reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Wiem że ten temat byl wałkowany w wielu miejscach i moze nawet tu u nas (teraz dokładnie nie pamiętam), ale powiedzcie mi jak w końcu liczy się tygodnie ciąży? Jak mam 5+4 to to jeszcze 5 tydzień czy już 6 skoro jest ponad 5... Już się całkiem pogubiłam [emoji23]
Moja gin twierdzi że jest się w 6 tyg, tylko jak wchodzę na przebieg ciąży to tam w tych opisach dziaciatka mają już po 8mm a mój dopiero 3mm czyli równo te 5t6d. Też mam z tym kłopot i kalkulatorow używam i tam zwykle odrazu jest opisany przebieg ciąży.
 
reklama
Wiem że ten temat byl wałkowany w wielu miejscach i moze nawet tu u nas (teraz dokładnie nie pamiętam), ale powiedzcie mi jak w końcu liczy się tygodnie ciąży? Jak mam 5+4 to to jeszcze 5 tydzień czy już 6 skoro jest ponad 5... Już się całkiem pogubiłam [emoji23]
Ogólnie jest zasada w położnictwie że uznaje się skończone tygodnie ciąży.
 
Ciesz się, naprawdę! Jeszcze delikatne mdłości, lub odrzucenie od lodówki jest znośne. To już całodniowe mdłości z wymiotami są okropne. Ja już czasami z głodu płacze, a wiem, że jak zjem to i tak zwymiotuje 🤢 i to już jest męczące bardzo, ciężko mi wstać bo głowa pęka, i często słabo się robi...
Mój się dzisiaj śmiał z czego ta nasza fasolka tak urosła jak ja nic nie jem tylko wymiotuje 😉😉
Współczuje wymiotów 🙁 dla mnie mdłości są uciążliwe a co dopiero wymioty 🙁 ale dasz radę 🙂 trzeba myśleć że to minie
 
Co pijecie na ból żołądka. Próbowałam i miętę i cole działa na chwilę
Mięta pobudza wymioty - nie polecam. Ja na ból żołądka piję czasem cole, często rumianek i len mielony parę. Len jest bardzo fajny, bo obkleja śluzówkę.
Hej kobietki. Ja aktualnie jestem w piatym tygodniu dokladnie 5+5 za chwilke 6ty tydzien i do niedzieli wszystko bylo ok zero mdłosci tylko piersi pobolewaja w poniedzialek sie niestety zaczelo ..nie tyle co mdlosci ale wymioty na samym wylocie...doslownie od samego rana meczy mnie strasznie do tego bol glowy najgorsze ze znow odrzucilo mnie od kawy a to moje jedyne uzaleznienie. W dwoch wczesniejszych ciazach tez mnie odrzucilo od kawy i mialam mdlosci a teraz to jest o wiele gorzej nic zjesc nic wypic nawet od wody mnie odrzuca...ale licze ze do 3 miesiaca i potem przejdzie 🙃 wczesniej tak mialam. No ale wez tu kobito wytrzymaj do grudnia.

U mnie też 5t5d :) Termin Tobie wychodzi na 15.06? Mnie teraz coś mdli trochę, wcześniej nie miałam takich dolegliwości, tylko ból podbrzusza i persi. Ale nie wiem czy to od ciąży mnie mdli czy od wykończenia. Obudziałm się dziś o 3:30 i nie mogłam już usnąć. Rano od 7:30 w robocie, wróciłam o 16:30 i tak się morduję, aby jakoś dotrwać do wieczora, dzieci do spania ogarnąć i się wreszcie położyć :( Więc mdłości mogą być od zmęczenia. Zobaczymy jutro.
Ja tez mam 5+4, albo 5+5 różnie aplikacje pokazuja, i na wizytę idę we czwartek. Nie wiem ile bedzie juz widac, ale dluzej nie wytrzymam 🙈

Ja też mam wizytę pierwszą w czwartek :) O której masz? Ja o 9:20. Ale usg nie będę mieć, ale liczę że dostanę skierowanie. Ciekawa jestem czy u Ciebie będzie już coś widać. Jak będzie to chyba już też pobiegnę gdzieś na usg :)
 
reklama
Do góry