reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
Cześć;)plamienia to chyba norma - dużo na forum dziewczyn je ma, także spokojnie;)
Cześć dziewczyny jestem w 7 tygodniu ciąży. Miałam plamienia od piątku. Nadal mam troszkę i straszny czasami ucisk na pęcherz taki jakbym się przeziębiła i ciągle chce mi się siku. Wiem, że w ciąży to normalne,ale dodatkowe plamienia mnie niepokoją.
Na USG które robiłam dziś było wszystko ok. Dostałam tak profilaktycznie dhupaston. Czy któraś z Was miała tak samo i czy wszystko było ok? Pierwsza ciąża 5 lat temu książkowa dlatego teraz tak się martwię. Pracuje w żłobku i wiem, że się trochę przesiliłam bo nikomu nie mówiłam o ciąży i musiałam pracować jak inni chociaż i tak się trochę obijałam.
 
Dziewczyny, przyjaciółce to kazał lekarz zrobić. To ta, która jest po dwóch poronieniach. Nie wiecie, jak to się ogarnia? Czy to z miejsca robią? I dlaczego akurat takie badanie?
Zespół antyfosfolipidowy składa się z 5 badań - antykoagulant tocznia, przeciwciala antykariolipinowe igg i igm oaz przeciwciala przeciwko beta2glikoprpteinie igg i igm. Koszt tych badań zależny jest na pewno od labu, u mnie sam antykoagulant tocznia kosztował 125zl, pozostałe przeciwciala coś 50zl/szt czyli sam zespół antyfosfolipidowy około 325zl. pakiet na mthfr polecam koleżance zrobić ze strony testdna.pl wychodzi najtaniej A do tego jest to wymaz śliny z policzka więc nas nie genetyczne, które zawsze wyjdzie tak samo. W tym pakiecie na trombofilie badają 6 mutacji, część odpowiedzialna za krzepliwosc krwi A część odpowiedzialna za wentylację czyli wchłanianie kwasu foliowego

Po wizycie. Bije serduszko !!! Słyszałam ❤ 8 mm ma dzidziuś, wszystko super❤ Kamień spadł mi z serca 😊
Super wieści!! :)

Ja byłam po 3 i kazali mi płacić
Bo to niestety nie jet tak że przyjdziesz i oni Ci mówią "zapraszamy, zrobimy za darmo".... trzeba się nachodzi trochę... musisz dostać skierowanie od gina A mąż od np rodzinnego. Potem na kariotyp akurat długo się czeka na nfz. Żyjemy w chorym kraju, niestety. Płacimy ogromne składki A wszystkie badania robimy same....

to prawda, lepiej teraz :( ja sobie poradzę z tym, wiem, że będzie lepiej. ciężko mi z myślą tylko, że może z nami coś być nie tak genetycznie:( ale nie chcę teraz sama sobie prorokować.
Spokojnie. Akurat kariotyp bardzo rzadko wychodzi źle. Przyzyna może być na prawdę błacha i wystarcza odpowiednie leki w ciąży. Nie załamuj się :* jakby coś to napisz na priv, służę pomocą i radą :*
 
Spokojnie. Akurat kariotyp bardzo rzadko wychodzi źle. Przyzyna może być na prawdę błacha i wystarcza odpowiednie leki w ciąży. Nie załamuj się :* jakby coś to napisz na priv, służę pomocą i radą :*
Dziękuję. Widzę po Twoim opisie, że u Ciebie była podobna sytuacja.. jeśli polecasz po swoich doświadczeniach jakieś badania, daj proszę znać, ja chętnie przyjmę rady. widzę wyżej w Twoim wpisie, że warto zrobić pakiet trombofilii i zespół antyfosfolipidowy.
 
Dziękuję. Widzę po Twoim opisie, że u Ciebie była podobna sytuacja.. jeśli polecasz po swoich doświadczeniach jakieś badania, daj proszę znać, ja chętnie przyjmę rady. widzę wyżej w Twoim wpisie, że warto zrobić pakiet trombofilii i zespół antyfosfolipidowy.
Napisałam priv :*
 
reklama
Dziewczyny, strasznie mi przykro z powodu Waszych strat. Nie wiem co napisać... Serce pęka, jak się chce tak bardzo mieć dziecko,kocha się tę mikroskopijna kropkę, a potem okazuje się, że nic z tego. Przytulam Was i przesyłam duzo ciepłych myśli. Trzymam kciuki, aby udało się znaleźć przyczynę i abyście za jakiś czas tulily swojego wymarzonego maluszka.
 
Do góry