reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2017

Czy jesteś za tym by zamknąć wątek wrześniówek ?

  • Tak

    Głosów: 22 50,0%
  • Nie

    Głosów: 15 34,1%
  • Nie mam zdania.

    Głosów: 7 15,9%

  • Wszystkich głosujących
    44
  • Ankieta zamknięta .
Czyli i mnie na czczo jest czasami tylko za wysoki. Ale i tak niższy niż był przed ciążą.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Olkaa93 z tego co widze to tylko dieta w Twoim przypadku ?
Ja niestety dostalam insuline mialalm ly cukier naczo
norma do 90 ja mialam 93 w domu mierzylam przez jakies 3 tyg i codziennie za wysoki tylko naczo i skonczylo sie na insulinie niestety.
troche juz odpowiedzialas na moje pytania :) widze ze to nie tylko u mnie jest tak ze jak sie ciut przekracza to od razu kontrola itd.
powiedz mi pozwalasz sobie czasem na cos slodkiego ?
 
@Jouliettka mierz sobie przez kilka dni naczo 1 h po sniadaniu 1h po obiedzie i 1 h po kolacji i wtedy do diabetologa.

Norma u czlowieka doroslego to do 120 naczo w ciazy do 90 bo podobno to jest najlepszy cukier i jego wplyw na dziecko te normy sie zminiaja dopiero w tym roku albo pod koniec 2016 weszlo 90.
 
Właśnie mój ginekolog nic nie mówił jak przy krzywej wyszło 92. Dziś rano było 88. U mnie przy normalnym odżywianiu cukier nie przekroczył 135.
Teraz naczczo i tak nie jest taki zły bo przed ciążą był w granicy 99. Wtedy nie był w problemem, teraz 92 to u niektórych za dużo. Będę dalej badala i pójdę do diabetologa zobaczymy. Orientuje się się może czy lekarz rodzinny może wypisać receptę na paski że znowu zniżka?
A tak w ogóle jakie macie glukometry. Mam Contour plus one. Ogólnie nie lubię się kłuć. Krew nie zawsze chce swobodnie polecieć a naciskać nie można. Sprawdziłam nawet, że jak się przyciskać aby popłynęła to cukier jest wyższy.
Zobaczymy jaki będzie po kolacji [emoji4]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Jouliettka Ja mam Diagnostic tyle na nim pisze. Ja dostalam od diabetologa jak poszlam z wnikiem krzywej cukrowej. Zwykly internista powinien bez problemu wypisac recepte na paski.
Tez nie lubie sie kloc zdecydowanie jestem na nie!
 
Podpowiedzieć jeszcze o której powinnam zjeść ostatni posiłek jeżeli chodzę późno dość 1:00-2:00?

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
I jeszcze jedno pytanie mierzycie cukier godzinę od rozpoczęcia czy zakończenia posiłku?

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cukier po kolacji 100[emoji4] chyba podnosi mi się po chlebie fitness. Ciekawe co ma w składzie

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Jouliettka hmm dosc pozno ja tez roznie chodze spac, czesto podobnie do Ciebie :) ale nie zawsze mam ochote jesc tak 1h przed snem. Mi lekarz powiedial ze powianam starac sie jesc dosc pozno w sesie ze w nie dlugim okresie przed snem. wiec tak 1h przed snem mysle ze jest ok bo jak czlowiek jest taki pelny to sie ciezko spi.
 
reklama
@Jouliettka godz od skonczenia poslku mierzy sie cukier.
Te chlebki fitnes czesto sa tylko z nazwy. zapewne cukier.
Ja jem graham ostatnio natknelo mnie na razowy. Jak to mowi diabetolog najlepieiej taki 2-3 dniowy( takie zarty sobie robia :p)
 
Do góry