reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2016

Pkowalska i jeszcze kontroluje te kobitki które np zaczęły pracę o po miesiącu czy dwóch idą na l4 wtedy zus uważa że specjalnie poszły do pracy jak się dowiedziały o ciąży żeby wyciągnąć pieniądze.
 
reklama
Moze i macie racje chociaż jak wczoraj zaczęłam internet czytać to oszalałam :-) pogadam z lekarzem czy wyrazie "w" wystawi mi ze byłam u niego i tyle do końca grudnia na szczęście będę jeszcze pracować
 
A ja od ponad 2 lat mam niedziałający domofon. Więc nawet jak jestem w domu to bym im pewnie nie otworzyła :) ciekawe co oni na takie wyjaśnienie :)
 
Fiolka ja mam polowkowe 14.01 to będzie jakoś 20 czy 21 tydzień.
Pkowalska ja sie tobie nie dziwie też bym się bała bo nie cierpię takich sytuacji. Teraz faktycznie ZUS sprawdza wiele osób bo za czesto kobiety w ciąży brały l4. Nie da rady skontrolować wszystkich ale pogadaj z lekarzem może i on by cię krył bo jak wypisze l4 i oni uznają za bezpodstawne to i on by miał po łapach ;)
 
Dzięki judy myślałam ze tylko ja sie takim czymś bym stresowała a podobno kontrole l4 ciężarnych sa bardzo częste no nic będę miała nadzieje ze może mnie nie skontrolują ale najchętniej to bym pracowała i wtedy nie martwiła sie ze ktos mnie z kontroluje a oni nawet wekend chodzą
 
Wyluzujcie, ciężarnej ciężko udowodnić, że zwolnienie nieuzasadnione, bo niby jak? lekarz już wie co tam wpisać, np. krwawiłaś, miałaś skurcze itp. Jak już to bardziej sprawdzają czy faktycznie pracujesz w danej firmie.
Ja zaczęłam pracę na umowę o pracę już w ciąży, jakoś w 3 miesiącu, bo wcześniej miałam zlecenie i gucio bym miała. I w 8 miesiącu poszłam na L4 i nikt mnie nie sprawdzał.
 
Pkowalska, ja nie mówię, że takie kontrole nie są stresujące, oczywiście na pewno byłabym bardzo zdenerwowana, wręcz przerażona. No ale jeśli nie ma wyjścia, to nie ma... wiem, też, że kontrolują i z "1", i z "2" na zwolnieniu, ale jeśli masz wpisane to drugie, nic się nie stanie, jeśli poszłaś na spacer, do lekarza itp. Podpytaj może lekarza, jak to wygląda z jego praktyki, Judy ma rację- za wystawione zwolnienie odpowiada także lekarz.
 
Cze dziewczyny mam do was pytanie dzis bylam u gp rodzinny, bo na gina tu nie ma szans. Stwierdzila mi zakarzenie bakteryjne na papierku jej cos tam wyszlo. Dostalam metronidazol 3x200. Nie wiem czy to jest bezpieczne dla malucha. Jestem w 13tyg. Mam wydzieline podbarwiona na zolto i brazowo ale nie mam brzydkiego zapachu. Mam nadzieje ze to nie kolejny krwiak... nie mam kogo tu zapytac a angielskim lek. nie wierze do konca.
 
reklama
Do góry