reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Cześć dziewczyny, czy możecie nakreślić mi nieco więcej o tym prenatalnym? Czy to jest obowiązkowe, jakie są mniej więcej koszta i czy jeśli mam 26 lat też powinnam to zrobić??

Sa zalecane kazdej ciężarnej. Lekarz sprawdza dziecku dokładniej serduszko, nerki żołądek te narzady ktore sa i widac oraz czy nie ma wad genetycznych sugerujacych np zespol downa, mierzy przeziernosc karkowa. To sa takie dokładniejsze badania.

Ja zapłaciłam 200 zl. I doktor mowi po kolei czy jest cos w normie czy nie, pokazuje co mierzy.
 
reklama
Dzięki za informację, a czy to jest to samo co usg połówkowe? Bo tam też badają wszystkie narządy..
Czy jeśli będę robiła to połowkowe to jest sens robić to prenatalne?
I czy to prenatalne to taki w zwykłe usg czy coś innego robią??
 
Dzięki za informację, a czy to jest to samo co usg połówkowe? Bo tam też badają wszystkie narządy..
Czy jeśli będę robiła to połowkowe to jest sens robić to prenatalne?
I czy to prenatalne to taki w zwykłe usg czy coś innego robią??
Ja robiłam USG plus badanie z krwi, na USG sprawdzał lekarz narządy wewnętrzne dziecka, dowiedziałam się też że dziewczynka trwało około 20 minut

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki za informację, a czy to jest to samo co usg połówkowe? Bo tam też badają wszystkie narządy..
Czy jeśli będę robiła to połowkowe to jest sens robić to prenatalne?
I czy to prenatalne to taki w zwykłe usg czy coś innego robią??

Polówkowe to zwykle mowi sie na to drugie usg miedzy 18 a 22 tc ciazy bo to polowa ciazy stad nazwa. Ale zwykle na te wszystkie trzy usg mowi sie prenatalne, połówkowe lub genetyczne. Zalezy jak kto nazywa :) one sa bardziej szczegółowe, lekarz sprawdza większą ilość markerów:) Takie usg zwykle trwa o wiele dluzej. Ja dzis siedzialam cos ponad 30 minut :)
 
Właśnie pytam o te badania bo chodzę do ginekologa prywatnie co 3 tyg i na każdej wizycie mam robione usg. Dziś lekarz dał mi informację właśnie o tym prenatalnym ale jakoś wypadło mi z głowy żeby coś więcej podpytać. Mam synka, ma 5 lat o wydaje mi się, że z nim nie miałam tego prenatalnego tylko po 20 tyg ciąży dodatkowe usg robiłam gdzie lekarz dokładniej wszystko mierzył, też coś odnośnie przepływu (?) krwi było itd..było to w 3 albo 4 D robione dodatkowo
 
Ja schudłam póki co prawie 2 kilo. Ale nie mam żadnych wymiotów, ani nic takiego. Po prostu zdrowsze odżywianie i mniej jedzenia. Ale też po pierwszej ciąży zostało mi sporo nadprogramowych kg. więc staram się bardzo pilnować.
 
Hej! Tez sie przywitam. Jestwm w 13 tyg. I czekam na m
Dziewczyny z bólami krzyża, jak ginekolog nie znalazł nic niepokojącego to leccie do fizjoterapeuty! Jedna wizyta i będziecie jak nowo narodzone, mi pacjentki potrafią się popłakać już po terapii że tyle czasu się bez sensu męczyły. A na utrzymanie efektu ćwiczenia, jeśli nie macie przeciwwskazań to nie ma co leżeć :)
Chciałam się przywitać, jestem w 13 tyg ciąży i od jakiegoś czasu śledzę to forum.
Witaj Citlalin, czy możesz mi poradzić jak do takiego fizjoterapeuty się dostać? Ja od kilku tygodni mam nawrót rwy kulszowej. Głównie pewnie od leżenia ( miałam bóle i plamienia). Czasami jest tak źle, że mam problem, żeby się z łóżka podnieść, a dzisiaj doszły mocne bóle, które ją nazywam strzałami. To tki ból, który powoduje, ze boję sie poruszyć i wstrzymuje oddech. Czy każdy fizjoterapeuty coś poradzi, czy powinnam szukać kogoś ze szczególnymi kwalifikacjami?
 
Mam nadzieję ze dodało. Zdjęcie kruszyny :)
 

Załączniki

  • 20180306_193921-1.jpg
    20180306_193921-1.jpg
    501 KB · Wyświetleń: 116
Cześć wszystkim! Od jakiegoś czasu Was obserwuję, ale z wpisem wstrzymywałam się, bo moja druga ciąża skończyła się przedwcześnie niepowodzeniem. Jestem mamą jednego dziecka i teraz spodziewam się 15 września kolejnego. To moja 3 ciąża. Dzisiaj byłam na usg prenatalnym i znam już płeć. A jak u Was? Jak się czujecie obecnie? Ja właśnie dziś kończę pierwszy trymestr. Jak zawsze w ciąży nie mam żadnych objawów poza tkliwością piersi i odrzutem od mięsa i jajek. Pozdrawiam Was i wspieram myślami.
Witamy Cię serdecznie :)
 
reklama
Do góry