co dalej boje sie poronienia lyzeczkowania, jedno poronienie mialam ale na wczesniejszym etapie i wszystko wylecialo samo
Teraz juz pozniejszy etap, przeraza mnie tez ile badan bede muaiala wykonac w zwiazku z poronieniami. Nie wiem nawet czy mi na cala diagnostyke i leczenie starczy pieniedzy, jestem przerazona i jak tak dalej pojdzie to chyba wyladuje w wariatkowie z ciezka depresja :/
 
Dziekuje Ci bardzo, wiec niestety moj 5.4mm jest zdecydowanie za duzy. Pytalam tez kolezanek i niestety rozmiary miedzy 3. 5 a 4.3mm tylko ja mam w 7.0hbd juz 5.4mm no zdecydowanie za duzo juz stracilam wlasciwie cala nadzieje :( To w takim razie zwiastuje u mnie wady genetyczne i pewnie bede musiala wykonac badanie kariotypu :( Ja juz sie chyba poddaje bo czuje, ze nie dam tak dluzej rady. Zrobie badania ale chyba najblizsze lata beda bardzo ciezkie :(
Ale nie zakładaj od razu najgorszego! Idź najlepiej do innego lekarza. Spojrzy świeżym okiem i zawsze lepiej mieć opinie z dwóch źródeł.
A to, że wcześniej miałaś ciążę biochemiczną to też nic nie znaczy. Nawet 70% kobiet przynajmniej raz w życiu ma. Ja też straciłam taką wczesną ciążę. Idź jak najszybciej do lekarza bo ta niepewność Cię wykończy.
 
reklama
Hej. Poszłam dziś do lekarza bo zaczęłam znów krwawic. Lekarz stwierdził że to z blizny po cc. Zaznaczyłam na czarno. Stwierdzil że źle zszyte, ale powiedział że nic nie zagraża. Ale ja się zaczęłam martwić na usg to wygląda jak dwie dziury. Dzwonię jutro się umówić gdzieś na 3d by dokładnie lekarz to wszystko obejrzał. Na biało zaznaczylam dzidziusia 😂 a raczej pęcherzyk zoltkowy 😉.
USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--660184529.jpeg
 
Do góry