reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos pysznego dla naszych brzuszkow

Obiecałam jakiś czas temu wstawić przepis na zapiekankę serowo-brokułową i tak jakoś wyleciało z głowy. Robiłam raz na imprezę i wszyscy się zajadali.

Zapiekanka serowo-brokułowa
Składniki:
brokuł
25 dag makaronu
400 ml kremówki
2 piersi z kurczaka
10 dag sera feta
5 dag sera brie
3 dag sera goudy
ząbek czosnku
sól, pieprz, papryka

Makaron i brokuł odzielnie ugotować. Kurczaka pokroić w kostkę, przyprawić czosnkiem, solą, pieprzem i papryką, usmażyć.
Wleć kremówkę do kurczaka, dodać ser brie i fetę, mieszać, aż się rozpuszczą. Dodać brokuła, wymieszać.
Makaron włożyć do formy, zalać sosem. Posypać startym serem gouda. Piec 15 min w 180 stp.
 
reklama
Jeszcze jedna, tej nie robiłam, ale może być dobra

Zapiekane bakłażany



Składniki (4 porcje):
2 – 3bakłażany
oliwa do smażenia
6pomidorów
2 dużecebule
3 – 4 ząbkiczosnku
200 gmozzarelli
półpęczka bazylii
sól
świeżo zmielony czarny pieprz

  • Bakłażany umyć, z każdego odkroić zieloną nasadę łodygi, przekroić na plastry o grubości około 1 cm. Plastry bakłażanów obsmażyć na rozgrzanej oliwie z obu stron na złoty kolor. Ułożyć w natłuszczonym naczyniu do zapiekania.
  • Pomidory umyć, sparzyć, obrać ze skórki, pokroić w plastry. Cebulę i czosnek obrać, opłukać, posiekać, zeszklić na oliwie. Dodać pomidory, posiekaną bazylię i doprawić solą oraz pieprzem. Plastry bakłażanów obłożyć pomidorami i przykryć plasterkami mozzarelli. Zapiekać 20 minut w piekarniku nagrzanym do 180°C, aż mozzarella się roztopi i zarumieni. Podawać z bagietką.
Wartości odżywcze:

Na jedną porcję:
265,2 kcal / 1 114 kJ
18 g węglowodanów
19,5 g białka
11,5 g tłuszczu


Źródło: www. kaufland.pl/przepisy
 
Natchnęło mnie na obiad... coś mi się gdzieś i kiedyś w podobnym stylu w necie o oczy obiło ... a że ja to mam czasami spóźniony zapłon to nie wiedziałam gdzie i co.... Więc była wariacja na temat
Makaron ze szpinakiem i kurczakiem :-)

Makaron (muszelki/pene lub inny byle nie długi) gotujemy do uzyskania ulubionej twardości ;-) (oczywiście ilość wg liczby spożywających). Odcedzamy i odkładamy.
Szpinak (może być brykiet) gotujemy co miękkości, przyprawiamy vegetą i czosnkiem. Odkładamy.
pierś z kurczaka kroimy w kostkę (mięcho oczywiście też w zależności ile będzie spożywających) przyprawiamy i podsmażamy na oliwie z oliwek aż będzie złoty.
Jak kurczak jest już gotowy to przestawiamy na mniejszy ogień i dodajemy szpinak - mieszamy. Potem makaron i znowu mieszamy. Na koniec dodajemy serek do smarowania i mieszamy tak długo aż się rozpuści.

Przyprawiamy wszytko wg uznania np. pieprzem.

Smaczne i sycące
 
Iza, proszę bardzo :-) (chociaż, akurat z tego bloga możesz brać każdy przepis i jestem przekonana, że wyjdzie, babka bardzo dokładnie wyjaśnia krok po kroku, co robić)

Biszkopt:

6 jaj
1 szklanka cukru
1,5 szklanka mąki krupczatki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
Zapach cytrynowy

Ubijasz białka na sztywno, jak ubite dodajesz cukier (w 3 partiach), potem po jednym żółtku (miksując/ ubijając).
Dodajesz mąkę krupczatkę, proszek do pieczenia i zapach (pół buteleczki) i delikatnie mieszasz łyżką do połączenia składników!
Masę wylewasz do formy (ważne: niczym jej nie smaruj, nie wykładaj papierem).
Wstawiasz do nagrzanego piekarnika (włącz go zanim zaczniesz robić masę, bo to szybko idzie) na 180 stopni na około 40 minut (biszkopt z wierzchu będzie złocisty)- sprawdzaj patyczkiem- wykałaczką czy nie jest surowy.
Od razu po upieczeniu wyciągasz z piekarnika i ODWRACASZ do góry nogami i tak odwrócony zostawiasz do wystygnięcia (dzięki temu nie opadnie).
 
Dziewczyny poproszę o sprawdzone przepisy na tartę ;-) kupiłam sobie dzisiaj formę silikonową do tarty i szukam dobrego i sprawdzonego przepisu :-) no i czy można te tarty z każdym rodzajem owoców?
 
Agnieszka przeszukaj ten wątek, ja wrzucałam przepis na tartę robioną mężem :p
Kocham tarty z malinami, i teraz zacznie się sezon :) o... sobie upiekę. Pyszne są z brzoskwiniami (też na serku mascarpone), z porzeczkami (z bezową pianą z białek) to jest w ogóle mistrzostwo świata, jagoda też na serku jest pyszna, masz wiele możliwości :-) mieszanki owocowe są super. Najlepsze chyba owoce jagodowe :-)
 
zgodnie z obietnicą wrzucam

SERNIK

ciasto:
300 g mąki
100 g cukru
2 żółtka + 1 całe jajko
2 łyżeczki proszku do pieczenia
100 g margaryny
Zagnieść i wykleić blachę

1 kg sera, 3/4 szklanki oleju, 1 szklanka (niepełna) cukru, 1 i 1/2 budyniu waniliowego, 2 całe jajka + 4 żółtka - zmiksować i na koniec dodać 3 szklanki mleka - i jeszcze raz zmiksować

Ubić 6 białek z 3/4 szkl. cukru i zmieszać z 200 g wiórek kokosowych
JA zamiast tego wylałam masę krówkową z puszki i posypałam migdałami

Piec ok 45-50 min w 180 st. a następnie wylać pianę z białek i piec jeszcze jakieś 15-20 min.
 
reklama
Ostatnio chodza za mna faworki. Niestety w polskim sklepie nie ma i pewnie niepredko sie pokaza. Znalazlam ten przepis i wyglada fajnie. Wklejam tu, bo przynajmniej mi sie nie zgubi ;-) I zastanawiam sie z tym alkoholem. U mnie w domu jedyne procenty, ktore nie sa wytrawnym winem, pochodza z tequilli, a ona ma dosc mocny smak. No i czy w zwiazku z tym nie zepsulaby smaku faworkow?

Faworki

200 g mąki przennej
4 żółtka !!! (nie cale jajka jak u ciebie w przepisie)
szczypta soli,
100 ml kwaśnej śmietany
1 lyzka masła
1-2 lyżki jakiejś wódki (aby nie chłoneły tluszczu)

wszystko razem zagniatasz.. (uzywasz całą mąkę podaną w przepisie..) do posypania na samym koncu do walkowania używasz odrobiny innej porcji mąki.. (maks. 1 łyżka)
walkujesz na grubość maks 2-3 mm.. zawijasz jak faworki i smazysz na gorącym oleju (uwaga na czas pieczenia, bo jak za mocno zagrzejesz olej, to za szybko sie zrumienią ale w srodku bedą miekkie)
posypujesz ccukrem pudrem i zjadasz w calości...
laugh.gif
yes2.gif


ciasto robi się maks 5 minut... a pieczenie to maks. 15 minut...
 
Do góry