reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Ja jestem na zwolnieniu już od początku 6 tygodnia, mam taki charakter pracy, że na nic się nie zda ciężarna 😁 z resztą nawet nie mogę sobie pozwolić na dłuższe dystanse bo ból krocza jest nie do zniesienia. Mówią że to przypadłość w 3 trymestrze, ale są wyjątki. To moja pierwsza ciąża, w dodatku do zapłodnienia musiało dojść metoda inseminacji dlatego dmucham na zimne🙂 kiedy masz prenatalne?
U mnie praca biurowa wiec duzo siedze . Zadnych boli nie mam takze okay. Potem zobaczymy.
Mieszkam w Szkocji od 16lat. Takze opieka jest inna. Juz raz rodzilam SN w UK takze jest okay.

Mialam wstepne badanie pobrano mi krew na rozne choroby ale nie znam wynikow morfologi takze nie wiem jaki wynik zelaza. W pierwszej ciazy musialam brac cala ciaze suplementy.
Bylam ospala i zmeczona wtedy. Teraz odwrotnie mam duzo energii i nawet sen przerywany. USG 12tc standardowe mam 24listopada i potem wizyta 16tc. Syna donosilam co do dnia. Ale porod byl dosc dlugi , nie odbylo sie bez kleszczy. Teraz nie chce ryzykowac i bede upierac sie o CC. Za bardzo sie boje o zdrowie dzieci. Moja mama sama jest z blizniat tak jak u mnie dwujajowe. I jej siostra urodzila sie 2ga . Oslabiona i dochodzila do siebie dlugo.
 
reklama
Byłam dziś na wizycie u gin. Z dzieckiem wszystko ok rośnie odpowiednio jednak mam problem ze skracajacą się szyjką. Dostalam do dhupastonu jeszcze luteine i mam dużo leżeć. Miała któraś z Was coś takiego i czy wszystko było później dobrze? Boję się strasznie[emoji17],bo nie mialam tak w pierwszej ciąży i super się czułam wtedy.
Mi się skracała szyjka ale dopiero jakoś od 32 tc. Na pewno musisz leżeć, może nawet całkiem plackiem. A może założą Ci pessar
 
Dajesz radę polykac mama dha?[emoji1] ja dziś zwymiotowalam tą tabletka A to jeszcze 2 trzeba brać [emoji51]
Hej. Z rana zazwyczaj czuje się dobrze, ale im później tym gorzej. Nudnosci zaczęły mi się w 6 tyg, a teraz pojawiają się sporadycznie. Ciągnie mnie w dole brzucha, nie wiem czy to wina zaparc, czy rozciągających się więzadeł. Jak za dużo chodzę to kość ogonowa daje się we znaki także staram się dużo leżeć. Co do witamin to muszę brać żelazo bo mam słabe wyniki, do tego biorę mamadha premium.
 
Dziewczyny czy też jesteście takie śpiące. Rnao mam mega energię po obiedzie muszę się polozyc bo strasznie źle zaczynam się czuć. Zastanawiam się czy to tak od ciąży czy mi insulina znów szaleje :(
 
Myślę, że nie będzie to działało na niekorzyść fasolki. Usg trwa chwilę, powiedz lekarzowi że taka niewielka przerwa między usg, może się wypowie. A kolejna wizyta kiedy wypada?
Mam rozkmine, pomóżcie. Ostatnie usg miałam 03.11, czyli 8 dni temu. Jutro mam wizytę w luxmed, bo chce jakieś skierowania na badania żeby nie płacić za wszystko. zastanawiam się czy jeśli gin będzie chciał mi zrobić usg to czy to bezpieczne tak po 9 dniach? Pytam bo wiem, ze na początku nie powinno się zbyt często tam „grzebać”
 
Dziewczyny czy też jesteście takie śpiące. Rnao mam mega energię po obiedzie muszę się polozyc bo strasznie źle zaczynam się czuć. Zastanawiam się czy to tak od ciąży czy mi insulina znów szaleje :(
ja się czuje tez dokładnie tak jak opisujesz , z rana energia (nie mam mdłości) po obiedzie już słabiej a wieczorem to padam i znajomi którzy jeszcze nie wiedza o ciąży mi mówią ze wyglądam tez na strasznie zmęczona ... to jednak ogromny wysiłek dla organizmu, ciąża i chyba większość z nas cierpi na chroniczne zmęczenie w tym czasie ...
 
reklama
QUOTE="Dodulina20, post: 20338368, member: 177980"]
Współczuję, mam nadzieję że to tylko jakiś krwiak czy coś takiego. Koniecznie dawaj znać czy coś wiadomo!
Życzę powodzenia oby wszystko było dobrze. Ja wolę leżeć chociaż mi głupio bo mąż sam wszystko robi, widzę że mu ciężko bo i pracuje i w domu mi pomaga,ale chociaż w miarę wyrozumiały jest i chce żeby było dobrze. Przez to wszystko strasznie nerwowa jestem i często się wyładowuję chociaż muszę się uspokoić żeby bylo dobrze
[/QUOTE]
ja w drugiej ciąży miałam skracająca się szyjkę - kazali mi polegiwać z pupą w górze.. musiałam przestać ćwiczyć - u mnie to był już drugi trymestr. Brałam tez nospę na twardniejący brzuszek. Urodziłam w terminie zdrowego synka :) dziś ma 7 lat. Rozumiem Cię kochana ze Ci głupio jak leżysz a mąż wszystko ogarnia - mam podobnie bo ja teraz przez krwawienia muszę leżeć. No ale dobro wyższe.. szczerze to mi jest ciężko bo nie możemy się kochać póki co... :p strasznie brak mi intymności z moim partnerem.. ale choć dużo się przytulamy ☺️
 
Do góry