reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

reklama
Ja nie będę opisywać historii znajomej bo zbyt drastyczna jest, w każdym razie również radzę badać cytomegalie


7u223e3kwboc3bjp.png
 
Może I tak ale gdyby moja znajoma miała robioną cytomegalie to zaraz po porodzie jej synek mógłby dostać odpowiednie leki a tak dowiedziała się jak juz zmiany w jego organizmie doszły.
Ja zrobię bo jednak wolę dmuchać na zimne ale nikogo absolutnie nie będę do tego zmuszać ani namawiać. Kazda z nas ma swój własny rozum.

Rozumiem. Po prostu zdenerwowalam się bo Pani doktor powiedziała że ona wysyła dziewczyny prywatnie na określenie przeciwciał do krwiodawstwa (koszt ok 300zł) rozważam też szczepionkę (350-400zł) i normalnie krew mnie zalewa powoli. Zobaczcie na co są skazane kobiety które naprawdę nie mają pieniędzy, też chcą mieć zdrowe dzieci, przykre. Idę szukać czy mam cytomegalie w luxmedzie.

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Powiedzcie mi dziewczyny czy w zleconych badaniach robilyscie cytomegalie? Byłam u znajomej która ma półrocznego synka i do tej pory nie widziałam żeby się źle rozwijał. Znajoma natomiast powiedziała ze w ciazy miała cytomegalie ale żaden lekarz jej tych badań nie zlecił i dowiedziała się o tym po porodzie dopiero. Jej mały miał lekkie wodoglowie i w bardzo lekkim stopniu jest upośledzonych ruchowo. Rehabilituja go i ma duże szanse rozwijać się normalnie. Na straszyła mnie i chyba sama pójdę zrobię sobie to badanie.

Ja wszystko robię prywatnie (brak ubezpieczenia) i Cyto miałam myślałam że to taka podstawa razem z Morfologia i toxo i hiv etc


2nn33e3k5z1n9x89.png
 
Badac cytomegalie!!!

Ja tez nie wiedzialam co to jest cytomegalia. Urodzil aie mlody, bardzo wysoka bilirubina, tlumaczyli, ze zoltaczka fizjologiczna przejdzie. Mijal trzci, czwart tydzien i dziecko dalej zolte. Szpital, wysmial mnie i dac na butle oraz przepajac ok. Kolejny tydzien, wyniki wysokie. Dziewiaty tydzien z placzem znowu do pediatry i szpital, tam lekarz mowi, ze dziecko pewnie ma zespol Gilbertsa i tak bedzie.

Ja zaryczana, maz i tesciowa zabrali nas prywatnie do starego pediatry, ktory chyba tesciowa leczyl. Sprawdza te badania, obejrzal dziecko (jedyny pomacal brzuch) i grzecznie spytal czy pojedziemy do Lodzi do szpitala czy wezwac karetke, bo watroba jest tak powiekszona, ze az wyczuwalna reka.

W szpitalu badania, na drugi dzien przychodzi lekarz i karze mi isc do laboratorium zrobic cytomegalie i z wynikiem do niego. Z Natim mielismy taka sama liczbe IgM czyli zarazil sie w brzuchu bedac, a ja nie wiedzialam ze zachorowalam. Choroba uszkodzila jego watrobe, przez rok intensywne leczenie, w wieku 4 lat dopiero zgubil przeciwciala odemnie. Sprawdzanie czeste oczek, bo cytomegalia uszkadza siatkowe.

A teraz pytanie czy warto zbadac sobie cytomegalie? Warto!! Jak ktos sie zastanawia chetnie przesle cala dokumentacje z tego okresu. Wam nic sie nie stanie, wirus dziala na dziecko.

Nie chcialabym poprostu, aby ktoras z was to dotknelo :(



Właśnie moja znajoma mi to uświadomiła i dlatego sama się zbadam. Jak będę miała wyniki to zglosze się do ciebie z interpretacja oki?

 
Ja o tym nie mialam kompletnie żadnego pojęcia. Pierwsza ciąża i człowiek jest nieświadomy. A moja gin tez nic o tym nie wspominała. I to mnie najgorzej wkurza!

 
reklama
Tylko zastanawia mnie jedna sprawa bo nigdzie o tym nie.moglam przeczytać. Jeśli będę miała wirusa aktywnego to w jaki sposób leczy się cytomegalie aby wirus nie dotknął malucha?

Ja pytalam w ciazy czy moglam cos z tym zrobic jakbym wiedziala to pediatra mowil ze od razu po porodzie podaje sje dziecku jakis lek, ale przykro mi nie pamietam jaka nazwe mowil :(



 
Do góry