reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos pysznego dla naszych brzuszkow

reklama
ja to moglabym jesc jablka po kilka kilogramow dziennie i twarog znalazlam pyszny w ruskim sklepie:-),a jak kupilma u rumunki to myslalam ze zwymiotuje taki niedobry byl
 
Cieszę się, że pizza smakowała:-)

Kurcze, ten wątek powinien być dla mnie zakazany:-D
Tyle tu pyszności, że jadłabym gołąbki, zagryzała sernikiem i popijała barszczem:-D
Krokiety mam jeszcze pomrożone z zeszłego tygodnia;-)
Jutro się wezmę za sernik:tak: Uwielbiam serniki:-)
Dziś mnie wzięło na MAKARON Z JABŁKAMI I CYNAMONEM.
Taki pachnący dzieciństwem, mniam:tak:
Już podaję przepis:
Ugotować makaron - ja lubię świderki, 1/3 paczki.
Obrać i zetrzeć na tarce (duże oczka) 4 wielkie jabłka.
Na patelni rozpuścić trochę masła, wrzucić jabłka, dusić przez chwilę - w tym czasie makaron się gotuje.
Do jabłek wrzucić ugotowany makaron, razem jeszcze moment dusić.
Doprawić cukrem i cynamonem, podawać gorące;-)
To wersja szybka, oryginalnie makaron z jabłkami można zapiekać w piekarniku;-)
Właśnie zrobiłam, nakarmiłam M. i wysłałam go na trening a sama robię sobie seans filmowy:-)
 
Cieszę się, że pizza smakowała:-)
Dziś mnie wzięło na MAKARON Z JABŁKAMI I CYNAMONEM.
Taki pachnący dzieciństwem, mniam:tak:

Moje dzieciństwo pachniało ryżem z jabłkami i cynamonem... Zapiekało to się w piekarniku. Ale muszę spróbować też z makaronem- zapodam od razu Małemu- on uwielbia takie kluskowe jedzonko :tak:
 
a ja wczoraj zrobiłam gar fasolki po bretońsku prawie z tutejszego przepisu :) Pyszna była, jeszcze na dziś zostało, ale chyba się wstrzymam, bo mam USG. I tak w nocy mnie męczyło, próbowałam zastosować ten sposób z wylaniem pierwszej wody po zagotowaniu fasoli, ale chyba za długo się gotowało. Ponoć z niej się zbierają te substancje odpowiadające za gazy i dobrze jest nią wylać. Chyba jednak za bardzo nie pomogło. Ale dobra była :D Chyba powoli wraca mi apetyt. Teraz mam fazę na sałatki, macie jakieś fajne przepisy? Tylko bez śmietany, jogurtu sera najlepiej :(
 
A ja dzisiaj ugotowałam moja pierwszą w życiu zupę!!! Kapuścianą. Bo kiszona kapusta chodzi za mną wielkimi krokami od paru dni.
Może nie wyszła idealna ale mam cały gar i będę ją zajadać chyba cały weekend. :-):-):-) i jestem z siebie dumna i wiem że jednak można ugotowac zupę i to nie aż takie trudne... no oprócz tego że przesoliłam troszkę... :sorry:
 
co do surówek to ja jeszcze robię z kapusty pekińskiej.

kapustę pekińską kroimy, jak również pomidory, paprykę i cebulkę. Dodaje często też kukurydzę. Mieszam z sosem knorra paprykowo- ziołowym lub cebulowo jakimś tam (nie pamiętam)sporządzonym wg przepisu. Póżniej można jeszcze dodać troszkę majonezu.

A wiecie jak się robi marchewkę z groszkiem???
 
Co do fety to robię tradycyjną z pomidorkami cebulką papryką, a zamiast sałaty dodaję szpinak. Do tego dressing z oliwy, soku z cytryny i odrobiny czosnku. Często zamiast fety daję np bundz albo mozzarelę.
O takich pysznościach tu piszecie, że sama nie wiem na co najpierw mam ochotę. Apetycik z dnia na dzień większy
 
reklama
Podam Wam przepis na mus z tunczyka. Cudo to mozna jesc jako dip do chipsow, albo rozsmarowywac na krakersach. Jedyna trudnoscia na jaka mozecie sie napotkac bedzie zdobycie papryczek chipotle. Powinny byc one dostepne w marketach z egzotyczna zywnoscia. Jesli nie znajdziecie ich, mozna je zastapic chile w proszku. Chipotle ma cudowny smak. Sa to bardzo ostre papryczki suszone i wedzone. Niebo w gebie.

Ale do rzeczy.

MUS Z TUNCZYKA

2 puszki tunczyka (w zaleznosci od upodoban w wodzie albo oleju)
1,5 do 2 puszek mleka kondensowanego
1 malutka puszka chipotle (jesli nie lubicie zbyt ostro, nalezy chipotle dodawac po trochu i probowac)
1 puszka mieszanych warzyw
1 lyzeczka majonezu
1 lyzeczka musztardy
sol i pieprz do smaku
1 lyzeczka Knorr kurczak (ale mozna sie obejsc bez tego)

Warzywa i tunczyk odcedzic. Wszystkie skladniki wrzucic do blendera i przerobic na papke.

W szklance goracej wody rozrobic zelatyne. Ja zuzywam 2 saszetki firmy Knoxx. To chyba nie bedzie wiecej niz 10 gramow.

Zawartosc blendera wymieszac z zelatyna, przelac do jakiegos pojemnika, wstawic na okolo 2 godziny do lodowki i gotowe.

Edit: Mleko kondensowane nalezy dodawac stopniowo, gdyz papka nie moze byc zbyt rzadka. Mysle, ze nie powinnyscie zuzyc wiecej niz 1,5 puszki. Jesli okaze sie zbyt rzadkie, sytuacje mozna uratowac dodajac tunczyka. ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry