reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos pysznego dla naszych brzuszkow

Mnie dzis naszlo na krokiety z kapusta i grzybkami. Wczoraj w polskim sklepie kupilam kapuste kiszona, i dzis zabralam sie do pracy... A zeszlo troszke, choc warto bylo.
Dla zainteresowanych:

Krokiety z kapusta i grzybami

Smazymy odpowiednia ilosc nalesnikow w zaleznosci od potrzeb. Po usmazeniu przykrywam nalesniki przykrywka, i odstawiam na jakis czas by zmiekly, a wtedy lepiej sie zawijaja.


Składniki na farsz:
  • 1 kg kiszonej kapusty;
  • grzyby suszone, swieze gotowane lub pieczarki;
  • cebula duza;
  • przyprawy (lisc laurowy, ziele angielskie, pieprz ziarenka);
Farsz wykonanie:

Suszone grzyby dzien wczesniej namoczyc, a następnie gotowac, az zmiekna. Kiszona kapuste dobrze wyplukac, pokroic na drobne kawalki i gotowac do miekkosci dodając przyprawy (liscie laurowe, ziele angielskie i ziarenka pieprzu). Następnie odcedzic,i porzadnie odcisnac. Cebule pokroic w kostke i zarumienic. Do garnka wrzucic kapuste i obgotowane pokrojone (lub zmielone) grzyby oraz zarumieniona cebulke. Dusic ok 30 min. i doprawic sola, pieprzem oraz do smakuczym kto woli (ja lubie pikantne). Farsz ukladac na nalesnikach i zwinac najpierw boki, potem wzdluz. Panierujemy w jajku i bulce i dopiero podsmazamy.
Podajemy z barszczem czerwonym np wg przepisu Zielonej Maupy :tak:

Smacznego.
 
reklama
A robił ktoś kiedyś może taki makaron tylko z oliwą i ziołami ? Jadłam coś kiedyś takiego w jakiejś włoskiej knajpie . Niby proste oliwa i zioła no ale własnie najlepiej jakie te zioła ?:-D
 
hej kochane... ma ktoras z was przepis na taki puszysty, delikatny sernik z rodzynkami?? taki mokry a nie zeby suchy byl... bo ja uwielbiam a przepisu nie mam...
 
Ostatnia edycja:
13x13 przepis na gołąbki, o który prosiłaś :-) (chłopaki pozarły przez weekend prawie cały garnek...):

około 0,7 kg mielonej wieprzowiny wymieszać z torebką ugotowanego i ostudzonego ryżu+ cebula w kosteczkę+ sól+ pieprz (niektóry dają natke, ale ja w gołąbkach nie lubię).

Z kapusty wykroić głąb (ja wykrawam 'mężem', bo ma więcej siły ;-)) zalać wodą i obgotować (około 10 minut). Wyciągać liście po jednym. Odkroić zgrubienie.
Zawijać z farszem.

Uwaga: zostawić kilka liści kapusty do przykrycia gołąbków.

Dno garnka wyłożyć liśćmi kapusty, ciasno ułożyć gołąbki, zalać wodą, posolić i gotować około 40 minut. Zlać całą wodę do innego garnka, wymieszać z koncentratem pomidorowym+ papryka mielona do smaku, przegotować i z powrotem zalać gołąbki, przykryć liśćmi kapusty (one sie spieką a nie gołąbki, jakby co) i wstawić do piekarnika na kolejnych 30-40 minut (180 stopni z termoobiegiem).

I smacznego :-)

Ponieważ ja bywam leniwa i zapracowana jednocześnie, to mrożę gołąbki, czasem nawet z sosem, ale wtedy po rozmrożeniu sos trzeba lekko odparować, bo się robi 'woda' i dodać trochę koncentratu.

Zresztą ja już prawie wszystko oprócz zup mrożę :-) Zrobię raz 100 pierogów, 50 pochłoną czeluści żołądków domowników, reszta do lodówki i potem tylko odgrzewam :-) Ostatnio na pocz. grudnia zrobiłam pierogi wigilijne i uszka i zamroziłam, a potem okazało się, że mam duuużooo czasu, bo w wigilię lepić nie muszę :-) Więc zrobiłam sie na bóstwo i przyjmowałam gości, a co :tak: Tylko uwaga, pierogi trzeba wystudzić, ułożyć na deseczce, talerzu i mrozić każdy osobno (tak, jak owoce) i dopiero jak zamrożone to zsypać razem do worka Inaczej się posklejają.
 
Ostatnia edycja:
hej kochane... ma ktoras z was przepis na taki puszysty, delikatny sernik z rodzynkami?? taki mokry a nie zeby suchy byl... bo ja uwielbiam a przepisu nie mam...

To przepis na prosty i pyszny sernik


SERNIK PYSZNY

SKLADNIKI:
2 serki homogenizowane po 250g
2 serki mascarpone po 250g
8 jajek
1 szkl cukru
1/2 kostki masla (nie solonego)
zapach waniliowy
budyn waniliowy
herbatniki na spod np.petitki

WYKONANIE:
Zoltka utrzec z maslem,dodac sery,budyn i zapach,wymieszac .
w drugim naczyniu utrzec bialka na sztywno i zmieszac lyzka z masa serowa.Mozna dodac troche rodzynek
Poukladac herbatniki w blaszce i wylac na to mase ,piec okolo godziny w temp 160 stopni.

Sernik jest smaczny i zawsze wychodzi mam nadzieje ze wam tez pomakuje:-)
 
To ciasto jest najlepsze jakie do tej pory odkryłam, a próbowałam chyba z 15 innych przepisów - POLECAM!!

Ciasto na pizzę

/1 pizza o średnicy 25 cm/

120 g mąki (ok. 3/4 szklanki)
1/2 łyżeczki drożdży instant (używam dr Oetkera)
1/2 łyżeczki cukru
1/2 łyżeczki soli
1/3 szklanki wody
2 łyżeczki oliwy + 1 łyżka do posmarowania ciasta

Wszystkie składniki zagnieść - można mikserem. Uformować kulę, posmarować ją łyżką oliwy i odłożyć do miski na 1 h do wyrośnięcia. Przykryć miske ściereczką.

W tym czasie zrobić sos pomidorowy:

230 g pomidorów z puszki (lubię firmę Valfrutta)
1 łyżka oliwy
1 ząbek czosnku, drobno pokrojony
1/2 łyżeczki suszonego oregano
1/2 łyżeczka suszonej bazylii
1/4 łyżeczki cukru
1/2 łyżeczki soli
odrobina pieprzu

wszystkie składniki umieścić w garnuszku. Doprowadzic do wrzenia, następnie zmniejszyc ogień i gotować 10 minut.


Wyrośnięte ciasto rozwałkować na kształt koła o średnicy 25 cm. Położyć na papierze do pieczenia. Posmarować sosem pomidorowym i układać na wierzchu dowolne składniki (mozzarellę, oliwki, szynkę, karczochy, pomidory..... co tylko chcemy)
Piekarnik nagrzać do temp. 230 st C. Ja pieke pizzę na kamieniu, więc przed rozgrzaniem piekarnika umieszczam w niej kamień, a na nim piekę beposrednio pizzę. Jeśli go nie mamy, rozgrzewamy po prostu blachę.
Wstawiamy pizzę do gorącego piekarnika i pieczemy ok. 10 minut.

Uwagi: piekarnik powinien być maksymalnie gorący. Dobrze jest nagrzać go nawet godzinę przed planowanym pieczeniem.
Jeśli mamy czas, warto, żeby pizza po rozwałkowaniu, a przed nałożeniem nadzienia, trochę odpoczęła i podrosła ok. 15 minut. Jeśli nie mamy czasu, robimy według przepisu.

Smacznego!
(źródło: White Plate: Pizza)

Elvie -dzieki ciasto pyszota-pizza palce lizac
 
To przepis na prosty i pyszny sernik


SERNIK PYSZNY

SKLADNIKI:
2 serki homogenizowane po 250g
2 serki mascarpone po 250g
8 jajek
1 szkl cukru
1/2 kostki masla (nie solonego)
zapach waniliowy
budyn waniliowy
herbatniki na spod np.petitki

WYKONANIE:
Zoltka utrzec z maslem,dodac sery,budyn i zapach,wymieszac .
w drugim naczyniu utrzec bialka na sztywno i zmieszac lyzka z masa serowa.Mozna dodac troche rodzynek
Poukladac herbatniki w blaszce i wylac na to mase ,piec okolo godziny w temp 160 stopni.

Sernik jest smaczny i zawsze wychodzi mam nadzieje ze wam tez pomakuje:-)


dziekuje za przepis... musze wyprobowac bo mam taka ochote na sernik ze nawet nie jestescie sobie w stanie tego wyobrazic :-):-):-):tak::-D:-D:-D a tak dawno nie jadlam... coraz czesciej mam ochote na takie jedzonko co kiedys jadlam... tak mi to przypomina rodzinny dom... takie golabki, krokieciki, placki, lecza, zupki mojej babci... ahhh... ale jeszcze troszke i na pare dni do polski lecimy to sobie odbije :-):tak::tak::tak: moj tz to zawsze w polsce tylko na mielonych mojej mamy zyje bo je uwielbia i nic innegonie chce jesc jaka a mama zadowolona :-):-):-) jak niewiele mu do szczescia potrzeba... ja to by czasami sobie zrobila cos dobrego tylko ze tutaj w uk to nie ma takich rzeczy jakie sa w polsce... ostatnio szukalam botwinki na zupe i nigdzie nie ma :-:)-( to sobie wsadzilam w doniczke dluga kilka buraczkow i bedzie botwinka jak z polski :tak::tak: w ogole tutaj w uk to wszystko takie sztuczne i takie bezpluciowe, a nie wspominajac juz jakie tuczace... ostatnio mi sie taka polska wigilia marzyla jak to ja bylam dzieckiem... te potrawy i cala reszta....ahhhhhhhhh...
 
sandrahaha-widze ze tez w uk mieszkasz to zamiast serkow homogenizowanych mozesz dodac serki quark ja tak zawsze robie
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry