reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Ja w PZU nie jestem ubezpieczona ale mój m napewno zbiorowo tak bo to ogromna firma. To on dostanie na urodzenie dziecka kasę?

 
reklama
Ja w PZU nie jestem ubezpieczona ale mój m napewno zbiorowo tak bo to ogromna firma. To on dostanie na urodzenie dziecka kasę?

Tak . Dostanie . Ja w 1 ciąży nie byłam ubezpieczona . Wiec nie dostałam. Mąż był w pracy ubezpieczenie grupowe pzu. Dostał 1500.
Potem się ubezpieczylam w sumie on mnie ubezpieczył do swojej grupy bo tak może. I teraz oboje jesteśmy. Wiec i on i ja dostaniemy po 1500.
 
Witam z rana :) Mam przypływ energii, więc biorę się za prządki, zakupy i porządki :) Pewnie później pójdę spać, bo dzisiejszej nocy spałam może z 2h :oops: Miłego dnia dziewczynki:)

Oho to u mnie podobnie,ja poczyccilam mieszkanie wczoraj za to w nocy 3 godziny przespane ,to mala kopala to wyobrazalam sobie jak to bedzie jak mala bedzie juz z nami,to jakies koszmary i na koniec budzik 5:30 do pracy i tyle bylo spania.
 
No wiem ale zazwyczaj jest to PZU. No to.musze go za łeb wziąć i niech mi później oddaje kasę. A to się składa jakieś podanie?

Wiesz. On ci tych pieniędzy nie musi dać. One nie są za ,, twój,, poród tylko on ze swojego ubezpieczenia ma opcje urodzenie Dziecka. Tak samo jak np śmierć mamy. Prawnie ty do tych pieniędzy nic nie masz. Ale powinien się ładnie zachować i ci to dać. Z tego co pamiętam to się wypisuje druk i w załączniku akt urodzenia dziecka daje. Ty dostaniesz napewno becikowe. [emoji4]
 
Wiesz. On ci tych pieniędzy nie musi dać. One nie są za ,, twój,, poród tylko on ze swojego ubezpieczenia ma opcje urodzenie Dziecka. Tak samo jak np śmierć mamy. Prawnie ty do tych pieniędzy nic nie masz. Ale powinien się ładnie zachować i ci to dać. Z tego co pamiętam to się wypisuje druk i w załączniku akt urodzenia dziecka daje. Ty dostaniesz napewno becikowe. [emoji4]
Wiem wiem [emoji26] znając życie pewnie i tak tych pieniędzy nie zobacze. Becikowe to pryszcz w porównaniu z wydatkami wyprawkowymi[emoji26]

 
Wiem wiem [emoji26] znając życie pewnie i tak tych pieniędzy nie zobacze. Becikowe to pryszcz w porównaniu z wydatkami wyprawkowymi[emoji26]

Ale akurat jeśli chodzi o wyprawkę i koszty związane z ciążą to jest on prawnie zobligowany do pokrycia kosztów:)

w57vyx8dubspq12k.png
 
reklama
Ale akurat jeśli chodzi o wyprawkę i koszty związane z ciążą to jest on prawnie zobligowany do pokrycia kosztów:)

w57vyx8dubspq12k.png
Zgodnie z tym co się interesowalam to na podstawie art.141 i 142 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który mówi o tym, iż ojciec dzecka nie będący mężem matki obowiązany jest do pokrycia wydatków związanych z ciążą i porodem oraz kosztów 3-miesięcznego utrzymania matki przed i po porodzie.

My jesteśmy małżeństwem wiec to nie wchodzi w grę. jakieś pieniądze od niego dostałam. Na cześć wyprawki było. Wózek mamy kupić razem kolo kwietnia.

 
Do góry