reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
Myślałam, ze nie ma takiej opcji zeby sie szyjka wydłużyła. A jak twoja cirka reaguje na to ze leżysz? Moj 15.02 skonczy 2 i nie moze sie pogodzić, ze mama nie może, szarpie mnie, ciagle gdzies prowadza, bardzo nerwowy sie zrobił a mnie to dodatkowo stresuje, nie wie jak to ogarnąć
Cały czas wymyślam jej jakąś zabawę, żebym nie musiała się za bardzo ruszać. Układa puzzle, maluje, bajkę oglada. Też mnie ciągnie żebym z nią gdzieś szła, ale chodzi do żłobka to mam tylko popołudnia, a rano staram się odpoczywać. Ale mój lekarz mówił żeby się po prostu oszczędzać, nie dźwigać itp, a całkowite leżenie też nie jest wskazane.
 
U mnie 19+6 , od ok 3 tyg czuje ruchy, a cztery dni temu poczułam leżąc rano w łóżku taki ruch w brzuchu jak na ekspresówce, patrzę, a tam sekundowe kopnięcio-wybulenie na brzuchu😁 A to pierwsza ciąża... Trzymam kciuki za wszystkie badania połówkowe, ja 2.02. Ogloszenie decyzji trybunału i powracające wszędzie artykuły o wadach wrodzonych nie pomagają :/ dla zabicia czasu wynalazłam fajny wózek na olx, bo doszłam do wniosku ze dobry, choć używany tez spoko ✌️
 
U mnie 19+6 , od ok 3 tyg czuje ruchy, a cztery dni temu poczułam leżąc rano w łóżku taki ruch w brzuchu jak na ekspresówce, patrzę, a tam sekundowe kopnięcio-wybulenie na brzuchu😁 A to pierwsza ciąża... Trzymam kciuki za wszystkie badania połówkowe, ja 2.02. Ogloszenie decyzji trybunału i powracające wszędzie artykuły o wadach wrodzonych nie pomagają :/ dla zabicia czasu wynalazłam fajny wózek na olx, bo doszłam do wniosku ze dobry, choć używany tez spoko ✌️
Jaki to wózek? Ja z mężem tez zdecydowałam się na używany. Musimy tylko dokupić adaptery do fotelika/nosidełka i będzie już komplet 🥰
 
Jaki to wózek? Ja z mężem tez zdecydowałam się na używany. Musimy tylko dokupić adaptery do fotelika/nosidełka i będzie już komplet 🥰
Bugaboo cameleon 3, teraz zdaje się są dość popularne. Dwie bliskie mi rodziny kupiły takie niezależnie od siebie, jedni jeżdżą głównie po mieście, drudzy głównie po lasach i polach i obie frakcje chwalą. Plus to ze bardzo lekki, prosta konstrukcja i wszystkie materiałowe elementy można sobie uprać w pralce, to mnie przekonało i nawet nie szukałam bardzo innych.
 
Ja polowkowe 8.02...a dziewczyny wyczuwacie sobie dno macicy? Bo ja mam wrażenie że mam na pępku a to powinno dopiero byc w 24 tyg a ja dzisiaj mam 18+3
 
Dziewczyny a ja mam zalamke w pon na wizycie okazalo sie, ze szyjka sie skraca, mam lezec i oszczedzac a tu w domu dwulatek... A dzisiaj na prenatalntch wyszło, ze dzidzia ma rozszczep wargi górnej 😭
Ale to tyg? Wczesniej tego rozszczepu nikt nie widzial? Wazne jaka dynamika skracania tej szyjki bo może już się bardziej nie bedzie skracać..
 
reklama
Dziewczyny, bądźcie bardzo czujne na punkcie skracających się szyjek, ja w 2019 roku straciłam synka w 22+5 przez szyjkę , dzień po USG połówkowym. Dziecko w super kondycji było a i tak nie miało szans przeżyć.
Teraz przy drugiej ciąży pilnowałam lekarzy z badaniem szyjki... we wrześniu w 19 tyg. trafiłam na urgence, bo szyjka w dwa tygodnie zleciała z 45mm na 27mm, a w 21+6 już zakładali mi szew, no szyjka miała już 17mm do tego lejek i otwieranie... Leżałam ponad 4 miesiące w łóżku, głowa niżej, nogi wyżej, żeby dziecko nie napierało na szyjkę, wstawałam tylko do toalety i minutowy prysznic wieczorem. Z różnymi przygodami po drodze (powstrzymany poród w 26+4)itp, itd, dotrwałam do 38tyg. i zdjęcia szwu i czekam teraz na poród.
Weszłam na Wasze forum przez przypadek i widzę, że piszecie o USG połówkowym, więc postanowiłam Was po prostu uczulić na problem szyjki, żebyście nie przechodziły tego piekła przez które przeszłam ja wtedy.
Życzę Wam samych pomyślnych rozwiązań w czerwcu 2021😍.
 
Do góry