reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

reklama
Ja już po wizycie i pomimo, że córa prawidłowo się rozwija to jestem troszkę załamana. Jutro zaczynam 36 tydzień a wg.USG dziecko jest wielkości ok. 32 tygodnia. Waży 2100 g. Lekarz powiedział, że do porodu będzie ważyć ok.3 kg i będzie mała. Zakładamy, że poród będzie siłami natury więc dał mi skierowania na badanie GBS.
 
Kama mój Kuba w 33tc ważył 1849 gram... czyli też mniej niż powinien. Może taka uroda córeczki jest, że będzie drobna. Nie martw się, jedz może więcej nabiału, może to troszkę pomoże :) ważne, ze córeczka prawidłowo się rozwija :)
 
Kamcia najważniejsze że córa zdrowa !! będzie należeć do tych drobniejszych także nie ma się co martwić ;]
chyba ze wolisz urodzić "klocka" 4 kg :D
moja corka wazyła 2865 jak się urodziła i też mówili że mała i mała a wg mnie idealnie :) i pewnie druga córa tez bedzie ok 3kg wazyc

tu masz siatke centylową jest przy 5 centylu jak na 35/36tc :) głowa do góry 36 tydzień ciąży | parenting.pl
 
Kamcia, nasza córeczka waży 2150g wg usg w 34.tyg+3dni, ale ja się nie przejmuję, bo w 4 tygodnie przybrała 700g i mieści się w "widełkach" dla swojego wieku :-) Głowa do góry, cały czas jeszcze rośnie i nie ma co wyrokować, że będzie taka mała, bo usg też ma swoją granicę błędu ;-)
Ja to bym nie chciała żeby była taki klocek jak mamusia, bo ja ważyłam 4200g :baffled:
Fakt, że ostatnio żywię się serem białym, mlekiem, maślanką i jajkami pod każdą postacią, więc jakaś "moc" w tym nabiale jest :-D
 
Dziewczyny gratuluję udanych wizyt.
Kamcia może jeszcze nadgoni, dzieci różnie rosną.

Dziś bylam na wizycie w przychodni i o dziwo mały wyszedł 2160 g, czyli każde usg ma swoje pomiary. Szyjka się skróciła o 1 cm, ale nadal długa 3,5 cm no i jest miękka.
 
reklama
Wydaje mi się, że najważniejsze, aby w takiej sytuacji sprawdzić przepływy..Jeśli do tej pory dziecko przybierało jak trzeba, a nagle jest różnica 4 tygodni...to jeśli przepływy są ok to nie martwiłabym się. Kwestia tego tylko czy sprawdzał. Tak więc do końca nie bagatelizowałabym, bo przecież jest kilka czynników, które mogą spowodować, że dziecko przestaje nabierać masy...i trzeba je po prostu wykluczyć. Z tym, że ja nie wiem czy Kamcia Twoje dzieciątko wcześniej miało wagę ok czy nie. Nie chodzi o to, że chcę kogoś straszyć...ale nie ma też co bagatelizować, żeby później nie żałować.Kwestia tego czy lekarz dokładnie wykluczył inne możliwości czy po prostu od tak powiedział sobie, że Mała przestała przybierać i taki jej urok.
U mnie jest odwrotnie, bo Mała przyśpieszyła i w sumie 31tc+4 dni wążyła 1950.
 
Do góry