reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
Ja w pierwszej ciazy przytyłam 22 kg. Udało mi się to zrzucić ale przez tą całą kwarantannę i pracę zdalna przytyłam znowu.... Wiec mam nadzieje ze w 9 miesiącu waga zatrzyma się max na 90 kg :(

Jaki krem na rozstępy polecacie?
 
Ja w pierwszej ciazy przytyłam 22 kg. Udało mi się to zrzucić ale przez tą całą kwarantannę i pracę zdalna przytyłam znowu.... Wiec mam nadzieje ze w 9 miesiącu waga zatrzyma się max na 90 kg :(

Jaki krem na rozstępy polecacie?
moje doświadczenia z poprzednich ciąż pokazują ze nie musza być to kremy cud strasznie drogie, ale ważne jest żeby już od wczesnej ciąży dużo i tłusto smarować , to poprawi jędrność i rozstępy będą mniejsze :)
 
Oj anemia ciężka sprawa. Wątróbka ma sporo żelaza. I podobno tofu, soja, ciecierzyca. Żelazo dobrze wchłania się z witamina C i lepiej nie łączyć produktów bogatych w żelazo z nabiałem, bo wtedy się źle wchłania.

U mnie poki co morfo jest ok. W poprzedniej ciazy anemia pojawiła się około 7 miesiąca. Teraz mecza mnie straszne zaparcia i wzdęcia. Lekarka orzekla tyłozgięcie macicy :( i to powoduje te zaparcia i bóle pleców. Mam nadzieję ze się 'wyprostuje' i wszystko wróci do normy i z że to nie groźne dla Malucha.

Macie jakiś dobry sposób na zaparcia? Jablka, gruszki, Śliwki nie pomagają.
Nie martw się, tylozgiecie nie jest niebezpieczne :) ale nie forsuj się bez potrzeby. Prawda jest taka, że potem jak macica się rozciąganie, to tylozgiecia nie widać. Ja też mam.bardzo mocne tylozgiecie i był problem znaleźć pęcherzyk ciążowy na pierwszej wizycie... I często bolą plecy niestety

Ja na początku chodziłam do toalety nawet raz na 5 dni, ale zaczęłam pić małą kawę z dużą ilością mleka (przed ciążą w ogóle kawy nie piłam) i na drugi dzień elegancko 😁 ale kawulec to może raz na 3 dni bo średnio mi smakuje
A nie jest to kwestia mleka przypadkiem? ;) bo jak kawa średnio smakuje to może mleko częściej pomoże :)

Wyszła krew w moczu i erytrocyty, dostałam ospamox. Ból prawdopobnie z rozpoczynającego się zapalenia, może tez być schodzenie piasku z nerek, za tydzień kontrola moczu
Z maluszkiem na szczęście wszystko ok
Miałam pisać że wygląda na infekcje pęcherza, ale widzę że już masz wyniki. Dobrze że pojechałaś, bo wylapalas to wczas ;)

Byłam na wizycie w luxmed i wszystko Ok :) bubu mierzy już 3,34 i jest 3 dni starsze niż OM :) serducho 179. Machalo rączkami 😃 Boziu, jak się cieszę ❤ Dostałam tez skierowania na badania na 1 i tez już na 2 trymestr :)
Pięknie:* gratuluję kochana :)

Dziewczyny, głupio mi z tym dzwonić do mojego gina. Jak z tym farbowaniem włosów w pierwszym trymestrze? Jedni mówią żeby poczekać do drugiego, inni że to nikomu nie szkodzi...
Można spokojnie farbowac. Teraz już nie ma farb z amoniakiem przeważnie, także to bezpieczne. Choć ja pamiętam jak na początku ciąży mówiłam że idę do fryzjera, to moja meganerka z pracy popatrzyła i z tekstem "tylko nie wąż się marnować włosów " :p także stereotypy zostaja :p
 
moje doświadczenia z poprzednich ciąż pokazują ze nie musza być to kremy cud strasznie drogie, ale ważne jest żeby już od wczesnej ciąży dużo i tłusto smarować , to poprawi jędrność i rozstępy będą mniejsze :)
Ja w pierwszej ciąży stosowałam babydream mamas Babydream z Rossmanna. Był super do póki stosowałam. Po jakimś czasie myślałam że piersi już nie urosną i przestałam je smarować. Trochę rozstępów mam ale jasne, słabo widoczne.
Teraz zaczęłam się smarować od samego początku i nie przestaję. Piersi już 2 rozmiary urosły. Przeniosłam się już na staniki do karmienia rozmiar E które mam po pierwszej ciąży.
Babydream polecam. Nie kosztuje majątku a ma wszystkie niezbędne skladniki.
 
Dziewczyny macie uczucie że ciężko Wam się oddycha? Dziś czuję się bardzo słabo, ciężki oddech, muszę go łapać, wychodzić na świeże powietrze bo się duszę, czuję w środku jakieś takie roztrzęsienie jakby mi puls skakał. Nie da się leżeć nie da się siedzieć
 
Dziewczyny macie uczucie że ciężko Wam się oddycha? Dziś czuję się bardzo słabo, ciężki oddech, muszę go łapać, wychodzić na świeże powietrze bo się duszę, czuję w środku jakieś takie roztrzęsienie jakby mi puls skakał. Nie da się leżeć nie da się siedzieć
Ja mam uderzenia gorąca i czasami kołatania serca tak mocne że mam wrażenie że je słychać. Duszności nie mam. Moze warto zmierzyć ciśnienie,?
 
9

A dlaczego badania w szpitalu? Ja niestety nie z okolic Łodzi. Do czerwca daleko. Moze sie uspokoi
Badania w szpitalu przepisała mi doktor na wizycie w gabinecie, bo pracuje w szpitalu i powiedziała ze tak będzie szybciej, położy mnie na godzinę i wszystko zrobi... a wyszło jak zwykle na NFZ 😅
 
reklama
Dziewczyny macie uczucie że ciężko Wam się oddycha? Dziś czuję się bardzo słabo, ciężki oddech, muszę go łapać, wychodzić na świeże powietrze bo się duszę, czuję w środku jakieś takie roztrzęsienie jakby mi puls skakał. Nie da się leżeć nie da się siedzieć
Zmierz ciśnienie i tętno od razu. Ja miałam problem z arytmia w poprzedniej ciąży która uaktywnila ta arytmie. Ale zrobiłam zabieg i jest spokój.
 
Do góry