reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla malucha i mamy :-)

23 kg jak idziemy po lesie i go niose a oplecie sie nogami i zlapie rekami za szyje, czy np na barana, bo z nosidla juz wyrósł to pestka, ale taki spiacy 23 kg to jest słoń. I uwazac trzeba zeby nie obudzic....
 
reklama
Beatka może Ci się to przyda, że adamex i expander to ten San producent i oba wózki są robione na tym samym stelażu. Konkretnie to model pajero. Tam gdzie miał być ten wózek tak mi mówił Pan z obsługi.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzieki tekila:)
No bo expandera tu widze nielatwo dostac,chyba ze skoczymy kilkadziesiat km ide mnie do innego miasta...ale to przed wyprawa podzwonie..popatrze dzis jeszcze te.o ktorych wspominasz;)
 
Ja właśnie dziś dzwoniłam do innych miejscowości i w żadnym nie na na stanie tego modelu :-( wszystko jest na zamówienie- bezsens...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tekila możesz zamówić, obejrzysz i nie musisz go brać. Masz do tego prawo, ale jeśli Ci się spodoba to nie fajnie zamówić i wziąć potem z internetu taniej o 100 zł

 
Z tym noszeniem to jeszcze zobaczę , ale ja ogólnie jestem niska i niezbyt pokaźnych rozmiarów ( aktualnie dosyć pokaźnych ale po ciąży planuję to zmienić ;-) ) więc wydaje mi się że ile by wózek nie ważył to nie wciągnę go na te 3 piętro , ale mój mąż pracuje blisko i ma możliwość wychodzenia z pracy więc jego będę ganiać do pomocy.
Tak się właśnie zastanawiam z tym fotelikiem do samochodu , w ogóle się w tym nie orientuję w tych sposobach montowania go czy lepszy jest ten isofix czy pasami ? też zastanawiam się czy warto nam inwestować w nie wiadomo jaki fotelik z atestami , jak ja mieszkam w naprawdę małej miejscowości , 1 km do szpitala , dziadkowie i cała rodzina na miejscu więc tak na prawdę myślę że częściej będę w wózku dziecko woziła niż w samochodzie . Dlatego się zastanawiam nad tym fotelikiem który jest oryginalnie do wózka mimo że nie ma zbyt dobrych opinii . Z drugiej strony ważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo dzieciaczka niż to żeby zaoszczędzić. Jakie jest Wasze zdanie ? czy mimo tego że mało będę korzystała z tego pierwszego fotelika warto w jakiś dobry zainwestować ? Tak w ogóle to jaki jest orientacyjny koszt jakiegoś takiego porządnego fotelika z atestami ?
 
Julianign, wiesz co większość wózków ma możliwość montowania adapterow do fotelików! Wiec ja z tego korzystam.
Chcę kupić maxi-cosi. (używany koszt na olx 150-300) wtedy zmniejsza ci się wartość wózka bo bierzesz 2 in 1 a nie 3 i kupujesz adapter plus fotelik.
Bo skoro piszesz ze bezpieczeństwo jedt ważniejsze to może warto kupić używany? A dobry?
 
Julianign co do fotelika to we mnie sie gotuje jak widzę u moich teściów na wsi jak rodzice przewoza dzieci bez fotelika albo na kolanach. Totalna nie odpowiedzialność. Ja jestem zdania że nawet kilometr od domu może się zdarzyć niebezpieczny wypadek. Tak więc idąc tym tropem zainwestowalabym w dobry fotelik mimo wszystko. Oczywiście są różne półki cenowe. Nie musisz wydać majątku. Niektórzy powiedzą, że testy ADAC nie są dobrym testem. Jak dla mnie wierzę, że są wystarczająco bezpieczne. Większe schody zaczynają się przy zmianie fotelika, ale to nie temat na teraz.
Jeśli masz możliwość montowania isofix w aucie to jeszcze z e zwiększa bezpieczeństwo, alr sam isofix kosztuje drugie tyle co fotelik. Jeśli nauczycie się dobrze montować na pasach to powinien być tak samo bezpieczny.
Mój Maxi Cosi Cabriofix kosztował 450 zł na allegro. Mają też droższe i tańsze wersje.

Pola ale jak kupujecie używany fotelik to muscie mieć całkowita pewność że nie brał udziału w wypadku. Bo jeśli by brał to nie jest już zdatny i dobry do użytku.
W takiej sytuacji powinno się brać od zaufanej osoby. E innym przypadku nie polecam używanego.

Ruda mój materac kosztował ok 80 zł przy zakupie łóżeczka a tak to ok 120 zł sam. Nie mam linku ale mam gryczano -kokosowo -piankowy.


 
reklama
Ann_ dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :-) myślicie więc np. że kupienie porządnego fotelika ale zrezygnowanie z bazy isofix to będzie dobre rozwiązanie ? może polecicie mi jakieś firmy które brać pod uwagę? oprócz maxi cosi ;-)
 
Do góry