reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

A jeszcze a propos tej triploidi o której wcześniej pisałaś. Nie masz podanego ryzyka triploidi po teście Nifty? Ja robiłam co prawda panoramę ale to chyba prawie to samo i mam podane. A pappa i tak by Ci nie dała na to odpowiedzi tylko można by było gdybać i jak by wyszła źle to i tak by Ci zalecili genetyczne albo amnio.
Nie. Panorama jest jedynym testem nieinwazyjnym, ktory wykrywa triploidie. Nifty niestety nie :(
 
reklama
Nie. Panorama jest jedynym testem nieinwazyjnym, ktory wykrywa triploidie. Nifty niestety nie :(
Ja robilam Sanco i on okresla ryzyko aneuploidii wszystkich chromosomów. Czyli triploidie też by wykrył z tego co rozumiem
 

Załączniki

  • Screenshot_20210127-100239_Chrome.jpg
    Screenshot_20210127-100239_Chrome.jpg
    245 KB · Wyświetleń: 97
Nie wykryje triploidii, tez tak na poczatku myslalam, ze jak wszystkie chromosomy sa potrojone to wykryje ale lekarz wyprowadzil mnie z bledu... Podobno dziala to na zasadzie takiej mniej wiecej, ze te testy porownuja liczbe chromosomow z np jednej oary do drugiej ale jak wszystkie sa potrojne to niestety test tego nie wykryje bo zibaczy ze wszystkich jest tyle samo i uzna ze ok. Tylko badania inwazyjne i panorama ktora troche inaczej dziala... Zreszta jak sie wpisze Panorama triploidia to mozna znalezc, ze jest jedynym nieineazyjnym testem ktory wykrywa triploidie. W pappie tez widac bo wtedy wychodzi w triploidii matczynej skrajnie niska beta i skrajnie niskie bialko. Zreszta tak tylko strzelilam z ta triploidia bo wiem ze jest ciezka do wykrycia w usg i w testach nieinwazyjnych i czesto moga wyniki wychodzic falszywie ujemne (ta typu matczynego bo triploidie typu ojcowskiego to raczej widac wtedy jest czesto z zasniadem polaczona).
Po prostu ja juz swiruje wiem, ale ten pecherzyk to mega zly objaw rokowniczy a jeszcze do tegi teraz brzuch die jakos nie powieksza, objawow ciazy zbytnio nie bylo, ze zaczynam mocno wariowac :(
 
Ostatnia edycja:
Nie wykryje triploidii, tez tak na poczatku myslalam, ze jak wszystkie chromosomy sa potrojone to wykryje ale lekarz wyprowadzil mnie z bledu... Podobno dziala to na zasadzie takiej mniej wiecej, ze te testy porownuja liczbe chromosomow z np jednej oary do drugiej ale jak wszystkie sa potrojne to niestety test tego nie wykryje bo zibaczy ze wszystkich jest tyle samo i uzna ze ok. Tylko badania inwazyjne i panorama ktora troche inaczej dziala... Zreszta jak sie wpisze Panorama triploidia to mozna znalezc, ze jest jedynym nieineazyjnym testem ktory wykrywa triploidie. W pappie tez widac bo wtedy wychodzi w triploidii matczynej skrajnie niska beta i skrajnie niskie bialko. Zreszta tak tylko strzelilam z ta triploidia bo wiem ze jest ciezka do wykrycia w usg i w testach nieinwazyjnych i czesto moga wyniki wychodzic falszywie ujemne (ta typu matczynego bo triploidie typu ojcowskiego to raczej widac wtedy jest czesto z zasniadem polaczona).
Po prostu ja juz swiruje wiem, ale ten pecherzyk to mega zly objaw rokowniczy a jeszcze do tegi teraz brzuch die jakos nie powieksza, objawow ciazy zbytnio nie bylo, ze zaczynam mocno wariowac :(
Ja tez nie mialam i nie mam objawow. Ciaza po in vitro po 8 latach starań. Każdy znajdzie sobie powod do wariowania moim aktualnie jest listerioza i toksoplazmoza:)
 
Nie. Panorama jest jedynym testem nieinwazyjnym, ktory wykrywa triploidie. Nifty niestety nie :(
Aaa to nawet nie wiedziałam, myślałam, że Nifty, Panorama i Sanco to mniej więcej to samo. Ja robiłam panoramę bo akurat to robią u mnie w klinice.
Niedługo masz połówkowe i jak się okaże że Dzidziuś zdrowo rośnie to mam nadzieje, że się uspokoisz [emoji3526]
 
Nie wykryje triploidii, tez tak na poczatku myslalam, ze jak wszystkie chromosomy sa potrojone to wykryje ale lekarz wyprowadzil mnie z bledu... Podobno dziala to na zasadzie takiej mniej wiecej, ze te testy porownuja liczbe chromosomow z np jednej oary do drugiej ale jak wszystkie sa potrojne to niestety test tego nie wykryje bo zibaczy ze wszystkich jest tyle samo i uzna ze ok. Tylko badania inwazyjne i panorama ktora troche inaczej dziala... Zreszta jak sie wpisze Panorama triploidia to mozna znalezc, ze jest jedynym nieineazyjnym testem ktory wykrywa triploidie. W pappie tez widac bo wtedy wychodzi w triploidii matczynej skrajnie niska beta i skrajnie niskie bialko. Zreszta tak tylko strzelilam z ta triploidia bo wiem ze jest ciezka do wykrycia w usg i w testach nieinwazyjnych i czesto moga wyniki wychodzic falszywie ujemne (ta typu matczynego bo triploidie typu ojcowskiego to raczej widac wtedy jest czesto z zasniadem polaczona).
Po prostu ja juz swiruje wiem, ale ten pecherzyk to mega zly objaw rokowniczy a jeszcze do tegi teraz brzuch die jakos nie powieksza, objawow ciazy zbytnio nie bylo, ze zaczynam mocno wariowac :(
Na mój chłopski rozum, skoro te wszystkie testy nieinwazyjne wykrywają płeć czyli np. XX i u Ciebie tez jest XX a w tripliodii by byl jesscze jeden dodatkowy X. Tego raczej nie da się przeoczyć..
 
Na mój chłopski rozum, skoro te wszystkie testy nieinwazyjne wykrywają płeć czyli np. XX i u Ciebie tez jest XX a w tripliodii by byl jesscze jeden dodatkowy X. Tego raczej nie da się przeoczyć..
No wlasnie tez tak myslalam na poczatku ale lekarz mnie uswiadomil, ze nie :) jesli chodzi o nifty czy sanco, one nie wykrywaja kariotypu 46xy albo 46xx jak badania inwazyjne. To sa jakies testy bioinformatyczne i one dzialaja na zasadzie porownan, jak dokladnie nie wiem ale lekarz mi tlumaczyl, ze porownuja jedna pare do innej. Jesli wszystkich chromosomow jest po 2 albo po 3 to taki test nie wykryje nic zlego bo uzna ze jest tyle samo chromosomow np 21 co chromosomow 15 i tyle samo chromosomow nr 4. Panorama wykryje bo jest cos jeszcze sprawdzane specjalnie pod katem triploidii. Dlatego masz wynik w formie ryzyka niskie lub wysokie a nie jak w inwazyjnym konkretny kariotyp ktory jest w 100 proc pewny. Sa to badania bardzo dokladne ale one nie wykrywaja kariotypu. Plec jest okreslana bo szukaja czy jest chromosom Y czy nie ma.
Czytalam tez forum o triploidii i serio nifty nie wykrywalo, wynik wychodzil prawidlowy mimo triploidii wiec tego na bank nifty i sanco nie wykryja. Niestety te testy nie dzialaja tak jakby sie wydawalo, zupelnie inaczej dzialaja inwazyjne ktore wlasnie okreslaja konkretny kariotyp a inaczej te testy bioinformatyczne. I wlasnie jakbym wczesniej wiedziala o tym to tez zrobilabym pappe ale wtedy zanim sie dowiedzialam myslalam ze pappa wykrywa tylko te 3 najczestsze wady. A tu sie okazuje ze wcale nie a lekarzy to trzeba za jezyk ciagnac bo sami z siebie tez niezbyt chetni do wyjasnien :/
 
Nie wykryje triploidii, tez tak na poczatku myslalam, ze jak wszystkie chromosomy sa potrojone to wykryje ale lekarz wyprowadzil mnie z bledu... Podobno dziala to na zasadzie takiej mniej wiecej, ze te testy porownuja liczbe chromosomow z np jednej oary do drugiej ale jak wszystkie sa potrojne to niestety test tego nie wykryje bo zibaczy ze wszystkich jest tyle samo i uzna ze ok. Tylko badania inwazyjne i panorama ktora troche inaczej dziala... Zreszta jak sie wpisze Panorama triploidia to mozna znalezc, ze jest jedynym nieineazyjnym testem ktory wykrywa triploidie. W pappie tez widac bo wtedy wychodzi w triploidii matczynej skrajnie niska beta i skrajnie niskie bialko. Zreszta tak tylko strzelilam z ta triploidia bo wiem ze jest ciezka do wykrycia w usg i w testach nieinwazyjnych i czesto moga wyniki wychodzic falszywie ujemne (ta typu matczynego bo triploidie typu ojcowskiego to raczej widac wtedy jest czesto z zasniadem polaczona).
Po prostu ja juz swiruje wiem, ale ten pecherzyk to mega zly objaw rokowniczy a jeszcze do tegi teraz brzuch die jakos nie powieksza, objawow ciazy zbytnio nie bylo, ze zaczynam mocno wariowac :(
Znam dziewczyny które szły do porodu z brzuchem mniejszym niż ja mam teraz w 5 miesiącu. Lekarz jedna wysmial jak zobaczył i usłyszał ze do porodu przyszła. A urodziła chłopca coś 3100 więc wcale mały nie był. Takze na prawdę wielkość brzucha nie jest wyznacznikiem :) ale wiem jak to jest sobie wkrecac różne rzeczy, bo sama tak mam, choć nie aż na taka skalę jak u ciebie
 
No wlasnie tez tak myslalam na poczatku ale lekarz mnie uswiadomil, ze nie :) jesli chodzi o nifty czy sanco, one nie wykrywaja kariotypu 46xy albo 46xx jak badania inwazyjne. To sa jakies testy bioinformatyczne i one dzialaja na zasadzie porownan, jak dokladnie nie wiem ale lekarz mi tlumaczyl, ze porownuja jedna pare do innej. Jesli wszystkich chromosomow jest po 2 albo po 3 to taki test nie wykryje nic zlego bo uzna ze jest tyle samo chromosomow np 21 co chromosomow 15 i tyle samo chromosomow nr 4. Panorama wykryje bo jest cos jeszcze sprawdzane specjalnie pod katem triploidii. Dlatego masz wynik w formie ryzyka niskie lub wysokie a nie jak w inwazyjnym konkretny kariotyp ktory jest w 100 proc pewny. Sa to badania bardzo dokladne ale one nie wykrywaja kariotypu. Plec jest okreslana bo szukaja czy jest chromosom Y czy nie ma.
Czytalam tez forum o triploidii i serio nifty nie wykrywalo, wynik wychodzil prawidlowy mimo triploidii wiec tego na bank nifty i sanco nie wykryja. Niestety te testy nie dzialaja tak jakby sie wydawalo, zupelnie inaczej dzialaja inwazyjne ktore wlasnie okreslaja konkretny kariotyp a inaczej te testy bioinformatyczne. I wlasnie jakbym wczesniej wiedziala o tym to tez zrobilabym pappe ale wtedy zanim sie dowiedzialam myslalam ze pappa wykrywa tylko te 3 najczestsze wady. A tu sie okazuje ze wcale nie a lekarzy to trzeba za jezyk ciagnac bo sami z siebie tez niezbyt chetni do wyjasnien :/
Kurcze, a dlaczego nie skierowali Cię na amiopunkcje?
Wiedziałbyś wtedy wszystko. U mnie na badaniu pierwszo trymestralnym okazało się że nasza córeczka nie ma jednej nóżki. Bałam się potwornie. Dostałam skierowanie do poradni wad płodu a tam na amiopunkcje. Wykonana była w prywatnej klinice mającej umowę z NFZ. Zrobiliśmy z mężem od razu badanie mikromacierzy (płatne, w cenie podobnej Nifty) i wiemy dzięki temu że nasza Basia nie ma żadnych wad genetycznych. A brak nóżki to wyizolowana wada rozwojowa lub zespół taśm owodniowych. Oczywiście nie mamy łatwej sytuacji i ja nadaj boję się jak to będzie. Ale tyle ile mogliśmy się dowiedzieć na tym etapie ciąży to wiemy i te wiadomości pozwalają nam się przygotować na przyjście małej na świat. Bez obaw o wady genetyczne w tym upośledzenie umysłowe.
 
reklama
Kurcze, a dlaczego nie skierowali Cię na amiopunkcje?
Wiedziałbyś wtedy wszystko. U mnie na badaniu pierwszo trymestralnym okazało się że nasza córeczka nie ma jednej nóżki. Bałam się potwornie. Dostałam skierowanie do poradni wad płodu a tam na amiopunkcje. Wykonana była w prywatnej klinice mającej umowę z NFZ. Zrobiliśmy z mężem od razu badanie mikromacierzy (płatne, w cenie podobnej Nifty) i wiemy dzięki temu że nasza Basia nie ma żadnych wad genetycznych. A brak nóżki to wyizolowana wada rozwojowa lub zespół taśm owodniowych. Oczywiście nie mamy łatwej sytuacji i ja nadaj boję się jak to będzie. Ale tyle ile mogliśmy się dowiedzieć na tym etapie ciąży to wiemy i te wiadomości pozwalają nam się przygotować na przyjście małej na świat. Bez obaw o wady genetyczne w tym upośledzenie umysłowe.
Przykro mi z powodu nozki ale dobrze, ze nic innego nie wyszlo.
U mnie ten pecherzyk byl widoczny na etapie 7-8 tyg i wtedy lekarz powiedzial ze mam udac sie na prenatalne nawet jesli nie sa obowiazkowe. O skierowanie nie prosilam bo i tak nie chcialam robic usg na nfz - wiem ze na nfz roznie badaja, zdarzaja sie lekarze co sie przykladaja ale i tacy co patrza z pretensjami, ze sie nie poszlo prywatnie :/. Na amniopunkcje nie kieruje lekarz prowadzacy ciaze, tylko ten ktory wykonuje prenatalne, a ze na usg 11 tyg nie bylo nieprawidlowosci to takiego skierowania nie dostalam i postanowilam zrobic nifty pro. Potem dopiero sie dowiedzialam ze nifty pro nie wykrywa tego, tamtego. Znowu panorama nie wykrywa innych rzeczy a sanco czy harmony jeszcze innych wiec nie ma takiego badania nieinwazyjnego ktore daje 100 proc pewnosci, ze wszystko jest super. Najbardziej wlasnie dokladne sa te inwazyjne. I to tez lepiej z mikromacierzami.
No i generalnie cala moja schiza zaczela sie juz od tego pecherzyka :/ gdyby nie to, to watpie zebym zaczela az tak wyszukiwac rozne rzeczy w necie :/ pewnie do tej pory nie wiedzialabym o tylu chorobach. Generalnie jak ja zawsze mialam robione rozne badania nigdy nie myslalam w takich kategoriach ze cod moze byc nie tak, ze wykryja mi jakas chorobe. Ale jesli chodzi o ta ciaze to jakas masakra, nie daje mi to spokoju, w zyciu nie czulam sie tak zdołowana. Chyba napraede trafie w koncu do jakiegos psychiatry bo ciezko tak funkcjonowac :(
 
Do góry