reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Moja mama jak byla ze mną w ciąży zachorowała na różyczkę, lekarze w 5tym miesiącu kazali jej usuwać ciąże bo nie widomo "co" się urodzi. Mama zdecydowala się mnie urodzić i całe szczęście jestem zdrowa. Jednak gdyby los inaczej się potoczył i bym była chora, to niechciałabym dla siebie takiego życia bedąc niepelnosprawną fizycznie/umysłowo. Moi rodzice są na emeryturze, są aktywni, podróżują, robią co chcą, a tak całe życie by musieli się mną opiekować i być może już by się stresowali myślą co ze mną będzie jak ich zabraknie.. nigdy bym tego dla nich nie chciala.
Więc prawdopodobnie zrobie tez test nifty i jezeli wyniki wyjdą złe, to zdecydyjemy sie z parnerem na przerwanie ciązy..
 
reklama
Ja robię tylko podstawowe usg, nie robię testów bo nie dają 100% pewności. Mam 2 kolezanki co robiły i u jednej wyszło bardzo duże prawdopodobieństwo że dziecko chore, urodziła całkiem zdrowe, a u drugiej było na odwrót;)
 
Dziewczyny, co do testu pappa, każdy oczywiście decyduje za siebie, ale uważam (z tego co czytałam), że to badanie jest bardzo ważne (już pomijając kwestie statystyki) - daje informacje o tym, w jakim stanie jest łożysko, czy są z nim problemy, potem pozwala to wdrożyć leki takie jak Acard (mówiła mi o tym też pani ginekolog). warto skorzystać, jeśli medycyna daje nam taką możliwość.

ja zastanawiam się jeszcze nad sanco/nifty - jeśli któraś z was je robiła, będę wdzięczna za podzielenie się opinią.
Robiłam rok temu i teraz tez będę robić.
 
Witam wszystkie mamy serdecznie 😊
Mam już dwójkę synków 3,5 i 1,5 roku. Teraz jestem 6 tc . Czekam aż zabije serce albo 2 😍 nie mogę doczekać się następnego badania ... bo możliwe ze jeden pęcherzyk się wchłonie ...:(
to czekanie jest straszne, stad aby umilić sobie czas zapisałam się na forum ❤️
 
Witam wszystkie mamy serdecznie 😊
Mam już dwójkę synków 3,5 i 1,5 roku. Teraz jestem 6 tc . Czekam aż zabije serce albo 2 😍 nie mogę doczekać się następnego badania ... bo możliwe ze jeden pęcherzyk się wchłonie ...:(
to czekanie jest straszne, stad aby umilić sobie czas zapisałam się na forum ❤
Witamy. Gratulacje i trzymam kciuki za bliźniaki ❤
 
No właśnie ja robiłam sanco w genomedzie, od razu spałam spokojnie do końca ciąży. Ale jak się robi sanco, to chyba już nie muszę tej pappy? Ona pokazuje problemy z łożyskiem? W jaki sposób?

Nie wiem dokladnie w jaki sposob, pewnie mozna znalezc gdzies wiecej informacji (z ciekawosci poszukam), mamaginekolog rowniez o tym wspomina u siebie: "Test papp-a (a tak naprawdę to powinno to się mówić „test podwójny” wg. FMF) jest badaniem przesiewowym w kierunku zespołu Downa oraz innych wad genetycznych – dostarcza nam też informacji o funkcji łożyska – o czym wiele pacjentek nie wie."
 
reklama
Do góry