reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Wlasnie! Smarujecie sie minimum 2 razy dziennie :) ja uniknęłam w ten sposób rozstępów. W końcowej fazie to z 5 razy dziennie sie smarowałam. Biust nie tak często i miałam po jednym rozstępie a niewiele mi przybyło w biuście. Bardziej na brzuchu bym sie spodziewała. Czyli smarowanie działa :) tylko trzeba byc systematycznym.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja słyszałam, że smarowanie dużo nie pomaga . Rozstępy to brak kolagenu w skórze i tego kremami nie uzupełnimy. Nawet czytałam kiedyś artykuł o uwarunkowaniach genetycznych coś. Wiadomo coś tam smarowanie uelastyczni skórę . Ale sądzę że jak ktoś ma peknąc to i tak pęknie [emoji3][emoji6][emoji4]
 
reklama
Ja słyszałam, że smarowanie dużo nie pomaga . Rozstępy to brak kolagenu w skórze i tego kremami nie uzupełnimy. Nawet czytałam kiedyś artykuł o uwarunkowaniach genetycznych coś. Wiadomo coś tam smarowanie uelastyczni skórę . Ale sądzę że jak ktoś ma peknąc to i tak pęknie [emoji3][emoji6][emoji4]

Moja mama i siostra maja rozstępy i sie nie smarowaly... cos na bank pomaga :) ja jestem takiego zdania :p i wierze ze teraz tez jakoś mi sie uda.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja mama i siostra maja rozstępy i sie nie smarowaly... cos na bank pomaga :) ja jestem takiego zdania [emoji14] i wierze ze teraz tez jakoś mi sie uda.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Na pewno coś pomagają. Po 1 ciąży miałam cała pupę w rozstępach. Aż mnie bolało. Smakowałam się i nic. Po porodzie znalazłam wtedy bio oil on nie był taki znany jak teraz. To było nie wiarygodne . Jedna mała butelka wykorzystana a rozstępy mi zjasnialy i przestały bolec. Teraz smaruje się też bio oilem. Mam nadzieję , że w drugiej ciąży skóra jest już rozciągnieta i juz żaden rozstęp się nie pojawi [emoji3][emoji4][emoji4][emoji4][emoji4]
 
Ja mam całą mase rozstępów z przed ciąży- za szybko rosłam ;(
Więc teraz raczej też się pojawią. Smaruje się 2 razy dziennie ale wątpię że to coś da. Lekarze stwierdzili że mam słabą tkankę łączną i nic z tym nie zrobie ;(
Ale właśnie najbardziej się boje, że teraz nie tyje a potem szybko będę dużo przybierać na wadze ;(

w57vyx8dubspq12k.png
 
Na pewno coś pomagają. Po 1 ciąży miałam cała pupę w rozstępach. Aż mnie bolało. Smakowałam się i nic. Po porodzie znalazłam wtedy bio oil on nie był taki znany jak teraz. To było nie wiarygodne . Jedna mała butelka wykorzystana a rozstępy mi zjasnialy i przestały bolec. Teraz smaruje się też bio oilem. Mam nadzieję , że w drugiej ciąży skóra jest już rozciągnieta i juz żaden rozstęp się nie pojawi [emoji3][emoji4][emoji4][emoji4][emoji4]
U mnie zrobił to samo. Ale osobiście uważam że teraz nie pomoże - w sensie w zapobiegnięciu powstaniu nowych. Jak już wyjdą to sobie znów go kupie żeby zrobiły się białe ( chociaż jak będą białe to już ich nie usunę laserowo ;( )

w57vyx8dubspq12k.png
 
Ja mam całą mase rozstępów z przed ciąży- za szybko rosłam ;(
Więc teraz raczej też się pojawią. Smaruje się 2 razy dziennie ale wątpię że to coś da. Lekarze stwierdzili że mam słabą tkankę łączną i nic z tym nie zrobie ;(
Ale właśnie najbardziej się boje, że teraz nie tyje a potem szybko będę dużo przybierać na wadze ;(

w57vyx8dubspq12k.png
Rozumiem cie doskonale. Dlatego jeżeli masz taką tendencje . To już pilnuj co jesz. Jedz zdrowo ale nie daj się głupim napada głodu. Ja ten błąd popełniłam. I jak nie tyłam tak potem masakra była. Teraz to się nie odkłada. Ale za niedługo zacznie i jak nie bd jeść dla dwojga tylko za dwoje to każdy kilogram dodatkowy niepotrzebny bd zamieniać się pod koniec w rozstęp. A niestety te gówniane rozstępy są na całe życie. [emoji24]
 
Hit nr 2: musisz się pozbyć kota, kot przenosi toxoplazmoze.
Zbywalam milczeniem.

Hit nr 2 u mnie był tylko przez chwilę. Zbyłam kuzynkę mądralę (też w ciąży) tekstem:
"a wiesz, że cytomegalię głównie przenoszą dzieci? Nie myślałaś, aby pozbyć się Marcinka na czas ciąży?"

Mina kuzynki bezcenna... i był spokój:-) Wiem... jestem bezczelna :p
 
reklama
W te święta to nie jadłam nic prócz słodyczy [emoji23][emoji23][emoji23]. A jak u was z wagą? u mnie cały czas mniej niż przed ciąża. Powinnam się zacząć martwić?

w57vyx8dubspq12k.png
Po świętach jeszcze się nie ważyłam [emoji23] i nie zwaze aż do 9.01 do wizyty u ginekologa ;)
Myślę że nie powinnaś się zamartwiac... jesteś pod opieką lekarza więc w razie co by Ci ochrzanil;)

p19u9jcg81ehxczt.png
 
Do góry