reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
A to moja wczoraj chciała doprowadzić mnie do zawału, kiedy biegała po ogrodzie u rodziców. Idę, patrzę, a tu koło krzaczka puszka granulatu na gryzonie... I to jeszcze lekko otwarte. W jednym miejscu trochę rozsypała. Nikt nie wie co ją pokusiło żeby to wyciągnąć z garażu, bo to wcale nie było na wierzchu. Obserwuję ją od wczoraj, ale chyba jednak nie zamierza ulegać mumifikacji.
Ona ogólnie strasznie broi. Wczoraj tata odkrył, że regularnie przy okazji każdej wizyty u moich rodziców jak gdzies znika to po to żeby robić podkop pod stertą drzewa. Dobrze że nie zwaliła sobie tego na łeb :/ no i dobrze że na samochód się nie zwaliło, bo akurat tam parkuję. Ciężko mi za nią nadążyć teraz kiedy jestem w ciąży. A to jest straszny brój. Ona u moich rodziców najwyraźniej odbija sobie całą nudę jaką ma tu w mieszkaniu..No to fajnie! :) chociaz to wciskanie kończyn pod żebra jest średnio milutkie
Jest bardzo niemilutkie i niemilutkie jest wykopywanie pępka i próba wychodzenia przez powłoki brzuszne.
 
To przeważnie mamy, które nie karmią zbyt długo mnie też by się odechciało [emoji14] zresztą, dziecko się drze, a Ty idziesz cycki umyć. No paranoja [emoji14]
I jeszcze mam dodatkowo ten filmik co tu był jak 3h cyca wyjmuje bo guziczki staniczka odpiąć trzeba... a młode drze ryja wściekłe jak chłop w barze gdy na browar czeka 5 minutę.
 
Od razu po cesarce, jak tylko Ci pozwolą :) mleko możesz rozsmarowywać to najlepsze lekarstwo ;) co do tego, że teraz jest, a wcześniej nie bylo, to pewnie było, tylko wypływ był słaby i nie było widać i tyle. Nie myśl o tym :) jak coś pójdzie nie tak, to wtedy będziemy się martwić, spokojnie. Po co coś zakładać z góry? A może zostaniesz Pierwszą Cycową wrześniowek? [emoji14]
Cyckiem nie udusisz. Dzieci mają tak zbudowane noski, żeby to było niemozliwe, także na luzie :D no i kp poprawia kondycję piersi, więc dodatkowy plus ;)
I zmniejsza ryzyko zachorowań na raka piersi sutka itp. Dzięki KP szczególnie ważne po CC to szybciej macica się obkurcza. Poza tym nie wiem czy to oksytocyna czy endorfiny (Anka podpowiedz) wydziela się coś tam copoprawia kondycję psychiczną daje uczucie przyjemności
 
Haha śmieszne chodziło mi o mycie przed każdym karmieniem hihi
Nie nie trzeba wręcz bezsensu bo zmywasz naturalny zapach twojego ciałka.. ale są mamusie nadgorliwe... tak sobie żartuję z tego wymywania cyców bo j8niejednokrotnie byłam świadkiem różnych takich cudów... dobrze że se wrzątkiem nie przelewa£y przed podaniem ;)
 
I zmniejsza ryzyko zachorowań na raka piersi sutka itp. Dzięki KP szczególnie ważne po CC to szybciej macica się obkurcza. Poza tym nie wiem czy to oksytocyna czy endorfiny (Anka podpowiedz) wydziela się coś tam copoprawia kondycję psychiczną daje uczucie przyjemności
I to i to :) także jak już minie pierwotne "omojbozedzieckocyckiemglodze" i "japrdlsutymiodpadaja", zmniejsza się ryzyko wystąpienia depresji poporodowej. Zmniejsza też ryzyko wystąpienia raka jajnika i choroby Alzheimera na starość. Także dużo korzyści dla mamy ;) no i oszczędność, bo jednak mm kosztuje. Samo mleko + woda + zużycie pradu. W ciągu roku za tą kaske pojechałabys na niezle wakacje ;)
 
Ja też mam wielkie cycki i płaskie brodawki, i męczyłam się z karmieniem, trzymać dziecko, cycka, i nakladke silikonowa na brodawke, a mleka tyle co kot naplakal. Teraz od tych upałów to mi się jakieś odparzenie zrobiło pomiędzy cyckami, może gin. Poleci mi jakaś masc. Byłam na usg, zaczęty 37 tydzień, waga ok 3kg, po za tym wszystko w normie.
 
I to i to :) także jak już minie pierwotne "omojbozedzieckocyckiemglodze" i "japrdlsutymiodpadaja", zmniejsza się ryzyko wystąpienia depresji poporodowej. Zmniejsza też ryzyko wystąpienia raka jajnika i choroby Alzheimera na starość. Także dużo korzyści dla mamy ;) no i oszczędność, bo jednak mm kosztuje. Samo mleko + woda + zużycie pradu. W ciągu roku za tą kaske pojechałabys na niezle wakacje ;)
Szok ja zazekajaca się matka że nigdy przenigdy!! spróbuję a co mi tam najwyżej zrezygnuję, najbardziej boję się bólu i tego że będzie chciało cyca cały czas a ja muszę trójkę dzieci jeszcze ogarnąć z lekcja, praniem, gotowaniem - ale dzięki aha no i pierwsze nieudane próby też mogą mnie zniechęcic zobaczymy czy maly będzie żarty
 
reklama
Ja też mam wielkie cycki i płaskie brodawki, i męczyłam się z karmieniem, trzymać dziecko, cycka, i nakladke silikonowa na brodawke, a mleka tyle co kot naplakal. Teraz od tych upałów to mi się jakieś odparzenie zrobiło pomiędzy cyckami, może gin. Poleci mi jakaś masc. Byłam na usg, zaczęty 37 tydzień, waga ok 3kg, po za tym wszystko w normie.
Ale promujesz karmic? Czy odpuszczasz?
 
Do góry