reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Hej!
Czy któraś z was zaszczepiła się przeciwko COVID? Albo planujecie się zaszczepić jeszcze przed porodem?
I czy jeśli macie starsze dzieciaki - chodzą do żłobka/przedszkola?
Ja to coraz poważniej rozważam. Jest coraz więcej optymistycznych badań w tym temacie i jednocześnie coraz więcej poważnych powikłań u kobiet w ciąży z Covidem. Ale wybór ciężki. Zobaczę co we wtorek mi powie moja ginekolog.
 
reklama
Moja powiedziała że absolutnie nie, zresztą do czerwca tak blisko że raczej i tak byśmy nie zdążyły, tak myślę.
Ja to coraz poważniej rozważam. Jest coraz więcej optymistycznych badań w tym temacie i jednocześnie coraz więcej poważnych powikłań u kobiet w ciąży z Covidem. Ale wybór ciężki. Zobaczę co we wtorek mi powie moja ginekolog.
Daj znać! Ja mam wizytę w środę ;) ciekawe jakie podejście maja lekarze
 
Moja powiedziała że absolutnie nie, zresztą do czerwca tak blisko że raczej i tak byśmy nie zdążyły, tak myślę.
Mój ginekolog powiedział, że na ten moment nie ma jasnego stanowiska w Polsce i żaden lekarz nie weźmie na siebie tej odpowiedzialności (on też nie). Ja bym ogólnie chciała, ale trochę się boję, że jeszcze nie ma jasnych badań + to co napisała Aga.i.nieszka myślę że do mojego terminu mogłabym nie zdążyć lub na styk
 
Mój ginekolog powiedział, że na ten moment nie ma jasnego stanowiska w Polsce i żaden lekarz nie weźmie na siebie tej odpowiedzialności (on też nie). Ja bym ogólnie chciała, ale trochę się boję, że jeszcze nie ma jasnych badań + to co napisała Aga.i.nieszka myślę że do mojego terminu mogłabym nie zdążyć lub na styk
Mam znajomą, która przeszła covida w ciąży i się zaszczepiła również w ciąży. Jest spokojna i zadowolona. Wiem, to przykład anegdotyczny, ale jest już dużo zaszczepionych pracowniczek ochrony zdrowia w ciąży. Ja mam w rodzinie lekarzy którzy by mnie zaszczepili, terminy są lada dzień...Przeciwciała przekazane dziecku to jest najbardziej kuszące. Mój endokrynolog mówi ze lepiej się zaszczepić. Co zrobić-nie wiem. podobno jutro ma być jakaś debata ekspercka w tv na ten temat.
 
Pamiętaj że trzyma się daty porodu z pierwszych prenatalnych 🤗 Później dzidziuś już różnie rośnie i ten termin będzie baaardzo ruchomy :) Ciekawe jak szybko pójdzie u Ciebie skoro już odszedł Ci czop 😎🤗

Mi śnił się poród. Wy wszystkie miałyście 3 prenatalne? Ja nie. Lekarz ani w pierwszej ciąży ani teraz w drugiej nie kazał robić. Nie wiem czemu. U mnie raczej poród początek czerwca. Na jednym prenatalnym wyszło początek, na drugim środek.
Ja to nie wiem, ale mi chyba odszedł w częściach. Miesiąc przed porodem- taka galareta potężna, a w dzień porodu znów mi odszedł tylko, że z krwią itd
 
Hej dziewczyny.. Odpadłam na kilka tygodni bo niestety praca mnie przytłoczyła. Od kwietnia jestem na l4 i w końcu czasu trochę więcej. Co do szczepień na Covid, moja gin uważa, że można szczepić ale Epidemiologiczne plus jednen lekarz zakaźnik stwierdził, że raczej by nie ryzykował. Osobiście biorę Clexane i Acard więc powiedzmy, że w razie Covidu ryzyko zakrzepicy mam mniejsze. Przed porodem zrobię sobie przeciwciała.. Szczepić mogę się w każdej chwili bo jestem w grupie 0.
Jutro idę na sesję ciążową, boję się jak cholera🤦‍♀️😂. Mam nadzieję, że wszystko u Was dobrze 👍
 
reklama
Do góry