reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Suelen, trzymajcie się! Dasz radę [emoji11] tez mi się wydaje, że mąż może wziąć opiekę nad Tobą albo synkiem

0d1yhqvkorvfo1vd.png
 
reklama
Anika przed porodem rąk jeśli trafiłaś tam z powodu patologii ciąży, po porodzie zależy od TU to są już indywidualne wytyczne w firmie. Składaj papiery i rąk masz jeden wypis że szpitala.
 
a czy należy się coś jak leżałam 7 dni przed porodem na patologii i 10 dni po porodzie? ??

svchs65gg8talrm7.png
No ja teraz leżałam z twarda macica na patologi i dostałam za to .
Teraz po porodzie i tak złożę a może zaakceptują i za pobyt wypłaca. W pzu można składać wnioski przez internet . Ostatnio jak złożyłam to na drugi dzień odpowiedź ze wypłaca i ze do 3 dni na koncie będą pieniądze. [emoji4]
 
Madzien nie należy się niestety za te dodatkowe luksusy.
Znalazłam taki wpis ktoś składał właśnie do pzu wniosek. Nie wiem niestety czy to zaakceptowali ale jak dla mnie to ma sens i będę składać jak cos :

Zostałam przyjęta na oddział i byłam leczona przyjmując na polecenie lekarzy środki farmaceutyczne (np. kroplówki, czopki, środki przeciwbólowe, znieczulenie zewnątrzoponowe). W czasie porodu zostało nacięte krocze, więc powinniśmy w zasadzie mówić o porodzie drogami natury a nie siłami natury. Z definicji terminu poród siłami natury wynika, że dziecko rodzi się dzięki sile naturalnej czynności skurczowej macicy matki, podlega działaniu hormonalnego koktajlu oksytocyny, adrenaliny i endorfin wytworzonych naturalnie. Dziecko przychodzi na świat bez pomocy i interwencji medycznych oraz farmakologicznych. Zastosowanie przy porodzie kroplówki z oksytocyną, znieczulenia, kleszczy, nacięcia krocza bądź vaccum dyskwalifikuje go z definicji porodu zarówno siłami natury, jak i porodu naturalnego. W takim przypadku mówimy o porodzie drogami natury lub zabiegowym (vaccum, kleszcze) bądź operacyjnym w przypadku cięcia cesarskiego. Podczas porodu przyjmowałam kroplówkę z oksytocyną, znieczulenie zewnątrzoponowe oraz doszło do nacięcia i szycia krocza. Poród siłami natury nie przewiduje wcześniej wymienionych zastosowań. Po porodzie doszło również do łyżeczkowania jamy macicy co również nie jest normalnością przy porodzie fizjologicznym czy siłami natury. Wyłyżeczkowanie jamy macicy oraz szycie krocza było leczeniem stacjonarnym stanów nagłych, w których odroczenie w czasie pomocy medycznej mogło skutkować utratą zdrowia albo utratą życia ( PZU §2 pkt.5).
 
Madzien oczywiście że składać, co do opisu powtórzę, każda firma ma inne wytyczne. Zaczyna się czytać warunki od wyłączen, potem od regułek a potem od zakresu. Podejrzewam że większość firm nie obchodzi jaki przebieg ma poród, poród to poród.
Jestem ubezpieczona w dwóch firmach jedna wypłaciła mi bez problemu za pobyt po cc a druga odmówiła. Co do śmierci dziecka tak samo, jedna firma wypłaciła bez mrugnięcia a druga wypłaciła za śmierć z innego tytułu bo w zakresie maja że jeśli śmierć nastąpi w pierwszych 3 dniach inaczej jest traktowana. Ale obie zapłacimy za cc jak za poród.
 
Zna się ktoś może na ubezpieczeniach ? Chodzi mi o grupowe w pzu . [emoji4]
Zastanawiałam się ostatnio nad tym ponieważ byłam w szpitalu na patologi ciąży. Byłam 4 dni i złożyłam wniosek za pobyt w szpitalu . Przyznali mi i dostanę 240 zł .
Wiem ,że za urodzenie dziecka dostanę tam bodajże 1500.
Ale pomyślałam, że może po porodzie , za pobyt w szpitalu czy np nacięcie krocza albo łóżeczkowanie też się należy wypłata. Oprócz tych 1500.
Ja jestem ubezpieczona w pzu ale o wyplacie za urodzenie dziecka nie slyszalam ...?

p19u9jcg81ehxczt.png
 
Ja jestem ubezpieczona w pzu ale o wyplacie za urodzenie dziecka nie slyszalam ...?

p19u9jcg81ehxczt.png
w moim ubezpieczeniu to 1500 zł z tytułu urodzenia dziecka. Jeżeli jesteś ubezpieczona to raczej powinnaś mieć, jedynie kwota może się różnić. Dowiedz się jak nazywa się twoje ubezpieczenie i zobacz ile za co dostajesz. Jestem pewna , że dostaniesz. Twój mąż też jak jest ubezpieczony . [emoji4]
 
reklama
Ciekawy temat zarzuciłyście z tymi ubezpieczeniami. Też muszę się zorientować jak to u mnie wygląda.
Dziewczyny, martwie sie troche, bo mam w moczu b. liczne bakterie wpw. Nie brzmi to dobrze. Wizyta pojutrze. Chyba osiwieje do tego czasu. ;/ Boje sie, że to szkodzi dziecku
 
Do góry