reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Kiedyś któraś z was pisała o jakiś segregatorach przydatnych w ciąży. Czy mogłybyście mi wyjaśnić do czego one dokładnie służą i jaki najlepiej kupic? :)
Ja będę miała drugi raz od mamyginekolog, służą do utrzymania porządku w dokumentacji, a dodatkowo wiele ciekawych informacji, np.na temat suplementacji, różnych wyników, a teraz nowość - na temat zdrowia psychicznego kobiety w ciąży i po porodzie .
O, którą koszulę zamówiłaś i jesteś zadowolona? Też kupię :)
Pierwszy raz zamówiłam Lila, a teraz Karolina :)
 
reklama
W ciąży z synem od zrobienia testu czułam że będzie chłopczyk. Teraz nie wiem[emoji16]
W ciąży z synem od razu czułam że to będzie Michał ♥️ teraz czuję, że to będzie Zosia 😍 zobaczymy...😉 Ogólnie nigdy nie zastanawiałam się nad imieniem, nigdy nie wybierałam imienia, nie przeglądałam kalendarza. Te imiona same przyszły ♥️😍
 
Ja generalnie miałam taki plan, zeby syna ubrać w koszulkę z napisem "STARSZY BRAT", puścić między ludzi i czekać, aż ktoś się zorientuje :) Ale że ja niecierpliwa, to oczywiście wygadałam wcześniej [emoji23]
My tak właśnie zrobiliśmy w sobotę. Synkowi założyłam taka koszulkę "mam sekret" z przodu i "będę starszym bratem" na plecach i poszliśmy do jednych i drugich rodziców [emoji16]
 
Dziewczyny zastanawia mnie jedna rzecz. Dużo tutaj z Was pisze, że chce rodzić u tego lekarza co do niego chodzi. Wiem, że tak było wcześniej. Ale moje 3 koleżanki które rodziły niedawno nie rodziły tam gdzie chciały. Przez sytuację covidowa i brak miejsc, zamknięcie oddziału itd. Zastanawiam się właśnie tak bo chodzę do lekarza który przyjmował w szpitalu w którym na pewno nie będę rodziła bo jest to szpital jednoimienny ( chodzę do niego do przychodni gdzie indziej) . I czy powinnam się zabezpieczyć lekarzem, który przyjmuje w innym szpitalu.
Ja na razie o tym nie myślę. Szpitali jest dużo, gdzieś muszę urodzić [emoji16]
 
Myślę, że wszystkie leki zapisywane przez lekarzy dają wiecej korzysci niż powodują szkody. Niestety nigdy nie wiemy jakie bedą konsekwencje przyjmowania leków, wiec jesli nie jest to konieczne lepiej ich nie brać.
W pierwszej ciazy miałam sytuację podobną do Twojej, tzn nie miałam skurczy tylko szyjka sie rozwierała i od 20 tygodnia brałam magnez, nospy mi nie dali, nie wiem dlaczego. Ale moja córka też miała obniżone napiecie po porodzie (i długo później) i mi powiedzieli, ze to wynik przyjmowania duzych ilosci magnezu.
Kiedyś mówiono też że mozna spokojnie brać paracetamol w ciaży, a teraz po wielu badaniach sie z tego wycofuja i każą ograniczać, do max 2 tabletek dziennie przez 3 dni, bo okazało sie, ze brany w pierwszym trymestrze w wiekszych ilosciach powodował wady wrodzone. Dlatego zawsze najlepiej zachować ostrożnosć i brać leki tylko w ostateczności lub gdy każe je brać lekarz.
Ja brałam magnez przez bodajże 5 czy 6 tygodni w pierwszej ciąży z zalecenia lekarza i mój syn nie miał problemów z napięciem. Więc wydaje mi się że to zależy od danej osoby, a nie że tak musi być
 
Ja brałam magnez przez bodajże 5 czy 6 tygodni w pierwszej ciąży z zalecenia lekarza i mój syn nie miał problemów z napięciem. Więc wydaje mi się że to zależy od danej osoby, a nie że tak musi być
Ja pod koniec ciąży tez brałam magnez, bo straszne skurcze nóg mnie łapały; może troszkę mój synek miał podwyższone napięcie, ale neurolog tego nie stwierdził 🤔
 
reklama
Hej , kiepska noc za mną. Wczoraj zdrzemnęłam się razem z synem , i potem do 3 w nocy nie mogłam zasnąć :/ dalej przełykam tylko kanapkę z pomidorem i ewentualnie parówkę. Dzisiaj na obiad planuję spaghetti, ale nie wiem czy dam radę.. no ale, dziecko musi coś zjeść
Czekam na przesyłkę z rogera, segregator Luz i koszula nocna kolejna , bo jestem zadowolona ;)
Tez czekam na segregator 😁 zamówiłam w poniedziałek. Wzięłam z 3 babeczkami bo chciałam z sama rudą Ale już tak nie robią 😢
 
Do góry