reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2016

A skąd niby Masz wziąć produkty na obiad na przykład? Chyba do sklepu to każdy chodzi albo jak się ma psa trzeba wyprowadzić ;)
 
reklama
Tak możesz wyjsć do pobliskiego sklepu do apteki lub lekarza tylko ze jak cię nie zastana to musisz to wyjaśniać
A oni np w czasie tych wyjaśnień potrafią przez miesiąc nie wypłacić pieniążków za nim wszystko wyjaśnisz oczywiście pózniej zrobią zwrot ale ile zabawy stresu masakra
 
To fakt, że jak już się przyczepią to cieżko się im wytłumaczyć i trwa to trochę i masz rację pkowalska, że pieniądze wstrzymują niestety. Ale tak czy siak w końcu wypłacą. Kurde ja jeszcze nie słyszałam u nas przynajmniej w miejscowości, żeby ciężarne nachodzili w domu, ale co miasto to może jest inaczej. Ehhh... już chociaż kobiety w ciąży mogliby zostawić w spokoju.
 
No dokładnie ale ostatnio gdzieś nawet na wp.pl czytałam ze ZUS bierze sie za zwolnienia kobiet ciężarnych które sa bezpodstawnie wystawiane bo to nie jest tak ze jestem w ciazy i zwolnienie mi sie należy musisz złe sie czuć lub ciąża zagrożona trudne warunki pracy
Co prawda u mnie lekarze tez na 1 wizycie sie pytają czy zwolnienie chce nawet jak dobrze sie czuje
 
Bo zus na wszystko ma czas:/
najlepiej jak gdzieś idziesz to kup coś po drodze to chociaż rachunek by był jako dowód;) ale szczerze bez sensu jak Masz udowodnić że byłaś na spacerze z psem? A przecież spacery są nawet wskazane. oby nikt Cię nie skontrolował :)

spytam raz jeszcze bo chyba nikt mi nie odpisał. kiedy idziecie na połówkowe w którym tyg?
 
Fiolka musisz foty robić sobie z data i godzina jak wyszłaś na spacer ;-) no wiem ze to głupie ale oni podobno tak sie czepiają ludzi ze masakra

Ja idę 18 grudnia na wizytę i wtedy umówię sie na połówkowe
 
Fiolka, ja jeszcze nie wiem, kiedy połówkowe konkretnie.

Pkowalska, wszystko zależy od tego, co masz wpisane na zwolnieniu- czy 1, czy 2- chory powinien leżeć” (symbol ,,1”) lub „chory może chodzić” (symbol ,,2”). Jeśli 2- nie musisz przebywać w domu, ja w poprzedniej ciąży podczas l4 wyjechałam, sam lekarz zachęcał, mimo zakazu aktywności (wiadomo, że nadal dużo odpoczywałam, leżałam, bo tak musiałam, nie plażowałam itd., ale to powietrze- z astmą w mieście się męczyłam okropnie w upały, a nad morzem dużo lepiej mi było). Nie bałam się kontroli- bo niby dlaczego, nikogo nie oszukiwałam i niczego nie kombinowałam.
 
Kontrolują i 1 i 2 tylko te z 2 maja łatwiej bo mogą powiedzieć ze wyszły do sklepu po bułki lub lekarza ale bedzie trzeba to wyjaśniać pisać pisma moja koleżankę z kontrolowali i miała symbol 2 na szczęście była w domu pokazała dowód podpisała sie i to wszystko
 
reklama
Pkowalska przesadzadz z tym strachem ;) masz prawo wyjechac np do rodzicow albo gdziekolwiek gdzie dobrze sie czujesz i mozesz wypoczywac. Skoro mozesz chodzic to nie musisz byc w domu podczas kontroli. Z reszta rzadko kontroluja ciezarne zatrudnione na podstawie umowy o prace czy innej. Kontrole czesciej spotykają ciężarne prowadzące działalność gosp. Ja jestem teraz na L4 bo prowadze przedszkole a u nas wszystkie dzieci chore. Spodziewam sie kontroli ale nie boje sie ruszyc z domu. Teraz Zus wzywa do skladania wujasnien. Trzeba jechac o odpowiedzieć na pare pytan. W poprzedniej ciazy bylam na L4 od 3 mies do konca i nie mialam kontroli.

Ja jestem dzis z krzyża zdjęta. Michas ma katar i kasłał cała noc a od kaszlu wymiotowal. Potem rano musialam jechac na pobranie krwi i ledwo żyje a moje dziecko mimo przeziebienia szaleje..
 
Do góry