reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2021

A jakoś to uargumentował?
Ja byłam w 21+5 u ginekologa i dostałam taką zje*kę odnośnie wagi od niego jak i położnej, że szok.W tamtym momencie byłam na plusie równiutko 5kg. Normalnie sie załamałam, myślałam, że moja waga jest ok. Brzuszek mam spory ale tylko brzuszek (no i piersi też podrosły). Wszyscy mi mówią, że nic nie przyyłam, ani w udach ani nigdzie indziej, a u lekarza taki opieprz. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja wgl nie mam większego apetytu - owszem, zdarza mi się chcieć zjeść coś niezdrowego ale wtedy zajadam się owocami (szczególnie jabłkami i mandarynkami). Nie wiem czy mój lekarz przesadza czy ze mną jest coś nie tak. Może mam troszkę mniej ruchu niż przed ciążą ale pracuję do tej pory i nie uważam, żebym była jakaś "zastana".....ehhh
 
reklama
Dziewczyny przepraszam ze truje ale musze opisac sytuacje, bardzo prosze o pomoc. Kupilam detektor tetna plodu fetal doppler niby ma certyfikat. Kupilam bo dalej nie czuje ruchow brzuch od 17 tyg praktycznie nie rosnie mam fatalne przeczucia, na ost usg juz plod byl mniejszy niz powinien o kilka dni :( teraz chcialam uzyc detektora bo wlasnie przyszedl wydaje mi sie ze wszystko zrobilam dobrze zalozylam oslonke nalalam zelu na brzuch i wlaczylam doppler ale nie wykrywa tetna praktycznir, cos momentami w okolicach 50-60 ale to strasznie niskie i wlacza sie kontrolka. Uzywam go pierwszy raz wiec nie wiem czy to moja wina ze cos zle robie czy co, ale tak sie przerazilam, nie wiem co robic czy jechac na izbe przyjec czy probowac jeszcze po jakims czasie :( czy macie jakies doswiadczenia w uzywaniu detektorow?
 
Przede wszystkim się uspokój. Ja próbowałam w grudniu użyć detektora, też chyba około 17 tc. Przede wszystkim długo szukałam gubiłam i znajdywałam na nowo i bardzo nisko przy spojeniu łonowym, tętna dziecka powinno być o wiele szybsze, 50-60 to jest zapewne Twoje tętno.
Dziewczyny przepraszam ze truje ale musze opisac sytuacje, bardzo prosze o pomoc. Kupilam detektor tetna plodu fetal doppler niby ma certyfikat. Kupilam bo dalej nie czuje ruchow brzuch od 17 tyg praktycznie nie rosnie mam fatalne przeczucia, na ost usg juz plod byl mniejszy niz powinien o kilka dni :( teraz chcialam uzyc detektora bo wlasnie przyszedl wydaje mi sie ze wszystko zrobilam dobrze zalozylam oslonke nalalam zelu na brzuch i wlaczylam doppler ale nie wykrywa tetna praktycznir, cos momentami w okolicach 50-60 ale to strasznie niskie i wlacza sie kontrolka. Uzywam go pierwszy raz wiec nie wiem czy to moja wina ze cos zle robie czy co, ale tak sie przerazilam, nie wiem co robic czy jechac na izbe przyjec czy probowac jeszcze po jakims czasie :( czy macie jakies doswiadczenia w uzywaniu detektorow?
 
Przede wszystkim się uspokój. Ja próbowałam w grudniu użyć detektora, też chyba około 17 tc. Przede wszystkim długo szukałam gubiłam i znajdywałam na nowo i bardzo nisko przy spojeniu łonowym, tętna dziecka powinno być o wiele szybsze, 50-60 to jest zapewne Twoje tętno.
Moje jest w okolicach 90 wiec tez chyba to nie moje :( sprobuje jeszcze raz za jakis czas, ja tez dlugo szukalam chyba z 10 minut tak lezalam az niemozliwe, ze nie znalazlo... Tez szukalam przy spojeniu lonowym, wydaje mi sie ze wszystko zgodnie z instrukcja. Albo ten detektor jest lipny albo cos sie dzieje, nie wiem sama co robic :/ chyba nie da sie inaczej sprawdzac, nie mam jakos duzo tluszczu zeby nie lapalo. Owszem troche mam bo przez ostatni rok przez siedzenie ciagle w domu troche przytylam ale nie jestem jakas otyla czy cos, teraz waze 58 przed ciaza ale juz po przytyciu 55,5 przy wzroscie 160, sama nie wiem co teraz robic, czy ja nie umiem tego sprzetu uzyeac czy co jest grane :/
Ja juz mam 21tc a tu ani brzuch od 17tc nie rosnie ani ruchow nie czuje..
 
Niestety powiedział, że za dużo, że za szybko przybieram....:( Ja nie czuje się większa. Jestem w stanie założyć be problemu zwykle jeansy tylko zew brzuszku sie nie dopne. Ale ogólnie nie widze po sbie nadmiaru kilogramow dlatego strasznie mnie lekarz zasmucił
Mój powiedziałby ze idealnie przybierasz nie za dużo nie za mało także nie ma się czym martwić😀
 
Ja pierwsze ruchy poczułam pod koniec 22 tc więc spokojnie z tym, a brzucha też nie mam jakiegoś super dużego i zastanawiam się czasem czy moja mała rośnie. Jak Cię to uspokoi to idź do lekarza albo jedź na ip.
Moje jest w okolicach 90 wiec tez chyba to nie moje :( sprobuje jeszcze raz za jakis czas, ja tez dlugo szukalam chyba z 10 minut tak lezalam az niemozliwe, ze nie znalazlo... Tez szukalam przy spojeniu lonowym, wydaje mi sie ze wszystko zgodnie z instrukcja. Albo ten detektor jest lipny albo cos sie dzieje, nie wiem sama co robic :/ chyba nie da sie inaczej sprawdzac, nie mam jakos duzo tluszczu zeby nie lapalo. Owszem troche mam bo przez ostatni rok przez siedzenie ciagle w domu troche przytylam ale nie jestem jakas otyla czy cos, teraz waze 58 przed ciaza ale juz po przytyciu 55,5 przy wzroscie 160, sama nie wiem co teraz robic, czy ja nie umiem tego sprzetu uzyeac czy co jest grane :/
Ja juz mam 21tc a tu ani brzuch od 17tc nie rosnie ani ruchow nie czuje..
 
A ja mam pytanie czy też macie w ciąży takie obfite mleczno żółte upławy? Mój lekarz stwierdził że to normalne ale nie wykonał żadnego wymazu żeby sprawdzić czy nie mam żadnej infekcji , jak jest u was?
 
A orientujecie sie moze czy teraz przy covidzie na izbie przyjec przyjmuja i np wypisuja od razu jesli byloby w porzadku, czy jak sie pojdzie to juz trzeba zostac koniecznie na hospitalizacji do czasu wyniku testu na koronawirusa? Sama nie wiem co robic kurcze :(
 
A orientujecie sie moze czy teraz przy covidzie na izbie przyjec przyjmuja i np wypisuja od razu jesli byloby w porzadku, czy jak sie pojdzie to juz trzeba zostac koniecznie na hospitalizacji do czasu wyniku testu na koronawirusa? Sama nie wiem co robic kurcze :(
Pewnie każdy szpital ma inaczej. Ale jedz, bo jak się masz denerwować to bez sensu. Myślę że jeśli nie ma potrzeby to nie zostawiaja w szpitalu, zwłaszcza teraz w czasie pandemii
 
reklama
A orientujecie sie moze czy teraz przy covidzie na izbie przyjec przyjmuja i np wypisuja od razu jesli byloby w porzadku, czy jak sie pojdzie to juz trzeba zostac koniecznie na hospitalizacji do czasu wyniku testu na koronawirusa? Sama nie wiem co robic kurcze :(
Byłam w 11 tc na IP bo miałam mega bóle brzucha i nie było nic mowy na temattestu na covid. W maseczce weszłam, poczekałam na położną w pomieszczeniu, potem pytania o możliwość kontaktu z kims zakażonym i badanie. Na szczęście skończyło się na strachu. Jeśli sie niepokoisz jedź od razu. Lepiej pojechać i dostać opieprz, że się niepotrzebnie przyjechało niż żałować.
 
Do góry