reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2017

Czy jesteś za tym by zamknąć wątek wrześniówek ?

  • Tak

    Głosów: 22 50,0%
  • Nie

    Głosów: 15 34,1%
  • Nie mam zdania.

    Głosów: 7 15,9%

  • Wszystkich głosujących
    44
  • Ankieta zamknięta .
Tylko ja nie mam zdiagnozowanej cukrzycy. Po prostu sama ostatnio zaczęłam sobie sprawdzać poziom cukru. Jak sprawdzałam wyrywkowo w ciągu dnia, nie patrząc na godziny jedzenia to był 95-106.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tylko ja nie mam zdiagnozowanej cukrzycy. Po prostu sama ostatnio zaczęłam sobie sprawdzać poziom cukru. Jak sprawdzałam wyrywkowo w ciągu dnia, nie patrząc na godziny jedzenia to był 95-106.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
Tylko właśnie te godziny są istotne, moja diabetolog mówi że godzinę od rozpoczęcia posiłku plus minus 10 minut. Wtedy będziesz mieć obraz jak to faktycznie wygląda. Druga sprawa teraz dzidzia jest coraz większa więc i zapotrzebowanie na cukier rośnie[emoji3]
 
To w godzinie od posiłku nie zdarzyło się przekroczyc normy, nawet sie do niej zbliżyć bez względu na to co jem. Ale kontrola przez jakiś czas nie zaszkodzi [emoji4]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Po dwóch krokach tego ciemnego ze słonecznikiem z biedronki i twarogiem z łyżka majonezu i warzywach wczoraj miałam po kolacji 109[emoji4]
Chleb fitness mąż zje.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Muszę jeszcze sprawdzić jak reaguje na activie do picia ale owocowa i ser żółty. A na śniadanie spróbuje serek wiejski. Wiem, że niektórym nabiał nie sprzyja szczególnie rano. Zobaczymy [emoji6]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jouliettka ja tez mam countur plus. Mi nigdy sama krew nie chce poleciec dlatego naciskam czasem lekko. Najlepsze ze czasem zrobie dwa pomiary jeden po drugim i lubia byc duze roznice w wyniku. Mi np cukier podnosi zwykly chleb i bulki. Sa zakazane w diecie cukrzyka.
Na mnie nabial rano nie dziala, ale zadnych jogurtow mieszanych z owocami juz gotowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Jouliettka dla zobrazowania wrzucam fotki , nie mojego autorstwa jakby co
1501054818-aaaaaa.jpeg
1501054822-aaaaaa.jpeg


hchylhb820bsn4sa.png
 
No nie wiem czy do końca tak jest z cukrami prostymi. Bo przecież glukoza to cukier prosty a po wypiciu nie spada od razu do stanu sprzed wypicia.
Jak zjem coś słodkiego to sprawdzę jak to jest po 30 minutach

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Info od mojego diabetologa . Zresztą słodycze i produkty z wysokim ig są zakane w diecie cukrzycowej także ja nie mam tego problemu . Zresztą to jest taki podglądowy wykres , nie chodzi o to że cukier spadnie Ci dokładne do tego samego poziomu . Cukrów prostych nie można spożywać bo bardzo szybko wywalają duża ilość glukozy do krwi i bardzo szybko spadają . A w diecie cukrzycowej je się 5 posiłków i unika słodyczy by cukier cały dzień był unormowany . Nagle skoki są niebezpieczne dla dziecka .

hchylhb820bsn4sa.png
 
Ostatnia edycja:
Do góry