reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2016

A dziewczyny mam pytanie L4 przez pierwsze 33 dni płaci pracodawca tak ? I wtedy raczej kontroli z ZUS nie mam co sie spodziewać ?
 
reklama
Tak płaci pracodawca ale kontrola jak najbardziej może być, chyba że pracujesz już kilka miesięcy to wtedy nie powinni kontrolować tym bardziej że zwolnienie masz z powodu ciąży.
 
Hej pierwszy trymestr trwa do 14 tygodnia z racji tego, że lekarze ciążę liczą od daty ostatniej miesiączki i tak na prawdę te dwa tygodnie przed owu przecież w ciąży nie jesteśmy. Dlatego 14 tyg, a nie 12 od daty spodziewanej miesiączki ;).

A ja dzisiaj widziałam moją dzidziunie!!
Byłam na wizycie u gin na nfz. I powiem wam, że lekarz świetny. Zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie.Sam mi o wszystkim opowiadał, nie musiałam o nic pytać. Zainteresował się wszystkim. Sprawdzał węzły chłonne, kręgosłup, czy nie mam żylaków... Sprawdził mi to ph pochwy ;D No w szoku jestem. O nic nie musiałam pytać, w gabinecie siedziałam mega długo. Dostałam do niego prywatny nr. Mam dzwonić jak czym się zaniepokoję. Tylko sprzęt okropny.. Sam doktor powiedział, że to usg to tylko po to żeby ciążę potwierdzić i sprawdzić czy żywa bo takie kiepskie. Foty też nie dostałam. Moja dzidzia jak zwykle spokojna w tym brzuszku. Urosła, chociaż nawet nie wiem ile ma cm ;(. Ale rączki już są na tyle duże, że trzymało je sobie przy buziuńce, a nóżki długaśne, że szok! Mój okruszek słodziutki.
Mam brać koniecznie magnez, w razie ciężkich wzdęci można brać espumisan bo nie wchłania się z przewodu pokarmowego, a na zaparcia lekarz polecił syrop Lactulosum. Ale nie zapytałam jak brać i teraz mam dylemat ;/.
Muszę się dopytać co z tym sprzętem bo kurczę, doktor oprócz tego wszystkiego jest wyrozumiały i delikatny. Tylko trochę pod nosem gada ;D
Ale widziałąm dzidzie!!
 
Kaana to gratuluje udanej wizyty
Pracuje kilka lat myśle o L4 ale za miesiąc szykuje mi sie wyjazd i boje sie ze moge mieć kontrole zusu
 
pkowalska zwolnienie dostaniesz z powodu ciąży tu nie ma opcji żeby ktoś kłamał... To całkiem inne zwolnienie. A ciąża to nie choroba, nie masz zalecenia leżenia plackiem to i wyjechać możesz.
I nie sądzę żeby ciążę kontrolowali. W ogóle nie wiem czy dobrze myślę ale mi się wydawało, że kontrolują zwolnienia nagminne i przedłużające się.
 
reklama
Do góry